Премини към съдържание

Разбиха ми каризмата


ilhanbg

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

Снощи са ми разбили колата, счупено е задно малко стъкло, откъртен е панела и изваден касетофона, чак тази сутрин установих.

Както и да е касетофона е на 3 години,ще го прежаля, по големия проблем е, че нямам никави реакции при завъртане на контактния ключ??!

Фаровете не светят, няма индикации по таблото..

Отвори капака и махнах (-) клемата около 5 минути, и забелязах че стрелката за горивото не е там където трябва, а е малко по надясно (както при движение).

След поставянето на клемата пак няма никакви реакции, само алармата пищи.....

Незнам какво да правя :((

Редактирано от ilhanbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали не са изтръгнали кабелите на контактния ключ. Щом са счупили малкото стъкло, сигурно са искали да я крадат цялата, а не само касетофона.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно са прерязали/скъсали захранващият кабел. Погледни внимателно, кабелите са с различни оплетки и цветове и свържи тия, детето са с нарушена цялост. Но първо изолирай кабелите за подвързването на музиката, да не стане беля..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, освен предпазителите провери и дали акумулатора не е изтощен.

 

Точно сега отидох до колата и алармата задейства, след завъртане на ключа таблото светна, но акумулатора май е изтощен, плафончето свети мн слабо, фаровете пък изобщо...Дали някой ако ми даде ток с кабели ще запаля?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно сега отидох до колата и алармата задейства, след завъртане на ключа таблото светна, но акумулатора май е изтощен, плафончето свети мн слабо, фаровете пък изобщо...Дали някой ако ми даде ток с кабели ще запаля?

Същите индикации откривам и на моята кола, когато я дам на жената да ходи някъде. Най-често я паркира с неизгасени фарове, включен плафон или друг консуматор на ток. Вече държа резервен зареден акумулатор за случаите, когато се обади по телефона, че отново е закъсала с колата. Пробвай да запалиш на инерция. Някъде бях чел, че е опасно за компютъра да се пали с кабели от акумулатора на друга кола. Не знам последното колко е вярно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същите индикации откривам и на моята кола, когато я дам на жената да ходи някъде. Най-често я паркира с неизгасени фарове, включен плафон или друг консуматор на ток. Вече държа резервен зареден акумулатор за случаите, когато се обади по телефона, че отново е закъсала с колата. Пробвай да запалиш на инерция. Някъде бях чел, че е опасно за компютъра да се пали с кабели от акумулатора на друга кола. Не знам последното колко е вярно.

 

Акумулаторът е заминал тотално...сложихме друг и запали, остава проблемът със стъклото, в кобра го няма, чак на 30.01.2011 щели да го имат...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Акумулаторът е заминал тотално...сложихме друг и запали, остава проблемът със стъклото, в кобра го няма, чак на 30.01.2011 щели да го имат...

Имам и лявото, и дясното стъкло - втора употреба. Цената им е като на Коледа - 5 лв. за брой.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно има офанзива на абтоджамбазите... на един приятел също тези дни му разбиха колата (малко прозорче), взеха му музиката (бас + усилвател + кората), свалили са му предните мигачи и са счупили задните.

 

Sorry за спама!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за произшествието. Поне си минал що-годе тънко, но пак си е кофти тръпка ...

 

Касетофона е бил с панела на него, предполагам?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за произшествието. Поне си минал що-годе тънко, но пак си е кофти тръпка ...

 

Касетофона е бил с панела на него, предполагам?

 

Да тачно така, може би вече ще търся някоя антика с касета :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се ядосвай и мен преди 2-3 седмици ми отвориха Галанта и откраднали сидито. Не ме беше толкова яд за музиката, колкото за панела под него, защото ми костваше двудневно обикаляне по моргите. Иначе при мен крадците са били културни, бяха счупили ветроупорника и свалили леко стъклото, а от там нататък лесно. Бяха откачили антената и буксата. Просто са се полакомили,защото и моят панел си беше там. Е сега си имам чисто ново сиди и задължително си прибирам панела и проверявам стъклата, дали са затворени до горе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...