Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

за Галант


InsomniA_1

Препоръчано мнение

Здравеите досега бях само страничен читател и следях форума с охота аз сум без родители и в продължение на 2 г. събирах пари за Галант 1.8 ТД 90г. много се раджах като го взех огледах го но никога не съм имал преди кола и незнаех какво да гледам така че наблегнах на козметиката и ръждата там беше добре карам колата вече 2 седмици но един приятел ми каза че я видял в сервиза за ремонт по двигателя но бившия собственик не беше казал за това и се притесних много знам колко е скъпо да я поправям но нали си мечтаех да си имам кола и аз като другите нормални хора да се порадвам на живота и така че ако можете ми даите съвет какво да гледам и как да разбера за проблеми по двигателя живея в малък град няма подходящи сервизи за това така че помагаите ако имате възможност Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Здравей от мен :)

Първото нещо, което трябва да кажеш е има ли някъкви симптоми, че двигателя не работи добре. Има си признаци, а те са:

Харчи ли колата масло? Пуши ли отазд през ауспуха? Чуваш ли стържещи шумове в мотора? И още куп други неща. Гарнитурта е вероятно, ако харичи антифриз или има бълбукащи мехурчета в преливника. Вдига ли темперетура?

Ако липсват тези основни причини - караш и се радваш на колата, но следи пръчката на маслото и антифриза за начало! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл! :D И честита покупка! Наистина след като си купил колата е добре да я наблюдаваш в близките 1000 км как се държи и точно това което Биг Босса ти е написал!

 

Съблюдавай маслото в двигателя и водата в казанчето (преливника), също така хидравличната течност. Ако всичко е наред може да си спокоен, но за всеки случай ни дръж в тчение и пиши в тази тема как се развиват нещата с галанта!

 

От кой град си?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От град Свищов съм казвам се Божидар и много благодаря на тези които ми дадоха ценен съвет обаче тук някъде бях чел че ако излиза въздух когато развъртиш капачката на двигателя това е голям проблем точно това установих тази сутрин и много се уплаших какво ще кажете вие

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От град Свищов съм казвам се Божидар и много благодаря на тези които ми дадоха ценен съвет обаче тук някъде бях чел че ако излиза въздух когато развъртиш капачката на двигателя това е голям проблем точно това установих тази сутрин и много се уплаших какво ще кажете вие

Това до някаде не трябва да те плаши.........картерни газове всяка кола ги има , ако ще и да е нова, друг е въпроса дали е силно налягането им, дали ти повдигат щеката и т.н. по принцип на тези години и км. няма кола която да е в отлично състояние, на европейските коли на тези години вече са претърпели поне един осн. ремонт ,така че .............. :icon_blush:

Има и друг момент, има едно маркуче , което свързва капака на клапаните с маркуча на въздуховода, то е с цел картерните газове да се вкарват в постъпващия въздух с цел да се доизгарят , а не да се отделят в атмосферата..........това е екологичен байпас който го имат всички автомобили..........та нищо чудно да ти се е запушил и така да създава по голямо налягане в картера........... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това до някаде не трябва да те плаши.........картерни газове всяка кола ги има , ако ще и да е нова, друг е въпроса дали е силно налягането им, дали ти повдигат щеката и т.н. по принцип на тези години и км. няма кола която да е в отлично състояние, на европейските коли на тези години вече са претърпели поне един осн. ремонт ,така че .............. :icon_blush:

Има и друг момент, има едно маркуче , което свързва капака на клапаните с маркуча на въздуховода, то е с цел картерните газове да се вкарват в постъпващия въздух с цел да се доизгарят , а не да се отделят в атмосферата..........това е екологичен байпас който го имат всички автомобили..........та нищо чудно да ти се е запушил и така да създава по голямо налягане в картера........... :D

 

 

DJ, ако се махне тоzи байпас и се остави да духа свободно, дали би се подобрило нещо?

Все пак постъпващия въздух ще се освежи :D

 

Говорим zа бенzинов на Кариzма 1.6 :icon_rock: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ, ако се махне тоzи байпас и се остави да духа свободно, дали би се подобрило нещо?

Все пак постъпващия въздух ще се освежи :D

 

Говорим zа бенzинов на Кариzма 1.6 :icon_rock: :mitsu-smiley:

Да ,ще се подобри положението, но имай на предвид че тия TUV ако те сбарат не знам какво ще стае.......... :icon_box: :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ,ще се подобри положението, но имай на предвид че тия TUV ако те сбарат не знам какво ще стае.......... :icon_box: :icon_blush:

 

А, като дойде време за ТЮФ ще го сложа обратно.

Утре ще тунинговам колата на жената :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова лесно това тунинговане - просто да го извадиш. Не съм го правил, но се интересувах преди време за това.

Количеството въздух от картера е доста малко, другото е че е примесено с пръски масло понякога.

Простия вариант е вместо тръбичката на картера се слага /или на края на тръбичката/ едно малко конусовидно филтърче /продават ги точно за тази цел/. Проблема е че ако пръска масло се омаслява и спира да пропуска. Другото решение е едно съдче за събиране на маслото и пропускане на въздуха (oil catch can). От другата страна /към входа на двигателя/ трябва да се запуши дупката.

 

Всъщност намерих темата, която бях пуснал

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=1013

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...