Премини към съдържание

Съвет за размер на зимни гуми


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Ще обясня как стоят нещата, а вие ще помогнете с вашият опит и съвет. :drive:

Преди Мицку имах стар Opel Kadett 1.3. Миналата година зимата му купих нови зимни гуми 2бр. 165/70/R14. Опела го продадох, но без тях. За съжаление неговите стоманени джанти не стават на Space Star.

 

След покупката на мицку му взех и 2 бр. нови предни летни гуми 175/65/R14. И задните летни планувам да ги сменя, но другата пролет...

 

Ясно е, че трябват зимни гуми. Сега съм пред дилемата:

 

Вариант I. По каталог ли да си взема нови 2бр.175/65/R14, които да бъдат отпред, а отзад да сложа опелските, или сегашните износени летни?

 

Вариант II. Да купя 2 бр. от по-особеният размер като на опела 165/70/R14 и да ги сложа отпред, а отзад опелските и да карам така зимата. Автомобила се кара само градско, без никакъв товар/багаж/пасажери, само шофьора.

 

Приятели ме съветват, че нищо опасно няма във втория вариант. Колата дори и да се вдигнела малко, нямала да има толкова по-фрапиращо челно съпротивление на вятъра. Отделно разхода на гориво също нямало да се увеличи много, защото сцеплението на грайфера на гумата с пътя било по-малко, пък и зимата има задръствания и по-бавно се кара. Друг довод изтъкнаха, че малко по-високата кола в кишата ще й е бъде по-леко и окачването на автомобила ще се разбива по-малко от дупките.

 

Имам резерви от 2-рия вариант, че ако наистина гумата е малко по-висока, няма ли опасност на дупка да удари в горната част на амортисьора? Затова и по-горе казах, че друг товар освен шофьора няма.

 

Вие какво мислите по въпроса, кой вариант да избера?

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карай си смело,колега с гумите ,които си имаш!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карай си смело,колега с гумите ,които си имаш!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Малко сложно го написах отначало. Сега след редакцията, твоя съвет относно кой вариант е?

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега най-добре е 4 нови гуми. Но този вариант не си го посочил. Височината на на гумата (70) е съотношение спрямо широчината на гумата, а не височина в мм., та разликата в диаметъра на такива размери като посочените по-горе е едва 3мм. и то ако и двата чифта гуми са нови. Разликата в показанията в километража е 1км/ч при скорост 100км/ч. Така че вариант 2 става, без проблеми. Дори спокойно може да качваш и други хора в колата :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега най-добре е 4 нови гуми. Но този вариант не си го посочил. :rolleyes:

 

За този вариант всеки се сеща, но кое по-напред по колата? Опелските гуми не мисля че ще мога да ги продам на цената на която ми се иска, а подаръци за гуми на 1000 км не смятам да правя. От тук, те си остават вечно мои. Така като гледам до зимата, най-много само 2 нови зимни гуми ще купя...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега здравей, зимата е още далече,по хубаво от 4 нови гуми с еднаква шарка няма.Моят съвет е, продай тези от кадета и си вземи нови 4 гуми.Все пак караш Митсубиши, пък и с тези 165 ще изглежда грозно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: 4 нови гуми най-доброто решение, компромис със гуми и спирачки не е препоръчително да се прави :mitsu-smiley: :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: 4 нови гуми най-доброто решение, компромис със гуми и спирачки не е препоръчително да се прави :mitsu-smiley: :icon_n_king:

 

И аз съм на същото мнение. Не напразно сме известни с поговорката "побългаряване". Току що ги изкарах от избата, снимах ги и ще ги пусна в нета, пък току що изкокнало зайчето и за тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вие май пишете без да четете. Човека си е казал, че има 2 гуми на 1 сезон и 1000км... и какво? Да ги хвърля, че са стари?

Разликата в диаметрите на 165/70/14 и 175/65/14 е само 4мм. Ако отговарят и по тегловен и скоростен индекси, къде е проблема?

Така че колега svetliof, провери си наличните гуми дали пасват по тегловен и скоростен индекс на колата ти и взимай същите, че ако са с различни ширини стои грозно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вие май пишете без да четете. Човека си е казал, че има 2 гуми на 1 сезон и 1000км... и какво? Да ги хвърля, че са стари?

Разликата в диаметрите на 165/70/14 и 175/65/14 е само 4мм. Ако отговарят и по тегловен и скоростен индекси, къде е проблема?

Така че колега svetliof, провери си наличните гуми дали пасват по тегловен и скоростен индекс на колата ти и взимай същите, че ако са с различни ширини стои грозно.

 

Старите гуми съм ги пуснал за продажба. Ако до зимата ги продам ще имам вече събрани пари за 3 гуми 175/65/14. Четвъртата ще я набавя някак си. Ако ли пък не, ще решавам в движение като дойдат студовете. Благодаря за дадените мнения от ваша страна. Моля администратора да заключи темата.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...