Премини към съдържание

Периодична поддръжка Аутландер 2, 2.4 бензин


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

хубаво е да систематизираме информацията по този въпрос, тъй като тези коли вече излизат от гаранция и предполагам не малко собственици ще започнат обслужване извън официалните представителства (аз лично обичам сам да си занимавам).

 

Та моля някой с достъп до тази информация да каже на колко дават смяната на:

 

1. Маслото на автоматичната кутия (CVT) ? (примерно моята кола е на 86 000 км и вчера се замислих за маслото на автомата).

2. Двигателното масло (последно са ми сложили Кастрол Магнетик 5-40) До колкото съм запознат за пълната синтетика интервала е - 15 000 км или 1 година? До колко КМ можем да си ги караме на пълна синтетика? Докато не почне да го гори?

3. Оригиналния антифриз? Време ли му е за смяна? 3.5 години? не съм видял в сервизната книжка да са писали смяна на антифриз.

 

Друго за което се сещате?

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

хубаво е да систематизираме информацията по този въпрос, тъй като тези коли вече излизат от гаранция и предполагам не малко собственици ще започнат обслужване извън официалните представителства (аз лично обичам сам да си занимавам).

 

Та моля някой с достъп до тази информация да каже на колко дават смяната на:

 

1. Маслото на автоматичната кутия (CVT) ? (примерно моята кола е на 86 000 км и вчера се замислих за маслото на автомата).

2. Двигателното масло (последно са ми сложили Кастрол Магнетик 5-40) До колкото съм запознат за пълната синтетика интервала е - 15 000 км или 1 година? До колко КМ можем да си ги караме на пълна синтетика? Докато не почне да го гори?

3. Оригиналния антифриз? Време ли му е за смяна? 3.5 години? не съм видял в сервизната книжка да са писали смяна на антифриз.

 

Друго за което се сещате?

 

Поздрави

По принцип в техн. ръководство не дават интервали за смяна на маслото в CVT-то,което ще рече че не се сменя - в което силно се съмнявам .......дадох заявка за въпрос в TAC-а на Мицубиши,и те ми отговориха че се сменя на 105 000 км. или 80 и няколко месеца........

По втория ти въпрос - аз съм с Мотул Синерджи 8100 ,5В40 и се стремя да го сменям на моя на 10 000 км. но понеже никога няма време за моите коли ,за това често този срок се прескача , но не го пускам да мине 12000 км.........защото знам че по моето каране, интервали на палене и гасенен на мотора, градско и извънгрдско,топло и студено и т.н. точно след 12 000 км пробег и малсото му се влошават рязко качествата и почва да го гори..........

За Антифриза ,ти си с алуминиев блок (4В12 е мотора ти ) и той трябва да е червен ,ако е така, то на всеки 5 години се сменя........дават го до 350 000км пробег с него............ти ако искаш ,можеш и доста по рано да го смениш обаче........

Спирачната течност се сменя на всеки 3 години без значение пробега.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията! .. то по принцип не дават и колана на CVTто да се сменя до колкото знам.. но аз лично много се съмнявам да изкара ресурса на колата..

 

А спецификация на АТФ маслото - обикновено АТФ масло .. примерно castrol dextron D3? Или от Дарс ауто да го търся само? Филтър нужен ли е?

 

Значи ма спирачната ми й е време.. както и на маслото.. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Маслото на CVT кутията е специално.

Колеги,питах в Ст.Загора,цената на пълно обслужване на трансмисията(имало и някакви филтри) 618 лв.

35лв е литъра на този специален флуид.кутията събира 6 литра

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,питах в Ст.Загора,цената на пълно обслужване на трансмисията(имало и някакви филтри) 618 лв.

35лв е литъра на този специален флуид.кутията събира 6 литра

някой да има инфо как е по другите градове,че и аз трябва да правя това обслужване,моята стана на 90 000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

е.. 6*35 е 210 лв.. останалите 408 за работа и филтри..малко множко ми се струват.

 

По-добре да си дръпна едно ръководство и да си го сменям сам.. ако не се изискват някакви специални инструменти разбира се..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Повече от 2 години след последния пост, но за да не отварям нова тема, пиша тук.

 

Появи ми се "Periodic Inspection" , колата ми е малко над 70 000 км, а първата регистрация е на 5.12.2008. Не знам кога точно се е появило съобщението, дали с навършването на 5 год. или с навъртането на 70 000.

Някои може ли да каже за какво точно става въпрос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да си направил 15-20 000 км ... на колкото е сложен брояча за следваща смяна? Най-добре отиди в сервиз дето разбират от Митсубиши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Повече от 2 години след последния пост, но за да не отварям нова тема, пиша тук.

 

Появи ми се "Periodic Inspection" , колата ми е малко над 70 000 км, а първата регистрация е на 5.12.2008. Не знам кога точно се е появило съобщението, дали с навършването на 5 год. или с навъртането на 70 000.

Някои може ли да каже за какво точно става въпрос.

.....вероятно предпоследната ти смяна на масла и филтри е била в оторизиран сервиз на :mitsu-smiley: , а последната е била при някой " гаражен" майстор който няма или не знае как се нулира ?-та функция и сега ти излиза на дисплея....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...