Премини към съдържание

Забравени фарове


jolly_roger

Препоръчано мнение

:mitsu-smiley: Имат ли Галантите някаква сигнализация, която да подсеща, че фаровете не са изключени? При мен или няма или не работи? Когато разглобих таблото не видях някъде да има такова нещо? А така и така съм го разглобил поне да го оправя. От другата седмица трябва задължително да се кара на фарове и не искам ненужни неприятности. Вярно, че като загася двигателя оставам на габарити, но вредата не е по-малка. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Имат ли Галантите някаква сигнализация, която да подсеща, че фаровете не са изключени? При мен или няма или не работи? Когато разглобих таблото не видях някъде да има такова нещо? А така и така съм го разглобил поне да го оправя. От другата седмица трябва задължително да се кара на фарове и не искам ненужни неприятности. Вярно, че като загася двигателя оставам на габарити, но вредата не е по-малка. :mitsu-smiley:

Имаш , моята цъкаше в средата някаде горе, до часовника........... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш , моята цъкаше в средата някаде горе, до часовника........... :D

:mitsu-smiley: Защо "Цъкаше"? Сега не цъка ли на този Галант? :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Защо "Цъкаше"? Сега не цъка ли на този Галант? :mitsu-smiley:

Сега не знам дали цъка, ама по мое време си цъкаше............ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Не съм се изразил точно - имах предвид на сегашния звяр това нещо работи ли ти :D ? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Не съм се изразил точно - имах предвид на сегашния звяр това нещо работи ли ти :D ? :mitsu-smiley:

Миии....... :icon_hmm: не съм го чувал.........май да, работи си........... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Имат ли Галантите някаква сигнализация, която да подсеща, че фаровете не са изключени? При мен или няма или не работи? Когато разглобих таблото не видях някъде да има такова нещо? А така и така съм го разглобил поне да го оправя. От другата седмица трябва задължително да се кара на фарове и не искам ненужни неприятности. Вярно, че като загася двигателя оставам на габарити, но вредата не е по-малка. :mitsu-smiley:

 

Има два вида състеми за забравени фарове. На Колта ми след като извадя ключа минава автоматично на габарити. На Каризмата съответно пищи след като изключа от контакт и като отворя вратата. При затворена шофьорска врата не пищи и си стоиш на фарове.

 

Не съм виждал комбинация от двете системи, но на мен лично повече ми харесва тази на Колта-по-сигурна е, а габаритите само миришат тока :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има два вида състеми за забравени фарове. На Колта ми след като извадя ключа минава автоматично на габарити. На Каризмата съответно пищи след като изключа от контакт и като отворя вратата. При затворена шофьорска врата не пищи и си стоиш на фарове.

Не съм виждал комбинация от двете системи, но на мен лично повече ми харесва тази на Колта-по-сигурна е, а габаритите само миришат тока :D

:mitsu-smiley: Значи тогава аз имам от първия вариант, защото Галанта не издава никакви звуци а минава на габарити след изваждането на ключа. Този не ми се струва по-сигурен обаче... :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от изпълнението на колата.

Всички :mitsu-smiley: минават на габарит като

врътнеш ключа на крайно положение /преди вадене/

или го извадиш. Някои имат "пищялки" които те подсещат.

На мен на едната имаше "Limited edition", на сегашната

няма.

Поздрави! :)

Краско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Не съм виждал комбинация от двете системи, но на мен лично повече ми харесва тази на Колта-по-сигурна е, а габаритите само миришат тока :D

 

На мен от едно такова нощно мирисане ми падна акумулатора до нула! :icon_blush:

 

Иначе и моя няма никаква сигнализация което не ми харесва, иначе знам, че може човек да си сложи такъв зумер, който се продава отделно и не е скъп има ги на пазара от 15г. и си спомням, че бяхме "тунинговали" едно "Алеко" с него и си вършеше чудесна работа!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от изпълнението на колата.

