Премини към съдържание

спирачен маркуч


Препоръчано мнение

Здравейте. Някой имал ли е проблем с маркуч на спирачките? Не ми се освобождава спирачния апарат на дясното колело. Усетих, че нямам инерция и скоро замириса на феродо. След като в един сервиз изпуснаха малко спирачна течност някъде долу до накладките се отпусна хвата. Казаха, че маркуча е запушен. Нещо не намирам от къде да си купя и като цена колко е ориентировъчно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на Miroslav, и ще ди даде цена за оригинален маркуч.

Писах му. Благодаря! Интересно ми е дали някой друг е сменял маркучите вече. Нямам и 100000 км още изминати. Ще сменя и спирачната течност / дот4 мисля, че трябва да е, а колко милилитра трябват?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да я смениш изцяло мисля че ще ти трябва литър... Аз съм си купил но не остава време за смяната :) Маркучи не съм сменял и на двата колта няма грижи :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да я смениш изцяло мисля че ще ти трябва литър...

 

Да речем, че 400-500 мл са достатъчни....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но си мисля, че не е от маркуча...... По-скоро задържат спирачните апарати... А и ако е запушен - най-резонният въпрос е с какво и как, да не говорим, че дори да е така - лесно може да се отпуши.........

Що не пробваш да смениш сервиза?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... А и ако е запушен - най-резонният въпрос е с какво и как, да не говорим, че дори да е така - лесно може да се отпуши.........

 

Най-често спирачните маркучи се запушват със парченца каучук от вътрешната част на самият маркуч, които се "възбръщат"

и пропускат течността само напред, към спирачните апарати. При отпускане на педала течността натиска възбърнатото парченце и то запушва отвора. Затова, след като се отвие обезвъздушителката на апарата, или самият спир.маркуч и изтече течност, апарата се освобождава... А "лесното отпушване" се заключва в смяната на спирачния маркуч с нов...

Ако задържа апарата вследствие на ръжда, кривина и пр., то той няма да освободи при изпускането на течност...

Редактирано от Vanjo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност да е от водачите, ако са дискови спирачките!Моите ги мазах с боров вазелин :rolleyes: !!!/колкото и смешно да звучи това/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност да е от водачите, ако са дискови спирачките!Моите ги мазах с боров вазелин :rolleyes: !!!/колкото и смешно да звучи това/

Ще почистя и спирачните апарати така или иначе бяха чистени преди доста време като сменях наклкадки, но щом се отпусна хвата при изпускане на спирачна течност явно в маркуча е проблема. Май е по-сигурно да го сменя, че да не вземе да гръмне...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще почистя и спирачните апарати така или иначе бяха чистени преди доста време като сменях наклкадки, но щом се отпусна хвата при изпускане на спирачна течност явно в маркуча е проблема. Май е по-сигурно да го сменя, че да не вземе да гръмне...

Не мисля че ще се оправи и след смяна на маркуча, ама то ще си покаже ..Тези коли не страдат от маркучи, докато не сложиш Европейски ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че ще се оправи и след смяна на маркуча, ама то ще си покаже ..Тези коли не страдат от маркучи, докато не сложиш Европейски ..:D

Междувременно и левия преден спирачен апарат блокира, след споменатия вече десен такъв... странна работа, може да не са маркучите. Болтовете които държат апаратите яко са затегнали,пръсках ги с wd-40 и утре ще пробвам да ги развия с някой по-сериозен ключ 17.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз моя, единия го скъсах докато напъвах, после беше голям филма докато изкарам останалото парче от шината....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е само от водачите,разглабяй и мажи както вече ти написах,за моя радост аз имах проблем само със задно дясно /с 4ри дискови съм/,но не ползвай грес че после спича,само вазелин :good: ,работещ метод е!Научих го от един колега с "хонда"!И успех с разглабянето ! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите ги намазах с графитна смазка и нямам грижи...иначе Вюрт до колкото знам имат препарат за смазване но е скъп...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...