Премини към съдържание

Скъсан ремък


watt82

Препоръчано мнение

Колеги голяма мъка ме налегна.Днес докато си карах из филибето изведнъж нещо започна да свири.Спрях, загасих колата вдигнах капака и се оказа, че шайбата на генератора е тръгнала да излиза а пистовия ремък я е прескочил и е започнал да се разнищва.Извиках едно приятелче да я дръпнем до вкъщи.И от там само главоболия.Мъка докато се свали генератора.Още по голяма мъка да се развие остатъка от ролката.Нова ролка 110лв,нов ремък пистов 23лв.Всичко се монтира за 30мин. и пак мъка.Паля колата мотора претропа и ми къса ангренажния ремък.Не мога да си обясня как се случи, а и не ми се мисли за пораженията.Ще съм ви много благодарен някой ако има идея какво ще ми трябва за ремонта и да ме насочи към някаква марка качествени части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много лоша случка. Може би парчета от пистовия ремък са влезли при ангренажа и за това се е получила белята. Като отворите мотора ще се разберат пораженията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре най - вероятно ще се изясни картинката.Ще пиша подробности както и цени - ако на някой му се случи да има ориентир.

Ориентир може и сега да се даде .. Около 140- 150 лв. са читав ремък и обтегач за тази кола ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, се сменя комплект всичко - агренажен ремък, обтяжна ролка и водна помпа. Вярно, че излиза скъпичко...

Проверете хубаво състоянието на водната помпа - евентуално да си я спестиш /все пак не е много препоръчително, но

поради финансовите причини.../

Ремъка е 132 зъба, 26 мм., L= 1257 мм. Еднакъв е за двигатели F9Q1 /75 kw/ и F9Q2 /85 kw/.

GATES - 57 лв.

SWAG - 68 лв.

BOSCH - 99 лв.

За ролката и водната помпа марки и цени мога да дам утре.

Това са клиентски цени. При желание от твоя страна мога да ти ги доставя с 25-30 % ТО /толкова е моята за сервиза./

Пиши ми на ЛС ако желаеш подробности.

 

ПП. Ако искат, другите колеги, които също ти предлагат части, нека да дадат подробности за марки и цени ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само с ремък и ролка надали ще се разминеш ако са се изкривили някой и друг клапан работата отива по дебела.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много кофти случка!На скоро един колега с Сивик скъса ремък защото са му го сложили некадърно. А пък ремъка беше сериозна марка (Gates Powergrip)така че, внимавай къде ще си го сменяш! Ако можеш сам да си го смениш си е най-добре. :)

Редактирано от Doomwisher
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм ми я отворили, но си накупих някой неща.Ремък PowarGrip - 49.60лв,Оптяжна ролка 45лв само ролка без планката,гарнитура за главата Кортеко- 45лв-това са цени с отстъпка.Утре чакам водна помпа Валео на цена 64лв без отстъпка и гарнитура клапани 22лв също без отстъпката.Майстора ми обяви цена за труд / сваляне и качване на главата и новите части 120лв/А пасване на новите клапани ще е в сервиз ОТО или както го знаят при Чарли.Те се занимават само с това.Чао за сега.Утре пак ще пиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата да питам трудно ли се сменя ангренажния ремък на тоя двигател, че трябва скоро да го сменям. Сменял съм ремъка на генератора и помня, че беше голямо разглобяване. Иначе преди имах Nissan и си го менях сам, но там не беше толкова наблъскан от към страната на ремъка.Разполагам с необходимото място и инструмент за целта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги голямо разглобяване да се махне главата.Оказа се че са ударени 3 клапана но ще сменям всички както и всички водачи.Дано си намеря истински клапани и водачи.Утре ще видим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги днес сглобихме и запалихме муцито, ама ми се струва че е по шумна.Това нормално ли е след смяна на клапани, водачи и шлайфане на главата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...