Премини към съдържание

Зимна гума за L200..


Препоръчано мнение

Здравейте колеги , искам да попитам якой има ли впечатление от зимна гума сложена отзад на L200 .Както всички знаем машината е голяма но когато каргото е празно е доста лека. Та вчера се получи хубав дрифт и то при изпреварване на 3 -та на заледен участък. По принцип всесезонните с които съм обут ме задоволяват но при лоши усовия задницата си е палава. Като добавка на въпроса , има ли таква зимна гума с подобрен теглови индекс, тоест в сезона ако ми се наложи да возя тежко а то нее повече от 450 килограма да не им съкратя живота набързо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип познавам доста хора доволни от Бриджстоун А/Т

Тук гледам има също доста позитивни коментари...

http://www.1010tires.com/tires/reviews/Bridgestone/Dueler+A-T+Revo+2+(D696)

Другия аспект на гумата с по-голяма товароносимост е , че са от по-твърд каучук и от там поведението и на пътя страда.

Друг вариант е BF Goodrich пак А/Т...А с 4ри еднакви гуми ли караш ?

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден си карах на 4Н ,разхода е с малко нагоре ,не е проблем. Малко е по-тромав. Той си е със фабричните гуми а те са Extraload всепак е предвиден до 1 тон. Пък и си го товаря като се наложи . То там е номера че не са като на стандартна джипка.. поне мойте не са та затова питам има ли зимни такива. Макар ,че тези всесезонните са голяма икономия :) стават и за зимата като се внимава повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Макар ,че тези всесезонните са голяма икономия :) стават и за зимата като се внимава повече.

Аз пък мисля, че не стават нито за зимата, нито за лятото, но...това си е мое мнение :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между всесезонни гуми за лека кола и А/Т за СУВ има доста голяма разлика. Не става въпрос за кросоувър от типа на Аутлендър , а за машина с габаритите на Паджеро, която спокойно може да си кара с такива целогодишно. Ако си направиш труда да прочетеш линка, който съм дал...ще видиш , че всяко второ мнение е , колко добре се държат на сняг... А/Т означава- всякакъв терен.

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Сигурно не се е разбрало,. като се усука задницата си бях в режим 2Н както си карам обикноженно. Незнам на Паджеро как е на хлъзгаво ,но L200 си е лек отзад въпреки че имам и хард-топ .И сегашните ми гуми вършат работа всепак една зима карах с тях. Говорим за ненормални условия в които се забелазва склонност към плъзгане а именно black ice и много течна киша, както и отъпкан сняг който е заприличал на лед,..пред гаража ми става подобен. Скоро не съм гледал на сайта на Continental но и те имаха гума като за мен зимна.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Сигурно не се е разбрало,. като се усука задницата си бях в режим 2Н както си карам обикноженно. Незнам на Паджеро как е на хлъзгаво ,но L200 си е лек отзад въпреки че имам и хард-топ .И сегашните ми гуми вършат работа всепак една зима карах с тях. Говорим за ненормални условия в които се забелазва склонност към плъзгане а именно black ice и много течна киша, както и отъпкан сняг който е заприличал на лед,..пред гаража ми става подобен. Скоро не съм гледал на сайта на Continental но и те имаха гума като за мен зимна.

 

Най - добрият вариант е комплект зимни и комплект летни гуми разбира се за джип !!

п.с.1. Твоят пикап едва ли го товариш колкото аз товаря моето паджеро и за това си позволям да ти давам съвет !

п.с.2. Колегата дето препоръчва БФГ А/Т е хубаво да се интересува и да чете малко повече . От 4 години тази фирма не произвежда гуми подходящи за зимни условия !!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

п.с.2. Колегата дето препоръчва БФГ А/Т е хубаво да се интересува и да чете малко повече . От 4 години тази фирма не произвежда гуми подходящи за зимни условия !!

Брех......... :icon_hmm: :icon_blush: Тъкмо обух моята барачка с такива зимни и се държи за сега добре.......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Брех......... :icon_hmm: :icon_blush: Тъкмо обух моята барачка с такива зимни и се държи за сега добре.......... :icon_blush:

 

Какво си направил Пламене ? Сложил си на галанта А/Т - та ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво си направил Пламене ? Сложил си на галанта А/Т - та ?

 

Поправям се ..

Исках да кажа , че не произвежда АТ - та и МТ - та за зима . Иначе си прави зимни гуми за леки коли и джипове без претенции за ОФФ на добро качество .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво си направил Пламене ? Сложил си на галанта А/Т - та ?

Не бе,имам една дърта джипка набор 93,с нея влачим закъсалите по улиците коли( разбирай пътна помощ).......... :D Та я обух с БФГ..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бе,имам една дърта джипка набор 93,с нея влачим закъсалите по улиците коли( разбирай пътна помощ).......... :D Та я обух с БФГ..........

