Премини към съдържание

Проблем с бензиновата помпа


Илиан

Препоръчано мнение

Колеги можете ли да дадете повече инфо за помпата/налягане,марка,цена и откъде да се намери.Мотор 4g92.

Стандартна помпа за бензин, потопяема, за много точков инжекцион...........

Помпата оригиналната е Врабко,или нещо от сортаь,6 атм. абсолютно налягане , и 3.5 атм. работно след инж. рейка замерена ........

Цената много варира ,от 90-100 лв,. до 220 -250 лв.зависи............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стандартна помпа за бензин, потопяема, за много точков инжекцион...........

Помпата оригиналната е Врабко,или нещо от сортаь,6 атм. абсолютно налягане , и 3.5 атм. работно след инж. рейка замерена ........

Цената много варира ,от 90-100 лв,. до 220 -250 лв.зависи............

Валбро(walbro) може би искаш да кажеш...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Walbro е марката на оригиналните бензинови помпи. Лимитът им е около 120 000 - 130 000 км., поне според двете помпи на моята кола, на които ламелите на роторите им се бяха напълно изтъркали след такъв пробег. Аз намерих в София и си купих две помпи - чисто нова китайска за 65 лв. и оригинална втора употреба за 120 лв. Магазинът от който купих китайската ми беше препоръчана от таксиметров шофьор и според него били качествени и изкарвали повече от оригиналните. Аз сложих на колата оригиналната помпа, а китайската я возя в багажника повече от половин година като резервна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Walbro е марката на оригиналните бензинови помпи. Лимитът им е около 120 000 - 130 000 км., поне според двете помпи на моята кола, на които ламелите на роторите им се бяха напълно изтъркали след такъв пробег. Аз намерих в София и си купих две помпи - чисто нова китайска за 65 лв. и оригинална втора употреба за 120 лв. Магазинът от който купих китайската ми беше препоръчана от таксиметров шофьор и според него били качествени и изкарвали повече от оригиналните. Аз сложих на колата оригиналната помпа, а китайската я возя в багажника повече от половин година като резервна.

Има ли разлика в помпите за 1.6 и 1.8, а от някоя френска нещо по евтино.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли разлика в помпите за 1.6 и 1.8, а от някоя френска нещо по евтино.

Според вас кое е по добре нова китайска или втора ръка,и двете без гаранция.Китайска на 60 лв ,продавача ми каза че на 10 само 2 били проблемни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според вас кое е по добре нова китайска или втора ръка,и двете без гаранция.Китайска на 60 лв ,продавача ми каза че на 10 само 2 били проблемни.

Не се занимавай с глупости, купи си читава помпа, разликата м/у 60 и 200 лв. е голяма, но за да спестиш 140 лв. тези пари може да ги дадеш на пътна помощ закъсвайки някъде по провинцията........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди година ми се скапа помпата, като я отворих установих износен колектор, явно и е дошло времето. Карам на газ но помпата си върти постоянно. Пред алтернативата оригинална на стряскаща цена, нова със съмнителен произход или втора ръка на незнайно състояние предпочетох такава от ебай, от USA пристигна за седмица, 50лв :) Като я гледам 100% китайче но 1/1 с оригинала, на самата кутия и на помпата няма никакви надписи, явно за да си ги сложи сам търговеца тук - Валбро, Валео, Бош, Мош :)

Както и да е - бачка си ОК!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според вас кое е по добре нова китайска или втора ръка,и двете без гаранция.Китайска на 60 лв ,продавача ми каза че на 10 само 2 били проблемни.

Предвид ресурса на оригиналните помпи, на твое място бих купил нова китайска, а за по-сигурно две, като едната бъде резервна. При мен помпите ме изоставяха на далечни места и неподходящо време - в Триград и Асеновград. След втората развалена помпа първо закупих оригинална - втора употреба, но на доказано малко км. След като ми препоръчаха китайските за надеждни, взех си и такава и винаги е в багажника като резервна. Неволите с помпите ме научиха и как да накарам газовия инжекцион да мине в авариен режим и за запаля колата директно на газ, когато помпата е аварирала. Ако го знаех по-рано, щях да си спестя много неволи и разходи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес и моята бензинова помпа я сполетя зла участ - просто сутринта не работеше. По-късно през деня я разглобих и при подаване на ток направо от акумулатора на третия път проработи. Поставих я отново и я подкарах. По-късно при престой на колата над два часа отново беше отказала, че се наложи да я поблъскам върху корпуса и тогава отново проработи но се чува голям шум при работата и. Посетих магазин за авточасти но по-марка и модел на колата ми извадиха на снимка помпа, която не съответства на моята. Моята също е "Валбро" и моля ако някой е купувал скоро такава да сподели от къде може да се закупи и ориентировъчна цена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес и моята бензинова помпа я сполетя зла участ - просто сутринта не работеше. По-късно през деня я разглобих и при подаване на ток направо от акумулатора на третия път проработи. Поставих я отново и я подкарах. По-късно при престой на колата над два часа отново беше отказала, че се наложи да я поблъскам върху корпуса и тогава отново проработи но се чува голям шум при работата и. Посетих магазин за авточасти но по-марка и модел на колата ми извадиха на снимка помпа, която не съответства на моята. Моята също е "Валбро" и моля ако някой е купувал скоро такава да сподели от къде може да се закупи и ориентировъчна цена.

Днес си купих помпа ВАЛБРО но се пакетирала от италианска фирма.Цената и е 157лв.На външен вид е същата,но работи на 3 бара.Такива помпи слагат на пежо 406,берлинго 1.6,ровър 200.Сложих я и правих тестове и даже се даржи добре.Не е шумна.Цената е от КОСЕР.

Редактирано от Илиан
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...
Лимитът им е около 120 000 - 130 000 км

 

И потвърдена ли е тази информация или е свързана с това, че се карат на газ? Аз тия километри някъде преди 2 години ги минах... На колко километра се очаква да изгори бензиновата помпа, ако се кара само на бензин?

 

P.S. От доста време се каня да питам, до сега не бях намерил темата.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...