Премини към съдържание

Фолио или щори


kesten

Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Някой собственик на Лансер има ли монтирани тези щори на задните врати? Как се монтират и работи с тях?

 

http://mitsubishi-li...denij-k-t-2sht/

 

Дали са достатъчно ефективни? Отзад се вози дребосък и не искам да се "пържи". Чудя се, кое е по-рентабилно: фолио или щори!? Цената е в полза на щорите - 300/ 135 (но на пет прозореца:)). Ефекта сигурно е за фолиото. Но при пътуване в чужбина, дали няма да се "напъхам" в нарушение на местният ЗДП!?

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тая цигания, проблем заради фолио на предните стъкла е само в BG. До сега не съм чул и видял АКТ за такова нарушение извън родната ни татковина. Даже молдовците си слагат и на предния джам! Аз съм с фолио и на предните, но най светлото. Задните врати и задното стъкло са с най тъмното фолио. Супер е! Ако си сложиш хубаво фолио, отвън ще си е тъмно, а от вътре си се вижда чудесно дори и нощем! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А в Балорус направо карат с перископ!

Има си закон, това е. Имаше тема, че в Гърция е забранено да си с потъмнени стъкла изобщо, доста колеги тук се възмущаваха, но... Другото е въпрос на личен избор

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А в Балорус направо карат с перископ!

Има си закон, това е. Имаше тема, че в Гърция е забранено да си с потъмнени стъкла изобщо, доста колеги тук се възмущаваха, но... Другото е въпрос на личен избор

В закона никъде не е упоменато, че нямаш право да си сложиш фолио на предните стъкла!

А за Гърция не ми се говори, защото съм живял 3 месеца в Солун и видях доста коли с тъмни стъкла.

И сега продължавам да виждам такива да се мотат из нашия регион, след отварянето на новото ГКПП.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с фолио на задните стъкла и задните стопове! Препоръчвам ти вариянта с фолио от личен опит,на служебната ми кола има на задните врати фабрични щори,а на стъклото отзад дори е еклектрическа.В пъти е по-добър ефекта срещу слънчевите лъчи с фолио,а щорите дори и най-истинските събират прах и след време много или малко се разтракват.Единствено,ако се решиш за фолио избери добър майстор и хубаво фолио,примерно L.Lummar или 3М!

Редактирано от tzenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите! Вече е решено! Не много тъмно фолио(препоръчват ми Madico) на всички врати и задно стъкло. Дано нямам проблеми, ако пътувам в чужбина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите! Вече е решено! Не много тъмно фолио(препоръчват ми Madico) на всички врати и задно стъкло. Дано нямам проблеми, ако пътувам в чужбина.

Според мене, да сложиш един и същ тон на всички стъкла .......... не бих го направил.

На предните врати пробвай с най-светлия тон, а на задните и задния панорамен или най-тъмния или един тон преди него.

Когато фолиото е хубаво, тази разлика се вижда само от външната страна на стъклата.

От вътрешната страна почти не се забелязва разликата в ноновете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

В закона е написано много ясно, че не може да пипаш предните стъкла, всеки който иска главоболия да слага :), аз днес си сложих на задните при BMG FOLIO и момчетата са страхотни... с най-тъмното фолио на Madico излезе 250лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.rs-elhovo...09/49720210.htm

-------------------------------------------------------------------------------

Чл. 105

 

  • Забранено е ограничаването на видимостта през стъклата на предните врати и на задното стъкло.
  • Ограничаването на видимостта през стъклата на задните врати се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.foliadesign.eu/kat.html

----------------------------------

http://www.admcourt-bs.org/CMS_ADM/images_content/1658_2009R.htm

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В закона е написано много ясно, че не може да пипаш предните стъкла, всеки който иска главоболия да слага :), аз днес си сложих на задните при BMG FOLIO и момчетата са страхотни... с най-тъмното фолио на Madico излезе 250лв.

Ранга, ако може да ми цитираш текста от закона и наредбата!

Чел съм я и никъде не е упоменато че неможе да се слага фолио на предните стъкла. Има написани някакви глупости за намаляне на прозрачноста, но нито има ставка по която да те гонят, нито сертифициран уред с който да ти измерят дали прозрачноста е по-малака от допустимото.

Така че да си пишат каквото си искат полицаите, винаги отпада. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти не четеш ли какво пишат колегите:), даже закон ти е цитирал:), аз по-ясно не виждам на къде:)

 

Чл. 105

 

Забранено е ограничаването на видимостта през стъклата на предните врати и на задното стъкло.

 

тоест, всичко което не е фабрично отпада.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето актуална справка от ЗДвП.

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) (1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.

 

(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето актуална справка от ЗДвП.

Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) (1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.

 

(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

Да бе, това го знам, четено е много пъти!

Ама някъде прочете ли какво е наказанието, какво значи намаляване на прозрачноста и на каква база се преценя дъли е намалена прозрачноста?

Да не говорим, че абсолютно полицейско произволие е да ти спрат колата от движение заради това!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

За всички меракли да сложат фолио на новия Лансер. Тъй като стъклата и гуменото уплътнение (където стъклото влиза във вратата) са много стегнати и е възможно да се появат "деруги" по фолиото, горещо ви препоръчвам, този който ще ви слага фолиото, да отреже долната уплътняваща, а на горната да залепи кече. Иначе проблемите са ви сигурни.

