Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.От доста време се чудя дали да пусна темата тука,и то поради причината ,че все още не е готов проекта на 100 процента.Правя в момента една емблема която ще монтирам в накрайника на ауспуха,ще свети и това ми е проблема,не ми идва на малкото акъл,с какъв материал да я изработя за да не се стопи от газовете :icon_crying: .В момента имам вградена емблема моя изработка,както и накрайника от неръждаема стомана,така че няма да ми е проблем отново да направя такава.Проблема е как да вградя в емблемата светлините и няма ли да се стопят тези диодчета.Ако някой има идеи,да казва с време че вече съм стигнал до фаза монтаж.А забравих да спомена,че емблемата ще свети при натискането на стоповете.Поздрави :mitsu-smiley:

Редактирано от свето
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен температурата на газовете няма да ти е толкова голям проблем , колкото конденза , ако не се изолират добре елементите .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен температурата на газовете няма да ти е толкова голям проблем , колкото конденза , ако не се изолират добре елементите .

Няма да имам проблеми с това,поради причината,че всичко ще е запоено- залепено и покрито със топлоустойчиво лепило.Те това ми е въпроса тва лепило ще издържи ли на топлината и вибрациите :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам , че това може да го използваш като лепило . Дават му над 300 градуса , че издържа , вибрациите едва ли са му проблем , пък и в накрайника температурата на отработените газове вече не е чак толкова висока :

http://www.profix.bg/plugins/content/content.php?content.85

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам , че това може да го използваш като лепило . Дават му над 300 градуса , че издържа , вибрациите едва ли са му проблем , пък и в накрайника температурата на отработените газове вече не е чак толкова висока :

http://www.profix.bg/plugins/content/content.php?content.85

Мерси колега,ще опитам с този силикон,смисал дали захваща здраво.Сега ми остава да сглобя всичко и да монтирам от двете страни на колата и ще стане като космически кораб :crazypilot:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лепилото лесно, диодите обаче са с работна температура ~ от -40, до +50 градуса (по спомени говоря). Температурата там е много над 50 градуса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами нали за това е в кутиика , ако не е топлосустойчива , може да се ползва изолация за камини /или нещо такова беше , не помня точния термин, но отблъскваше доста добре топлината , защото я ползваха за изолация на спортен филтър доста успешно/, но не знам дали продават на дребно .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

диодите обаче са с работна температура ~ от -40, до +50 градуса (по спомени говоря). Температурата там е много над 50 градуса.

абе повечето са -40 до 85 градуса, не вярвам и на 100 да им стане нещо кой знае какво, лесно може да се пробва във вряща вода така че това няма да е проблем но все пак най-добре да се изметри температурата на изходящите газове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

абе повечето са -40 до 85 градуса, не вярвам и на 100 да им стане нещо кой знае какво, лесно може да се пробва във вряща вода така че това няма да е проблем но все пак най-добре да се изметри температурата на изходящите газове.

 

Ами зависи какви диоди ще ползва, но аз лично му препоръчвам да ползва такива с радиатор. Обикновенният диод (особенно от по-евтинките) си е капризен и малко му трябва...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Диодите няма да имат проблем с температурата.Няма да се стопят ако това имате в предвид.Проблемът вече е в изготвянето на самата кутийка,защото е много малка и е с формата на емблемата,и ме тормози самото захващане в ауспуха.Мислех си за изработване от неръждаема стомана и заваряване,това ми е работата все пак, пък и ще се оттърва от лепенето.Проблемът е,че много бавно ще стане за да е естетически изпипано,а мене вече ме гложди целия проект в завършен вид най накрая :bang: Благодаря на всички мнения на колегите :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй да ни държиш в течение, все пак :icon_clap:

естествено,след завършване на начинанието ще има и снимчици. :icon_clap: скоро ще е май

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...