 

За да се убедиш сам , че нестават за зима просто като ходиш слеващия път да дърпаш някой закъсал леко се наведи и погледни дали имат щампована снежинка в планина !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да се убедиш сам , че нестават за зима просто като ходиш слеващия път да дърпаш някой закъсал леко се наведи и погледни дали имат щампована снежинка в планина !

Ми когато ги взимах ,гледах за снежинка, но си е само снежинка, не в планина ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Ми когато ги взимах ,гледах за снежинка, но си е само снежинка, не в планина ...........

 

Пламене , как се представиха гумите ? Доволен ли си или ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене , как се представиха гумите ? Доволен ли си или ?

Да ,доволен съм как спират и се държат на сняг и мокро, но има един проблем,че спадат.................първия път си мислех че е корозия на канта на джантата, и от там спадат ,но уви ,не е така, получава се лека пукнатина по височината на гумата ,т.е. отстрани на гумата и си испуска за около 2-3 часа цялата, това ми се случва 3 път..........четох някъде за точно такъв проблем, явно им е слабо място там.........но ще си ги карам я...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ,доволен съм как спират и се държат на сняг и мокро, но има един проблем,че спадат.................първия път си мислех че е корозия на канта на джантата, и от там спадат ,но уви ,не е така, получава се лека пукнатина по височината на гумата ,т.е. отстрани на гумата и си испуска за около 2-3 часа цялата, това ми се случва 3 път..........четох някъде за точно такъв проблем, явно им е слабо място там.........но ще си ги карам я...............

 

Как така спадат няма логика . Или изпускат постоянно или не !

Да не ти ги изпуска някое хлапе от квартала ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как така спадат няма логика . Или изпускат постоянно или не !

Да не ти ги изпуска някое хлапе от квартала ?

Ми не, просто периодично ( е, чак перииодично ,не ,но вече трети път ) се появява някоя пукнатина отстрани на гумата, без значение дали е предна или задна , и дали е лява или дясна............днес се замислих в думите на вулканизатора ,който подхвърли ".........много ги опираш в бурдюрите тез гуми.........." Та с това се замислих да не би пък при паркиране да ги поотърквам в бордюрите, въпреки че не съм го усещал досега,но знае ли се, с тоз камион..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми не, просто периодично ( е, чак перииодично ,не ,но вече трети път ) се появява някоя пукнатина отстрани на гумата, без значение дали е предна или задна , и дали е лява или дясна............днес се замислих в думите на вулканизатора ,който подхвърли ".........много ги опираш в бурдюрите тез гуми.........." Та с това се замислих да не би пък при паркиране да ги поотърквам в бордюрите, въпреки че не съм го усещал досега,но знае ли се, с тоз камион..........

 

Ееее това да не са гуми на лека кола , тези трябва да 7+ пласта и утъркването да им е най - малкия проблем . Какъв им е ДОТ - а на тея гуми ?

Това с тея спадания не е добре , как ти е резервната гума и имаш ли помпа (компресор) в колата ? Да не вземе да се окаже някои път да ти спадне гумата насред нищото и да неможе да се прибереш !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ееее това да не са гуми на лека кола , тези трябва да 7+ пласта и утъркването да им е най - малкия проблем . Какъв им е ДОТ - а на тея гуми ?

Това с тея спадания не е добре , как ти е резервната гума и имаш ли помпа (компресор) в колата ? Да не вземе да се окаже някои път да ти спадне гумата насред нищото и да неможе да се прибереш !

Ти Ди Джея не го мисли, той има приятели в цялата страна, все ще намери на кого да се обади :D :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ееее това да не са гуми на лека кола , тези трябва да 7+ пласта и утъркването да им е най - малкия проблем . Какъв им е ДОТ - а на тея гуми ?

Това с тея спадания не е добре , как ти е резервната гума и имаш ли помпа (компресор) в колата ? Да не вземе да се окаже някои път да ти спадне гумата насред нищото и да неможе да се прибереш !

Ами знам, но може би е фабричен дефект защото съм чувал и от другаде този проблем..........за сега се разминавам ,но винаги държа резервната гума под наблюдение.......за сега не се е налагало да я ползвам, тъй като от работа до нас и обратно е маршрута ми, и като забележа да спада гумата, помпам и беш към вулканизатора .......разбира се това е станало само 2 пъти и не трябва да се вадят изводи ,но ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,на моето L 200 сложих зимни Kumho Powergrip 205/16/80. Не съм карал джип със зимни гуми досега, но тези просто са перфектни. Карах го на дълбок сняг, кал и лед и никъде не закъсах (докато снега не стана дълбок 80 см). На асфалта са много тихи. Товароносимост - 950 кг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Да не отварям нова тема..

Предстои покупка на зимни гуми за Л200,питането ми е - като реша да вкарам джипката в кал,как ще се справят изцяло зимните гуми?Та чудя се Allterrain или зимни да взема...защото няма да го вкарвам често в кал,че да се набутвам и за кални гуми!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...