Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Прекъсване на двигателя


Препоръчано мнение

Имам едно леко прекъсване на много ниски обороти, около 1500 .Чувства се на всяка предавка при по рязко подаване на газ.Много дразни!!! Лансера е 93 год.1.6 16 кл.Карам я от 6 мес.Била е с катализатор , но е свален .Сменил съм възд. филтър , гор. филтър, палец на разпр. и понеже неискам да я пипат случайни майстори се двоумя. Не съм сменял дистр.капачка. Ще съм благодарен , ако ме насочите с компетентно мнение.Когато я купувах я закачихме на стенд и всичко си отговаряше...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свещите проверил ли си?

Забравих, и тях смених по каталог.Ако не е дистр. капачка следва да е нещо с липсата на катализатора .Къде е вързана сондата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно леко прекъсване на много ниски обороти, около 1500 .Чувства се на всяка предавка при по рязко подаване на газ.Много дразни!!! Лансера е 93 год.1.6 16 кл.Карам я от 6 мес.Била е с катализатор , но е свален .Сменил съм възд. филтър , гор. филтър, палец на разпр. и понеже неискам да я пипат случайни майстори се двоумя. Не съм сменял дистр.капачка. Ще съм благодарен , ако ме насочите с компетентно мнение.Когато я купувах я закачихме на стенд и всичко си отговаряше...

по скоро е бубина.........имаш пробив някаде по изолацията и затова се получава така, още нещо.............ако е тя , не винаги ще се хване на осциоскопа, трябва да си майстор и да знаеш как точно ще реагира лъча, следящ тока на бубината, лек пик да има , това е пробив , обикновенно пика е 1-2 милисекунди........ :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно леко прекъсване на много ниски обороти, около 1500 .Чувства се на всяка предавка при по рязко подаване на газ.Много дразни!!! Лансера е 93 год.1.6 16 кл.Карам я от 6 мес.Била е с катализатор , но е свален .Сменил съм възд. филтър , гор. филтър, палец на разпр. и понеже неискам да я пипат случайни майстори се двоумя. Не съм сменял дистр.капачка. Ще съм благодарен , ако ме насочите с компетентно мнение.Когато я купувах я закачихме на стенд и всичко си отговаряше...

Би ли пояснил на газ или бензин прекъсва , щтото ако е на газ мисля , че знам от какво е - влиза повече въздух отколкото и трябва и сместа става бедна и за това прекъсва , даже може и да понагърмява леко(ако имаш плочка за газта си провери гумения О-пръстен около нея и въобще прихода на въздуха), ако ти прекъсва на бензин - съжалявам , но не мога да ти помогна.

:drinks: и леко разрешаване на неодобството ти :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата работи само на бензин.Искам да работи с оригиналната японска електроника без разни симулатори за газ и да има оптимален разход.Впечатляващо нисък и е разхода на гориво,ако се изчисти това прекъсване предполагам че ще се подобри още. Никой не вярва като кажа колко гори с 113 к. с.Ама те хората не са чували ,и при положение че в града има едно такова Митс...???

 

Има и още .На капачката няма централен кабел за бубина???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата работи само на бензин.Искам да работи с оригиналната японска електроника без разни симулатори за газ и да има оптимален разход.Впечатляващо нисък и е разхода на гориво,ако се изчисти това прекъсване предполагам че ще се подобри още. Никой не вярва като кажа колко гори с 113 к. с.Ама те хората не са чували ,и при положение че в града има едно такова Митс...???

 

Има и още .На капачката няма централен кабел за бубина???

Няма, защото бубината е вътре в самото делко ,или т.н. делко-бубина......... :D бубината ти представлява малка намотка отстрани на делкото , но вътре в същия корпус и се извежда до централния пин на палеца посредством метална шина ,която е вградена в дистр. капачка.........т.е. на дистр.. капачка има отстрани шина........това е за бубината ти,а капачката ти не е с 5 гнезда а с 4 ..........имай напредвид ,че тоова нещо е нежно и често дава дефекти ако правиш компромиси , така че установи каде е причината, и смени дефектиралата част...............вътре в делкото освен бубината се намират и комутатора , който е на плочка и тези 5 пина които ги виждаш като куплунг е именно това ( другия куплунг е 2 пина и той е за бубината.......) освен комутатора ,имаш и дадчика на положението на кол. вал, нищо че се намира на разпределителния вал..........дадчика е комбиниран и са два ............ :D

Това е причината ти най вероятно за прекъсването ако си сменил всичко друго ,като кабели и свещи.............. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Купих дистриб. капачка и наистина е такава с вграден мост към вътрешната бобина. В събота се надявам да я сменя и ще видя резултата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смених я!Прекъсването не се оправи,обаче разликата в ускорението е голяма.Сега разбрах как върви колата.Имам чувство че съм и сложил чип с 10 к. с. отгоре.

Сега какво бубина ли да сменям???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледай от много сменяне да не стане 500 коня :icon_thumbup:

 

По въпроса - смяната е трудна...мисля че само заедно с делкото се сменя...виж както е писал DJ да провериш да е сигурно че там е проблема първо или говори с него дали ще може той да го види.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

:mitsu-smiley: В тази връзка искам да попитам ако има проблем с кабелите, може ли да се установи чрез замерване с мултицет и как точно? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено проблема е пробив в изолацията...няма как да се измери...

На Елкон мисля че може да се диагностицира :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...