Премини към съдържание

Специалист по ECU във Варна?


Препоръчано мнение

Приятели ,помагайте! Преди няколко мецеца скъсах ремък....От тогава свети CHEK и ме дразни. Къде във Варна има сервиз, където могат да "влязат" и да изчистят грешките? Ходих на няколко места, но не можаха да прочетат нищо,което не им попречи да ми вземат парите! ПОМАГАЙТЕ, МОЛЯ!! Пък после спокойно ще си сложа емулатор на датчика за кислород(ламбда сонда). А от къде във Варна може да се купи ламбда и емулатор? Автомобила е СПЕЙС РЪНЪР 1995г.

Ще бъда благодарен, ако ми помогнете!! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля,че в Аспарухово при Ванко ще ти разрешат проблема с ECUто.ако искаш даи телефон да ти обясня къде се намира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешките се чистят като се изключи акумулатора за 15сек.

Колега, погледнете диагностичния куплунг колко пина има- 12 или 16? Ако е като на картинката, сам можете да си прочетете грешките.

Ламбда емулатора е лесна работа с NE555.

post-7742-005071700 1314034648_thumb.jpg

post-7742-070315700 1314035539_thumb.jpg

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешките се чистят като се изключи акумулатора за 15сек.

Колега, погледнете диагностичния куплунг колко пина има- 12 или 16? Ако е като на картинката, сам можете да си прочетете грешките.

Ламбда емулатора е лесна работа с NE555.

Добре колега, това с изключването на акумулатора нещо не върши работа, а може би е важно точно времето-15сек.?

А ако куплунга е като на картинката със какво мога да прочета грешките? Нали трябва да имам обратния куплунг и четящо устройство. :help:

Емулатора може човек сам да си го направи, ако му разбира, даже видях някъде във форума подробно описание,граф. оригинал на платката и т.н.Всичко това е в моите възможности, само дето времето не ми достига твърде за ТНТМ. Затова се интересувам дали не се продава готов? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като откачиш акумулатора за повече от 5-10 сек ЗАПИСАНИТЕ грешки се трият. Това че ти свети чека означава че нещо не е наред и ЕКУ-то го отчита, я ламбда я нещо друго.

Като гледам Рънър-чето ти е от по старите, с един светодиод сам може да се прочетеш грешката :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като откачиш акумулатора за повече от 5-10 сек ЗАПИСАНИТЕ грешки се трият. Това че ти свети чека означава че нещо не е наред и ЕКУ-то го отчита, я ламбда я нещо друго.

Като гледам Рънър-чето ти е от по старите, с един светодиод сам може да се прочетеш грешката :)

Точно. Свързва се между 1 и 12 пин. Като се даде на контакт и започва да мига. Дълго за десетица и късо за единица например 22 -- -- - -

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като откачиш акумулатора за повече от 5-10 сек ЗАПИСАНИТЕ грешки се трият. Това че ти свети чека означава че нещо не е наред и ЕКУ-то го отчита, я ламбда я нещо друго.

Като гледам Рънър-чето ти е от по старите, с един светодиод сам може да се прочетеш грешката :)

Мдааа,твърде е възможно да има нещо.Аз се съмнявам в ламбдата и затова се интересувам от къде може да се купи на поносима цена? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа,твърде е възможно да има нещо.Аз се съмнявам в ламбдата и затова се интересувам от къде може да се купи на поносима цена? Инфото за куплунга и кодовете на грешките от аутодейта ли са или от другаде?:icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа,твърде е възможно да има нещо.Аз се съмнявам в ламбдата и затова се интересувам от къде може да се купи на поносима цена? :icon_hmm:

Kaто се съмнявате в ламбдата защо не я проверите? Ако куплунга е с 4 пина, то на 1 и 2 пин трябва да има 12V захранване, а на 3 и 4 при 2500 об/мин трябва да излиза 0-0,8V колебливо напрежение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Kaто се съмнявате в ламбдата защо не я проверите? Ако куплунга е с 4 пина, то на 1 и 2 пин трябва да има 12V захранване, а на 3 и 4 при 2500 об/мин трябва да излиза 0-0,8V колебливо напрежение.

Благодаря за съвета!Ще направя тази проверка и ще докладвам.

ИЗОБЩО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ, КОИТО СТАНАХТЕ СЪПРИЧАСТНИ НА МОЯ ПРОБЛЕМ! :good: :thx:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

колеги ,бихте ли казали къде се намира буксата за закачане на компютър на спеис стар 1.8 ГДИ .Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Под мястото за двете чашки пред скоростния лост, изважда се и отдолу е буксата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Колеги, за да извадя ЕБУ разглобих почти цялата кола, :icon_thumbup: но не открих буксата за диагностика?! Знам, мога да се свържа директно на ЕБУ, но не е това идеята! Въпрос - къде е буксата за диагностика на Спайс рънър 1997г ТД мотор 4Д68Т ?

П.П. Май не съм виждал такава и за това я пропускам?! Имам всички описания на буксата и дабълът и, но не я намирам, подскажете!

Моля!

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е под волана вляво до таблото с бушоните,на Спейс Рънър-91-99г.са там! :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е под волана вляво до таблото с бушоните,на Спейс Рънър-91-99г.са там! :icon_hmm:

моля ,ама много моля за снимка къде и какво представлява!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Продължавам темата но вече с въпрос- "Специалист за ЕБУ в южна България" Установих ,че блокът е гръмнал !Търся спец който да го отремонтира , или блок втора ръка! Помагайте за Бога хора!Помагайте! ще пиша и по други форуми!

 

Спайс Рънър 1997г. 2,0 ТД код на мотора 4Д68Т !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам темата но вече с въпрос- "Специалист за ЕБУ в южна България" Установих ,че блокът е гръмнал !Търся спец който да го отремонтира , или блок втора ръка! Помагайте за Бога хора!Помагайте! ще пиша и по други форуми!

 

Спайс Рънър 1997г. 2,0 ТД код на мотора 4Д68Т !

Ако искате, пратете ми го след 10 дни ( че няма да съм тук )и ще видя какво можем да помогнем.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ако не ти се чака, колега, пиши на http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showuser=473 - в Пловдив.

Другият вариант е да търсиш из мобиле-то за втора употреба. Нямам познат с дизелов, а и не съм засичал из форума да се продава на части

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за бързити отговори!говорих с Милен вече ,да го провери!

Но ,ако на някого му попадне в палезрението по разни морги бракуван дизел от описанието обаждайте се! може и на 0886 22 44 86!очаквам помощ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за бързити отговори!говорих с Милен вече ,да го провери!

Но ,ако на някого му попадне в палезрението по разни морги бракуван дизел от описанието обаждайте се! може и на 0886 22 44 86!очаквам помощ!

Ето един:

http://nfs.mobile.bg...4941&f1=details

9 обяви за рънър на части видях в мобиле.бг

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...