Премини към съдържание

Питане за фабричен касетофон на Галант 97-03


Todor V.

Препоръчано мнение

Колеги,

някой има ли представа на фабричния ми касетофон на Галанта има една женска букса 5-ца тя за какво е?

Вход към стъпалото на касетофона, изход за допълнително стъпало или нещо друго. На самия касетофон на капака има схема на разположение на изводите за буксата за захранване и за към тонколоните но тази не е дадена. Ако някой има представа за изводите кой за какво е?

Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност. Имам един ненужен чейнджър.

Жалко така се надявах да е вход към стъпалото на касетофона да си закача FM трансмитера че много шум ми вкарва

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има едни касетки ако няма вход... 4-5лв са..с кабелче със жак.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... на касетофона да си закача FM трансмитера че много шум ми вкарва.

 

Цт, цт, цт. Ами така е, японската техника трудно си комуникира с китайската технология :icon_thumbdown:

 

Работата е там, че на Галанта антената е изведена чак отзад и така е доста отдалечена от ФМ трансмитера. Ако си изкараш едно късо кабелче от антенната букса на радиото, шумът ще намалее драстично, но каквото и да го правиш ми се струва доста отживяла технология.

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цт, цт, цт. Ами така е, японската техника трудно си комуникира с китайската технология :icon_thumbdown:

 

Работата е там, че на Галанта антената е изведена чак отзад и така е доста отдалечена от ФМ трансмитера. Ако си изкараш едно късо кабелче от антенната букса на радиото, шумът ще намалее драстично, но каквото и да го правиш ми се струва доста отживяла технология.

АА не аз си го хващам нормално FM сигнала си е достатъчно силен, но не знам дали защото е моно или самия трансмитер исилвателя му пуска твърде много собствен шум но се чува почти като на средни вълни станция... не е каот кристалния звук от CD примерно. А колкото до приставката тип касетка, много грозно ще се получи аз искам да прекарам кабелите отзад да не се вижда

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има кабелни трансмитери, които се вързват на входа на радиото. Има и адаптери от Ченджър към Аудио вход, но трябва да намериш конкретно за твоето радио.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А има и едни SD MP3-та по 100-150лв - например в Lidl забелязах в брошурата им за 100лв cd/sd/usb радио с добри отзиви по немските форуми, направо сменяй - най-добро решение е. Ако не там, в Техномаркет има Blaupunkt за 140лв SD/USB, който си има всички входове и изходи, включително аудио на предния панел и свири много добре (наскоро слагах на един приятел и останах приятно изненадан от окомплековането и от звука който извади, има даже и безжично дистанционно + преходници за антена/аудио изходи чинч). Или предния модел, който също върши работа... Вземаш си един преходник Mitsubishi - ISO букса (5-7лв) и приключваш с въпроса за 5 минути.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има кабелни трансмитери, които се вързват на входа на радиото. Има и адаптери от Ченджър към Аудио вход, но трябва да намериш конкретно за твоето радио.

ИМЕННО!!!

Точно това мислех да правя преди да пусна тази тема. Но ми се искаше да намеря ако случайно този касетофон има фабрично изкаран такъв вход. Защото аз на трнасмитера не е проблем да му намеря изхода на аудио-то и на радиото не е проблем да му намеря вход към стъпалото ама то ако го няма като опция да ми пуска в определен режим само стъпалото да работи се губи ефекта от цялата "гимнастика"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...