Премини към съдържание

и аз да се похваля


Препоръчано мнение

Здравейте,най-накрая се сдобих и аз с Каризма:1.6 98г. с климатроник от Германия.Днес ходих за филтри и масло,и от Балканпартс се сдобих с маслен,въздушен и горивен произведени в Китай :icon_doh: но това го разбрах чак в къщи.Добре че маслото си го взех от Автомотор корпорация-Тотал 7000 10W40.Та това е ще се радвам ако кажете кои филтри мога да ползвам,и кои да хвърлям

Редактирано от PAVELBATALOV
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе нищо няма да хвърляш - пари се е давало, значи.

Карай така, на следващата смяна си сложи "маркови" - тогава ще кажеш, има ли разлика. Пък на горивния филтър му обърни внимание по-ранко - не се знае от кви тоалетни хартии може да е правен. Ама може и да е от качествените китайски стоки, кой знае.

 

А, щях да забравя - честита пидобивка и със здраве да си я рендосваш.

V-образно. :mitsu-smiley:

Редактирано от каризмич
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е! :icon_thumbup: Не забравяй да смениш ангренажния ремък и обтяжната ролка,с тях не прави никакъв компромис! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията :) .Имам и няколко въпроса, ако може да помогнете:

1.Хидравличната течност ми е почти на мин. и искам да долея ама незнам каква е налята-дот 3,4,5,5.1 и дали ще е проблем ако долея с разл. дот от тази вътре

2.Трябва да сменя външните накрайници-каква марка да са и от кой магазин(София),за оригиналните знам в Ратола са 57лв./бр

3.Семеринга на лоста за превключване на скоростите е омаслен и искам да го сменя,както и маслото.Ако може да ми кажете за какъв модел Рено е или някакъв номер.Благодаря Ви

Редактирано от PAVELBATALOV
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакай, чакай - ще объркаш нещо. Хидравлична и спирачна течност са две различни неща. Я провери кое е на минимума и пак обясни. Щот двете не могат да се смесват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хидравлична течност си вземи от Ратола, оригинална - тя е като за автоматични кутии, но я има специално за хидравлична система. Ако става въпрос за сипрачната течност ти трябва DOT4, поне 500гр и най-добре я смени всичката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хидравлична течност - Power steering fluid - ATF DEXRON11

 

А според vladimirov и DIA QUEEN ATF SP III става, но не те съветвам да го слушаш, щот това е масло за автоматични кутии. Къде ги четеш тез работи бе,vladimirov :icon_hmm:

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Написал съм, че е е обикновено масло, което се ползва в автоматични кутии и че в Ратола имат такова , което е специално за хидравлика:

 

http://img855.imageshack.us/img855/4336/psf.png

(PSF - Power Steering Fluid)

 

Никъде не съм казал, че е SP III. Като каже, че е за хидравлика няма как да го сбъркат.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За автоматиците се ползва SP III и това е спецификация на :mitsu-smiley:, ползва се и при Hundai, така че вероятността да купи такова освен от дистрибутор на :mitsu-smiley: или Hundai не е много голяма. DEXTRON III също е стандарт за скоростни кутии.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От това излиза, че SP III маслото е подобно на DEXTRON III, но надвишава изискванията дефинирани от GM:

 

http://www.streetunit.com/Eneos_ATF_p/en-atf.htm Също така става ясно, че за CVT-кутиите спецификацията е по-различна. SP III препокрива SP II стандарта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,най-накрая се сдобих и аз с Каризма ...

 

Айде честито! Големи мъки бяха ... :D

 

Доволен ли си?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Големи бяха да,по едно време,се бях отчаял.Иначе съм мн доволен, след първите 15мин каране се чувствах все едно е била винаги моя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Niko,кажи поне за накрайниците,че до петък трябва да ги взема

:icon_hmm:

 

Накрайници има камара марки за по 15-20 лева. Знам ли.

Вземай някакъв и слагай.

 

Сега се сетих за една дълга и не много забавна тема.

Господинът ти е градски. Виж какво ще ти предложи.

До колкото разбрах има и доволни клиенти.

При всички положения с кормилен накрайник не е проблем.

 

Само не давай много пари за накрайник.

Тук http://www.elinexltd.eu/ гледах накрайник за 17 кинта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...