Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Предни спирачки


Препоръчано мнение

Здравейте, Имам PAJERO 2004г. и за 2год. сменям 3 пъти предни дискове на спирачките.От Балкан Стар/колата е гаранционна/ казаха че MITSUBISHI признават за гаранция само една смяна.Добре,но този проблем няма ли решение.Трябвали да сменям дискове всеки месец/600лв./.В момента дисковете ми са на около 2000км и пак тресе при спиране със скорост над 80км/ч.Обяснението на приемчика е че при тези тежки коли/2т/ винаги имало проблеми и ако аз карам със 180км/ч и спра рязко се полочава изкривяване на дисковете.Но нали тези спирачки са направени за тази кола/2т/.Трябва ли когато карам по-бързо да не спирам???Моля помогнете и дайте съвет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина смешни твърдения за приемчик на сервиз! :icon_hmm: По тази логика спирачките на камионите трябва да са ежедневен консуматив!

Добре де, тази тази история трябва да има начало, от нещо да е предизвикано това. Не може от нов да е правил така :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Имам PAJERO 2004г. и за 2год. сменям 3 пъти предни дискове на спирачките.От Балкан Стар/колата е гаранционна/ казаха че MITSUBISHI признават за гаранция само една смяна.Добре,но този проблем няма ли решение.Трябвали да сменям дискове всеки месец/600лв./.В момента дисковете ми са на около 2000км и пак тресе при спиране със скорост над 80км/ч.Обяснението на приемчика е че при тези тежки коли/2т/ винаги имало проблеми и ако аз карам със 180км/ч и спра рязко се полочава изкривяване на дисковете.Но нали тези спирачки са направени за тази кола/2т/.Трябва ли когато карам по-бързо да не спирам???Моля помогнете и дайте съвет.

Глупости..........гаранцията би трябвало да важи до навъртане на 100к км. или 3 години , без значение колко пъти са ти сменяли спир. дискове........ :D Нали те ти ги сменят, от тях са закупени и т.н. ,какъв е проблема.......???

Проблема на спирачната система е че не се охлаждат добре ,въпреки че са вентилирани , и второ - имат дефект в състава на материала от който са направени и затова се кривят...........ако искаш да решиш генерално проблема ,то сложи си Брембо дискове ,но оригинални ,швейцарски и ще заспи, а не италиански или некакви други ,незнайно каде правени.......... :D Но в този случай ще ти отпадне гаранцията и то цялата, а това според мен е глупаво, тъй като имам подозрения за новия им мотор D-ID.........издухва основна гарнитура и то някаде на около 50- 70 000 км. пробег. не казвам че всички на този пробег издухват ,но нещо много често почна да става........... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзива.От къде мога да си купя БРЕМБО и колко струват?Така или иначе скоро ще ми изтече гаранцията и не желая да се разправям с глупости.Те явно нямат по добро решение.Ами ако си бях направил чиптунинг и повиша мощноста на 190к.с.?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзива.От къде мога да си купя БРЕМБО и колко струват?Така или иначе скоро ще ми изтече гаранцията и не желая да се разправям с глупости.Те явно нямат по добро решение.Ами ако си бях направил чиптунинг и повиша мощноста на 190к.с.?

Утре ще ти кажа........ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

И аз искам да се оплача от същия проблем, не чак в толкова тежка форма, но обяснението беше същото - тежък автомобил, рязко спиране, горещи дискове в локви и други подобни оправдания. Можеби не съм съвсем наясно, но не ми звучат много правдоподобно тези обяснения. :icon_n_dunno:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми мерише на блокирали апарати,подобни проблеми има със Space Star,Carisma...

Я хвърлете едно око,защото най-лесно е да сменяваш дискове,но доста скъпо.

DJ,къде у нас има истинско Brembo?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че тези са вносители

 

http://www.manimpex-bg.com/contacts.html

 

А това е каталога им за Brembo с цени

http://store.manimpex-bg.com/index.php?MOD...st&CATID=13

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми мерише на блокирали апарати,подобни проблеми има със Space Star,Carisma...

Я хвърлете едно око,защото най-лесно е да сменяваш дискове,но доста скъпо.

DJ,къде у нас има истинско Brembo?

:icon_doh: :icon_doh: Малее, как съм забравил тази тема...... :icon_blush: Божо ме е изпреварил , но и аз не знаех че имат сайт........утре ще питам конкретно за на колегата колата и ще пиша....... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...