Премини към съдържание

Въпрос относно Carisma


wwflubo

Препоръчано мнение

Здравейте всички, инах за много години!

Гледах доста марки/модели коли и в крайна сметка се спрях на Carisma хечбек 1.6 (заради ниския данък) 96-98г. и бензин защото ми остана газовата уредба от предишната кола. Та искам да попитам при избора на кола кои са най-важните неща за които трябва да внимавам когато избирам Каризма. Ще се радвам, ако някой помогне, а и ще стане интересна тема за хора като мен :) Благодаря предварително :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички, инах за много години!

Гледах доста марки/модели коли и в крайна сметка се спрях на Carisma хечбек 1.6 (заради ниския данък) 96-98г. и бензин защото ми остана газовата уредба от предишната кола. Та искам да попитам при избора на кола кои са най-важните неща за които трябва да внимавам когато избирам Каризма. Ще се радвам, ако някой помогне, а и ще стане интересна тема за хора като мен :) Благодаря предварително :mitsu-smiley:

 

Здрасти бъдещ колега

За много години и безаварийни километри.

Радвам се че си спрял на диамантите ( :mitsu-smiley: )

Та по въпроса не съм експерт но понеже аз имам същата, мога да ти кажа да се ослушваш за странни шумове под задните седалки става дума за бензиновата помпа ако вие значи скоро може да издаде багажа (някой друг колега ако може да му даде цена за във България).

Двигатела трябва да мърка като котенце защото моя е на 317000 Км и още си мърка.Погледни при двигатела дали няма течове ако не е изчистен преди това, освен при скоростната кутия там си е нормално да има малък теч.Виж да не е удряна аз знам че не се гледа толкова от вънка от колкото вътре в купето махни стелките и опипай за неравности а иначе погледни също и рогата от пред, от зад отвараш багажника и като стигнеш до резервната гума гледай да няма пак неравности. Подкарай я малко ослушвай се за тропане и прочие (место да се радваш на радиото) и така се пак не мисля че говора на човек който не разбира когато нещо не е в ред

Не мога да ти кажа повече или поне не се сещам :icon_hmm:

 

Още по добре е да драснеш 1 ЛС на Милен :)

 

:icon_thumbup: Успех :icon_thumbup:

Редактирано от Gr1nGo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,бъдещ колега !

Имам същата от година и съм напълно съгласен с мнението на колегата.Двигателят е много добър и икономичен , а става и за газ ,въпреки че аз не съм слагал.За бензиновата помпа наистина го имах и аз този проблем,но това не е сериозен проблем,още повече че ако не ти пука можеш и да си караш така.Иначе помпата ми излезе около 120 лева.Друго не се сещам да съм правил или да съм имал проблем. Багажникът е огромен , а колата е комфортна. За експертно мнение все пак е хубаво да си питаш специалист.Аз съм много доволен от нея и не мисля , че ще съжаляваш .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за полезната информация бъдещи колеги :), значи да систематизирам най-важното което разбрах: как е положението около двигателя, бензиновата помпа, окачването, и ламарините. Имам въпрос как точно трябва да мърка двигателя :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос как точно трябва да мърка двигателя :)

 

Освен това да ти покажа :rulez:

 

Това успях да намеря по реалистично.

 

А това е да се посмеем на българина.

За да си продължа темата :icon_crying:

 

Освен такива чудатости да ти покажа няма как да ти го обясня :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

Правилно си се ориентирал за избор на автомобил. :) И аз карам Каризма 1.6 и съм много доволен от нея. Преди карах др. коли, след това Мазда, но Каризмата ми харесва по-вече. Двигателят е тих, икономичен и важното е, че може да се монтира обикновенна газова уредба за този модел. Все пак двигателя е Японски, да не забравяме за Японското качество и надежност. Виждам, че си от Попово,аз съм ти градски, ако те интересува ще ти я покажа, ще покараме да усетиш как върви и се държи на пътя. Има и дребни слаби места, втулките на скоростите, копчетата за ел. стъклата,и др. но тука във форумът са обсъждани. Ако искаш, напиши ми телефона си, за да се уговорим да се видим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес се видях с бъдещия колега didov, за което много му благодаря! Даде ми доста полезна иформация относно модела, обясни ми някои работи, които не ги знаех, също завъртях и едно две кръгчета с колата, е останах направо очарован от динамиката и комфорта на колата. И най-важното, добих представа каква кола трябва да търся измежду многото които се продават. Благодаря му още веднъж! Остава да почерпя като взема кола :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че колегата didov е постъпил така да ти покаже каризмата и да покараш.Едно е та ти разказват как върви и как изглежда, а друго е да видиш с очите си и да настъпиш педала.Наистина каризмата вътре изглежда чудесно особенно със средната конзола как е заоблена.Влизал съм в много коли но каризмата просто взема погледа.Двигателят е динамичен за купето и не се тормози.Този двигател 1.6 не е капризен, правиш обслужване, с качественни части да не са китайски.При изпитване в айродинамичен тунел каризмите са показали едни от най-добрите показатели, формата и е обтекаема.За возията стегнато вози и се държи добре на пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mежду другото, някой замислял ли се е да си сложи отпред маска като на Ево 4, гледам че по фаровете и мигачите си приличат и ще стане голяма лудница :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...