Премини към съдържание

Проблем с фаровете и нужда от съвет...


Препоръчано мнение

След леко ПТП, се оказа, че държачите на фара са се счупили. Няма проблеми, смениха ми го с чисто нов. Взех си колата от БС вчера, но какво ми направи впечатление, лошото е че нямам хубава стена, за да се види ясно, но от снимката ще се разбере какво имам в предвид:

 

http://img195.imageshack.us/img195/5415/093sq.jpg

 

Както се вижда, десния фар, който е сменения има жълт отенък. Звъннах в БС и момчето ми каза, че фаровете идват окомплектовани, аз го помолих само да ми върнат крушката от моя си фар, а новата да си я задържат, той каза че няма проблеми и днес отидох и го направихме, е да обаче още има такова нещо. Въпроса ми е следния, къде ще ме изпратите / в София /, да ми проверят фаровете / това е нещо от колата, на което много държа /, да видят еднакво ли светят, ако не, какъв е проблема, дали този новия фар има проблем в лупата, крушките ли са проблем, освен това имам едно леко разсеяно петно светлина между двата фара, от какво е то и изобщо дали просто не задълбавам твърде много и всичко си е наред или имаме проблем, факт е, че съм сменял и другия фар, защото имаше конденз, но тогава нямаше никакво разминаване между двата.

 

Пиша темата тук, а не в Лансър форума, за да видят повече хора и освен това, въпроса ми не е свързан точно и конкретно с Лансър, а с въпрос за място където мога да проверя всички тези неща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако и със старата крушка светлината е различна, то проблема може да се окаже в баласта...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По техни думи, са сложили старата, няма смисъл да качвам снимка и с нея, същото е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста странен проблем...

При по-силен баласт, светлината става по-жълта... ама те би трябвало да са си с еднакви спецификации...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам предположението, че баласта може да е монтиран някъде на самия фар, и новия фар който са му дали да е с нов баласт.

 

Едит: Ето един такъв фар --> :link:

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извади крушките навън и виж как светят и ако е еднакво не остава друг вариант освен баласта както ти казаха колегите .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя, че това са ми дългите в момента. Иначе винаги под такъв ъгъл са били май :) и все пак, сервиз?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както ти казах, според мен баласта е на фара. Ако съм прав, накарай ги да ти сложат баласта от стария фар и всичко ще си дойде на мястото ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пфу, ще се пробвам в Понеделник, но нали знаеш как трудно се разбираш там... дано стане. Много ме дразни, честно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дразнещо си е разбира се....а иначе не знам как стават там нещата, щото с мойта 15 годишна бабка не ходим там, ама като Ви чета темите добивам представа...важното е да се натаманят нещата ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, момчето с което говоря, никога не сме имали неразбирателство, винаги е много отзивчив, изобщо от хората в БС, с които съм си имал работа, лошо не мога да кажа. Днеска се чухме и каза, че ще ходи до Mitsubishi и ще види, какво могат да направят и ще звънне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях до Mitsubishi, убедиха ме че всичко е наред, показваха ми някакъв Аутлендър, който бил нов, как му свети ксенона, който всъщност изобщо не светеше като моя по принцип, но както и да е. Май всичко е наред, просто единия фар е по захабен от другия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е той фара и да е "по-захабен", светлината няма да е в друг нюанс, а ще е по слаба или разсеяна примерно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се разправям с тоя фар, свети си идеално, само на много близко в нещо се вижда. Да спора с тях, едва ли има смисъл. Кажете къде да отида за качествен реглаж?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се разправям с тоя фар, свети си идеално, само на много близко в нещо се вижда. Да спора с тях, едва ли има смисъл. Кажете къде да отида за качествен реглаж?

 

Моят съвет е в някой от центровете на СБА.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз там мисля, ако някой има впечатления конкретно от някой, да каже, ако не отивам в този в Люлин, че ми е най-близко май.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ходих до СБА Люлин, човека съвсем искрено ми каза, че не знае как да регулира такъв фар. Погледна ги на уреда, каза ми къде не е добре, но нямаше възможностите да ги регулира. Отидох в Ратола и за 15лв. ги регулираха, ще видя довечера какво се е случило. А се оказа, че просто крушката на левия ми фар вече си е почти заминала, тя е D2S и цените варират между 120-150лв., само тук: http://svetlini.com/index.php?route=product/product&product_id=66 ми се струва, че дават две за 140 или нещо не съм разбрал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...