Всички :mitsu-smiley: минават на габарит като

врътнеш ключа на крайно положение /преди вадене/

или го извадиш. Някои имат "пищялки" които те подсещат.

На мен на едната имаше "Limited edition", на сегашната

няма.

Поздрави! :)

Краско

На моята не е така. Като извадя ключа на запалени фарове, те продължават да си светят. Ако тогава отворя вратата започва да пищи, независимо дали съм на фарове или само на габарити. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и моята при забравени фарове започва да пее при отворена шофьорска врата, ако обаче се отвори някоя друга врата или никоя тогава не подсказва, че светят :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен и панела на стереото е свързан със зумера на фаровете и понякога вадя панела и забравям за тях.Но засега не съм ги забравял за повече от няколко часа.Да ама и дизела е с доста по-голям акумулатор.

Защо не си сложиш нещо да ти пищи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

:mitsu-smiley: Преди 2 дни мислех да си закупя такова зумерче (колкото и да се бия по главата не мога да се сетя защо така му викат) и като видях продавача какво ми показа се отказах веднага :icon_bye: . Едно най-обикновено buzzer-че от компютър (от тези дето ги дават в комплекта на дънните платки). И цената беше 7 лева. Че и внос от Русия даже било :icon_doh: . Това нещо не струва повече от 30-40 стотинки. Та въпросът ми е знае ли някой схемата, по която се връзва това устройство. В противен случай трябва на ел. техник да водя Галанта. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз гледах тези дни в един магазин само че струваше 5 лв. и беше голямо колкото 2 кибритени кутии,но не беше руско.Защо не пробваш да накараш някой ел. техник фаровете да ти ги върже така че като извадиш ключа и да изгасват,но на контакт да си светят.Мисля че това е най-доброто решение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е хубаво веднага да светят, защото ще товарят допълнително при палене. Има разни схеми с таймер или да се включват чак след като запалиш...

Ето тук едни предлагат такова с монтаж за 25 лв

http://www.alsys.info/exact_acc.php?IDacc=11

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е хубаво веднага да светят, защото ще товарят допълнително при палене. Има разни схеми с таймер или да се включват чак след като запалиш...

Ето тук едни предлагат такова с монтаж за 25 лв

http://www.alsys.info/exact_acc.php?IDacc=11

Нямам предвид веднага(директно),а да си остане да си се включва както обикновено .Просто като гасиш колата и чак като извадиш ключа и евентуално са забравени да изключва веригата и фаровете да изгасват,a да не остават да светят както е по принцип.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ще светнат само ако съм ги забравил вечерта включени. А зимно време дори е полезно преди да запалиш колата да включиш фаровете и да щракнеш 1-2 пъти на дълги за да се "раздвижи" електролита в акумулатора. Иначе 25 лева не е скъпо, но в крайна сметка не е и сложно да се запоят 2 жикчи. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук видях, че се нищи тази тема, има и схемички някакви:

 

Тук

 

и тук

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук видях, че се нищи тази тема, има и схемички някакви:

 

Тук

 

и тук

 

Не знам колко са успешни тези устройства,но на мен 3 пъти само от връзването на музиката ми се прецакваха халогените,габаритите и стоповете и осветлението на централната конзола, а последния път и осветлението на таблото.И това при супер професионалисти които от това си изкарват хляба.Накрая един познат в Пловдив който е супер на ти с токовете ми го оправи, и каза че при :mitsu-smiley: са няколко маси и не е за всеки да пипа,а освен това и стандартите в цветовете на кабелите са други и един час се занимава човека с уреда да проверява кое какво е преди да почне да връзва нещо.Така че само до момента съм назад повече от 50лв само от купуване на бушончета,които се намират и супер трудно и "професионален монтаж на стереоуредби"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не съм наясно колко са ефективни, постнах ги само за информация за който го интересува.

 

Иначе аз няма на никой да дам да монтира такова нещо на моята Carisma. Имам си зумер задействан от шофьорската врата и това ми е абсолютно достатъчно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...