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За всички меракли да сложат фолио на новия Лансер. Тъй като стъклата и гуменото уплътнение (където стъклото влиза във вратата) са много стегнати и е възможно да се появат "деруги" по фолиото, горещо ви препоръчвам, този който ще ви слага фолиото, да отреже долната уплътняваща, а на горната да залепи кече. Иначе проблемите са ви сигурни.

 

Да,да.....................ама НЕ! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif Колега,с теб влизаме отново в конфронтация на мненията си(градивна надявам се.....нищо лично) http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif

 

От почти две години съм с фолио и такъв проблем не ми се е появил,въпреки,че си возя хлапето отзад и постоянно отваря и затваря стъклата! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif

 

Все пак да кажа,че марката на фолиото ми е L.Lummar 85% затъмнение.(може би има значение)!

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За всички меракли да сложат фолио на новия Лансер. Тъй като стъклата и гуменото уплътнение (където стъклото влиза във вратата) са много стегнати и е възможно да се появат "деруги" по фолиото, горещо ви препоръчвам, този който ще ви слага фолиото, да отреже долната уплътняваща, а на горната да залепи кече. Иначе проблемите са ви сигурни.

 

И мен това ми го казаха, когато си слагах фолиото :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, при мен се получиха. Сложил съм фолио на всички стъкла без челното. Първия път ми залепиха фолиото. Втория път ми залепиха кече, третия и четвъртия го презалепваха, защото стъклата са толкова стегнати, че стикера за маркиране на автомобила обръщаше кечето и се чуваше страхотно скърцане ( не е от механизма), докато не се заех лично с проблема и на петия отрязаха долната лента. Направих си труда да дам този съвет, за да не ходите по мъките като мен. Ще се радвам, някой да има полза.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, при мен се получиха. Сложил съм фолио на всички стъкла без челното. Първия път ми залепиха фолиото. Втория път ми залепиха кече, третия и четвъртия го презалепваха, защото стъклата са толкова стегнати, че стикера за маркиране на автомобила обръщаше кечето и се чуваше страхотно скърцане ( не е от механизма), докато не се заех лично с проблема и на петия отрязаха долната лента. Направих си труда да дам този съвет, за да не ходите по мъките като мен. Ще се радвам, някой да има полза.

 

 

Колега,

проблемът ти идва изцяло от фолиото. Ако беше сложил L.Lummar или 3М нямаше да се получи така, вярно че е по-скъпо но си заслужава. А иначе по отношение на санкциите (да пази господ) за затъмнените стъкла се спира от движение колата - това е санкцията. Друг е въпросът че ако се успорва пред съда тъй като наистина няма база за сравнение на понятията намаляване на "прозрачност" и "пропускливост".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,по отношение на затъмняването на стъклата в закона нещата може да не са съвсем изчистени,и в съда подобно дело да се спечели,но дали си струват главоболието и разправиите.Освен това колата със сигурност ще се явява като веществено доказателство,и евентуално ще я задържат докъто мине делото.В темата на роско за потъмняване на стъклата в раздел за митсубиши, четох за почти напълно прозрачно фолио,специално за челни стъкла което предпазва от ув лъчите и намалява проникването на топлината(инфра лъчите).Според мен това е за предпочитане пред евенуална санкция.

Редактирано от n671210
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

проблемът ти идва изцяло от фолиото. Ако беше сложил L.Lummar или 3М нямаше да се получи така, вярно че е по-скъпо но си заслужава. А иначе по отношение на санкциите (да пази господ) за затъмнените стъкла се спира от движение колата - това е санкцията. Друг е въпросът че ако се успорва пред съда тъй като наистина няма база за сравнение на понятията намаляване на "прозрачност" и "пропускливост".

Е моето е 3М и какво от това??????

Надра се, но само на предните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е моето е 3М и какво от това??????

Надра се, но само на предните.

 

Можеш да си сигурен, че някой ще оспорва качеството на фолиото ти :) Идеята беше друга, но малко се поизроди. Всеки да си прави сметката. От мене толкова!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-доброто, но най-скъпото е подмятана на стъклата, с т.нар. атермични стъкла. Това са стъкла съдържащи някакъв метал. Според метала се получава и различен цвят на стъклото, от тъмни нюанси, през сини, до златисто. По този начин видимостта се намалява минимално, а някой апаратури дори не го отчитат. Ефекта обаче е до 90% намаляване на топлинните лъчи. На сградите слагат такива стъкла за намаляване на топлинните загуби през Зимата и прегряването през Лятото. И в двата случая са пести от разходите за отопление и охлаждане съответно.

В багажника си държа един пакет неразпечатани щорички, които евентуално да ползвам при нужда, тъй като обикновенно си подбирам времето за пътуване (повечето вечер), но знае ли човек кога ще му излезе късмета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-доброто, но най-скъпото е подмятана на стъклата, с т.нар. атермични стъкла. Това са стъкла съдържащи някакъв метал. Според метала се получава и различен цвят на стъклото, от тъмни нюанси, през сини, до златисто. По този начин видимостта се намалява минимално, а някой апаратури дори не го отчитат.

Ами дай да видим къде ги продават тези джамове за нашите коли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...