Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

антифриз


min4o

Препоръчано мнение

от каде се източва антифриза на галант 89г.2000куб.4g63 мотор само от пробката на радиатора или има и друго място? благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

от каде се източва антифриза на галант 89г.2000куб.4g63 мотор само от пробката на радиатора или има и друго място? благодаря

Имаш и на блока пробка, но тя ще е клеасала и най мног ода счупиш болта вътре , за тази цел се прави друго , освен на радиатора пробката, то махни някой от дебелите маркучи от блока , после махни и термостата и с вода промиий , после издухай водата от блока и си готов...........върни обратно по стария ред нещата и налей антифриз...... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

благодаря Dj антиффриза който успях да източа от пробката на радиатора е към 5 л. По принцип колко антифриз сабира системата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тц тц аз пък що реших че е като моя Галант :icon_doh: явно... :lazy:

То ако броя това, което съм налял последната 1-2 седмици на мен трябва да ми събира към 10 л :pompam: <_<

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Какво е станало с твоята кола? От маркуча ли е дето писа е бил проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма особен проблем - за този, който писах го хванах преди да се скъса, но преди това дето сменях мембрани на изпарителя отиде литър, от разместването 1 седмица по-късно се скъса единия към изпарителя - и там отиде литър, после ги смених и двата - и там пак литър и накрая дебелия вчера....половин литър :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че 6 л беше

благодаря ви за сега проблема е решен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

:mitsu-smiley: А за 4G37 колко антифриз побира? И има ли някакви правила при пълненето? Днес източих всичко и си промих радиатора. Сега търся къде да го занеса да ми го оправят, че има леки течове на някои места. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: А за 4G37 колко антифриз побира? И има ли някакви правила при пълненето? Днес източих всичко и си промих радиатора. Сега търся къде да го занеса да ми го оправят, че има леки течове на някои места. :mitsu-smiley:
:mitsu-smiley: По какъв начин ги лепят да му се не види, че ми искат по 100 за да залепят 2 дупки :icon_censored: ??? Че чак пък и 3 дни да чакам...! Нормално ли е това? Не съм се сблъсквал с такъв проблем и затова ми се струва ужасно много да дам 100 лева за лепене. За още 100 някъде може и нов да ми направят... :icon_censored: :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D не се дразни!

 

Лепенето не трябва да ти излезне повече от 40 лв. според това което аз съм лепил...

 

Става от днес за утре обикновено! Като майстора си го държи пълен известно време за да види дали сълзи...!

 

:good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ако е 40лв. е добре. А ти какво и къде си лепил. Че на мен някои ми казват 100лв, други че трябва да се види и тогава. В крайна сметка да не ми го запоят с 24-каратово злато, че 100 лева да им давам... :icon_censored: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично моя радиатор съм го лепил при един майстор в Пловдив, сега факт е, че не е София, но не е и цената 100лв.

 

100лв са много пари лично мое мнение...!

 

Само сравнявам цените, по някога е по-добре 100лв тук от колкото 40 там...! :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Дадох го вече на едно място. 30 лева и утре по обяд ще е готов. Това вече си е нормално, а не 100 лева при условие, че за 170 се намира здрав втора употреба. Иначе се оказа че радиатора ми е рязан и преправян от радиатор за Ниса на радиатор за Галант :icon_censored: . Знаех, че е преправян ама чак пък от Ниса... :icon_blush: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Иска ми се да споделя и цените на радиаторите в Ратола (с доставка разбира се):

- за парно - 870лв.

- воден радиатор - 1520лв.

Много ще е трудно на някой да ме убеди, че толкова струва тази част за автомобил на почти 20 години. И при условие, че други сервизи могат да го доставят от Япония за 700лв.

Иначе радиатор за парно нов няма никъде. С доставка става за поне 2-3 седмици и 140-150лв. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Три дни е трябвало да ти държат радиатора за да си оправдаят по този начин 100-те лв. които са ти искали.Един вид това е някаква много сложна работа и изисква много време.Иначе хората за 3 дни правят основен ремонт,ама това радиатора е ....абе не е проста работа :icon_censored:

Това си е стар трик и го прилагат всякакви такива "техници" ,които само искат да ви вземат парите.Така че ако чуете стряскаща цена и дълъг период от време просто потърсете други.

И на мен за тенекеджия преди,първо едни ми искаха 1500лв, да си запиша дата(поне след месец),и после да чакам поне още месец.Накрая намерих за 500 ,стана след една седмица и отне една седмица ,като се оказа че майстора не е работил само по моята кола,но пък си беше свършил работата чудесно.А повечето не искаха и да кажат цена,защото можело и да излезело повече :icon_doh: ,а един ми заяви че щял да ми каже цената накрая :icon_rock: :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...