Премини към съдържание

SMD лента смущава тонколоните


Препоръчано мнение

Поръчах 5м SMD лента 3528, че да си имам за джипа, също исках малко да поосветя вкъщи. В колата никакви проблеми. Днес монтирах 2.5м от лентата на тавана в квартирата, захраних я и, о чудо. Тонколоните пръщят та се не трае!

Смущават се по някакъв начин и аз не мога да го търпя това пръщене, пък ми е доста удобно вече като свети.

Колонките са Logitech X-530. Преди години братовчед ми ги домъкна от UK, по-късно аз ги купух от него. Накрайника за захранване е английски (с 3 крачета). От както ги имам винаги са пукали когато пусна някоя от лампите, преглъщам го това, но вече прекалиха...

Дайте идея какво да правя. Някакви филтри ли да сложа, какво?

 

Благодаря!

 

П.с. Ето едно видео за звукова и визуална представа:

 

Редактирано от Миткo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Диодите най-вероятно са с някакво много смотано импулсно захранване и ако прави такива смущения колоните са ти последния проблем. Иначе може да смениш сигналния кабел на колоните с екраниран и да им сложиш някакъв филтър в захранването, ако нямат, но проблема е в захранването на диодите.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Захранването дойде в комплект с контролер, дистанционно управление и диоди. Чайна (China) майна, отвсякъде е! Какво захранване да му туря?

Това с екранния кабел и аз го мислих, но не ми се иска да човъркам по колонките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да му сложиш филтър, може да продават готови. Ако е купувано от тук поискай да ти го сменят, понеже вероятно е дефектно. Не трябва да минават смущения към мрежата или да ги излъчва.

 

P.S. Мрежов филтър се казва. В нета има и схеми ако ти се занимава с поялника. Ако не е направено както трябва може да излъчва и през лентата, като е дълга.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно захранване от лаптоп, но то е с изходящи 19V и не знам дали няма да разкажа играта на диодите.

Друго което ми хрумна е да пробвам да ги захраня за компютъра ми, захранването му е достатъчно мощно. По груби сметки тези 2.5м трябва да консумират около 24W.

Чудя се дали да пробвам с компютъра...

 

П.п. Намерих едно захранване от външен hard disk, което обаче е точно на границата да захрани 24W. Чакам го да видя дали ще гръмне и ако не гръмне значи съм си решил проблема.

Благодаря за съветите, наистина се оказа в адаптера проблема.

Редактирано от Миткo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това от диска е най-добрия вариант. Трябва да издържи, ако не може трябва да има защита, която да го изключи или да дадеш после 2-3лв. за тразнистор и един два резистора, които вероятно ще изпушат. Проверявай го дали загрява повече от нормалното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е неправилно подбрана или работеща в неправилен режим бобина на захранването. Потърси друго.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Издържа почти 2 часа без проблеми. Нагрява се, но нищо особено!

За момента, проблем solved.

 

Отново, благодаря Ви за съветите! :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...