Премини към съдържание

Счупено стъкло на странично огледало


Препоръчано мнение

След неделната автомивка падна стъклото на страничното огледало на Спейс Стар-а ми :icon_crying: .

Купих си от един магазин за авточасти наподобяващо по форма стъкло от друг модел автомобил и го залепих. Но за съжаление видимостта с това огледало не може изобщо да се сравнява с оригиналното. От същия магазин ми предложиха да ми изрежат по мярката на моето огледало, но се страхувам че пак ще е същия боклук. Дайте идеи откъде мога да намеря стъкло ... Дали в официалните дистрибутори предлагат само стъклото или ще ме карат цялото да го купувам ? Или ако някой е имал подобен проблем , но е намерил качествени заместители (със зона за мъртвата точка).

Help :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търси в мобиле-то кола на части..... Когато някой некадърник ми беше строшил огледалото - си намерих за 40 лв. Оригинално, втора употреба, с работещо подгряване и движение в 4 посоки... По принцип цената им е някъде там - 40-50 лв, ако са с подгряване и ел управление. Ако нямат - може и за по-малко да намериш

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като си купих колата дясното стъкло ми беше счупено и един познат ,който се занимава със стъкла ми изряза стъкло което е сферично като оригиналното дори и цвета с лявото е еднакъв. Стъклата ги взима от магазини за авто части за товарни камиони и от тях изрязва съответното стъкло. Така, че отиди до някой магазин за товарни автомобили, които продават части за руски камиони и си вземи едно сферично стъкло и дай да ти го изрежат и си готов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като си купих колата дясното стъкло ми беше счупено и един познат ,който се занимава със стъкла ми изряза стъкло което е сферично като оригиналното дори и цвета с лявото е еднакъв. Стъклата ги взима от магазини за авто части за товарни камиони и от тях изрязва съответното стъкло. Така, че отиди до някой магазин за товарни автомобили, които продават части за руски камиони и си вземи едно сферично стъкло и дай да ти го изрежат и си готов.

ще потърся :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

ще потърся :icon_clap:

Колега, само да вметна , че и аз имах близки срещи с обект на градският транспорт и сега страничното дясно е спукано :). Тъй - че ако нещо изкочи и си доволен от сервиз - услуга и или магазин , ще се радвам да споделиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се наредя на опашката за информация за дясно огледало - само стъклената част.

 

П.П. При мен един п.....т си отвори в последния момент вратата (спрял до бордюра) и въпреки бързата ми реакция, успя да ми удари огледалото и да напука стъклото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте колеги! Какво стана с тези огледала, че и моето стъкло падна и се счупи (явно се е разлепило). Намерихте ли такива сферични стъкла и от къде?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги, да споделя как се справих. Първо обиколих моргите поискаха ми 80-100лв за цялото огледало. После минах през два магазина в които ми заявиха че такива огледала няма и не могат да ми поръчат. След което минах през един магазин за камиони и там имаше доста голям избор. Избрах огледало което беше със същата сфера и цвят (както оригиналното така и това като ги вдигнеш срещу светлина прозират) само е малко по дебело, но мисля че това не е проблем. И така за 20 лв. си имам огледало. Дори ми остана за още едно да си изрежа.

П.П. не съм ходил до "Ратола" или "Балкан стар" - нямах време, там може и да има.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

За съжаление това стъкло оригинално без подгряване струва около 70 лева. На моето също е пукнато и исках да си го поръчам но се стаписах от цената. По принцип фирмата ALKAR предлага едно стъкло за COLT 96- което е същото като на Спейс Стара но цената му пак е около 30 лева. И аз май ще минавам на варианта с рязането.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми бяха счупили стъклото и си намерих на ул.Раковска /участъка между Козлодуй и Сливница /в едно малко магазинче за 10-тина лева!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Моето стъкло на страничното огледало пък някой колега ми го свали преди два дни. Излезна му без пари. На мен обаче ми струва 30лв от една автоморга. За съжаление не успях да намеря само стъклото, та трябваше да купя цяло огледало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...