Премини към съдържание

Тропане на задната кора при хечбека


AMG_iev

Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Имам хечбек и в този ред на мисли да ви споделя, че много грозно ми тропа кората отзат при паважи и неравности по пътя. И при вас ли е така, дайте някаква идея за отстраняване на този шум. Явно това идва от комбинацията на твърдото окачване и огромната кора. Благодаря предварително

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Гледам, че повечето от вас, които обсъждат темата за задно крило на Каризма, карат хечбек. Аз също имам хечбек и в този рад на мисли да ви споделя, че много грозно ми тропа кората отзат при паважи и неравности по пътя. И при вас ли е така, дайте някаква идея за отстраняване на този шум. Явно това идва от комбинацията на твърдото окачване и огромната кора. Инъче няма да й слагам крило, така си ми харесва, но не сметнах за нужно да правя нова тема за хлопане на кора ;) Благодаря предварително

 

Ммм, аз си мислех, че само при мен го има тоя проблем с тропането. И тъкмо се чудех, дали да не подложа на места дунапрен и ако спре да трака, да го закрепя някак си с двойно-залепващо тиксо:icon_hmm:?!.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Имам хечбек и в този ред на мисли да ви споделя, че много грозно ми тропа кората отзат при паважи и неравности по пътя. И при вас ли е така, дайте някаква идея за отстраняване на този шум. Явно това идва от комбинацията на твърдото окачване и огромната кора. Благодаря предварително

 

Ако си със дискови спирачки отзад , провери дали не тропа спирачния механизъм .

Аз бях сигурен че е от кората , докато един приятел по време на движение отвори задната врата , и се чу от къде идва тропането.

От вън се чува като тракане , а вътре се променя звука и прилича на тропане по дъска :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си със дискови спирачки отзад , провери дали не тропа спирачния механизъм .

Аз бях сигурен че е от кората , докато един приятел по време на движение отвори задната врата , и се чу от къде идва тропането.

От вън се чува като тракане , а вътре се променя звука и прилича на тропане по дъска :)

С дискове съм отред и отзад, след като взех колата мина обслужване на 100%, майстор я прегледа и каза, че са наред нещата по окачването, но ще имам предвид това, което ми каза. Инъче аз опитах в двата кря на кората да поставя двойни подлепващи, но не помогна. Макар, че като се замисля не е виновна кората и колата като цяло, а насраните ни пътища - на магистралата нищо не ми тропа ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами те и мойте задни спирачни апарати са си в ред , тропането е от челюстите които имат лек луфт във водчите. Това е доста болен проблем

във повечето марки и модели коли :)

Тропа като каруца като минава по паветата .

Аз ги проверявам като слезна от колата и ритна няколко пъти гумата ( ама по здраво ) леко странично , от към ръба на гумата, така че да се разтресе.

И ако се чува дрънчене на метал - извода е ясен .

Провери също и дали кората (пластмасовата ) на 5-тата врата е добре закрепена . Може някое копче да се е измъкнало .

Друго което се сещам е пласмасите около задните тонколони , тези за които е закрепена голямата кора .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай и нещо доста по-лесно преди да си захванал да разглобяваш - като отвориш капака, ще видиш два гумени винта, които лягат точно до гуменото уплътнение на багажника, навиваш единия, развиваш малко другия и проверяваш как е при движение, общо взето на мен ми бяха нужни поне 7-8 "проби" да направя, но резултата е много голям ..

 

Когато тези винтове не обират добре луфта между багажника и капака и при най-малката неравност чуваш много здраво тракане.

 

пс иначе имаше и тема специално за обезшумяване на корите по багажника ..

Редактирано от 1001101
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай и нещо доста по-лесно преди да си захванал да разглобяваш - като отвориш капака, ще видиш два гумени винта, които лягат точно до гуменото уплътнение на багажника, навиваш единия, развиваш малко другия и проверяваш как е при движение, общо взето на мен ми бяха нужни поне 7-8 "проби" да направя, но резултата е много голям ..

 

Когато тези винтове не обират добре луфта между багажника и капака и при най-малката неравност чуваш много здраво тракане.

 

пс иначе имаше и тема специално за обезшумяване на корите по багажника ..

Благодаря, ще пробвам всичко, което казахте като започна от винтовете. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли откъде мога да намеря един такъв винт, че сега съм само с един? Или нещо да пригодя някакъв подобен, ако може?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли откъде мога да намеря един такъв винт, че сега съм само с един? Или нещо да пригодя някакъв подобен, ако може?

Колеги и аз се възползвах от Вашият съвет. След като регулирах двата гумени винта на петата врата, тропането отзад ми изчезна. Такива гумени винтове има на капака на мотора при Лада 2105 и 2107. Вероятно ги продават в тяхните магазини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги и аз се възползвах от Вашият съвет. След като регулирах двата гумени винта на петата врата, тропането отзад ми изчезна. Такива гумени винтове има на капака на мотора при Лада 2105 и 2107. Вероятно ги продават в тяхните магазини.

И аз си реших проблема с регулиране на винтове. Като отворих багажника единият беше завит до последно, а другият развит до последно - развихги еднакво и сега е супер :) Благодаря за съвета ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай и нещо доста по-лесно преди да си захванал да разглобяваш - като отвориш капака, ще видиш два гумени винта, които лягат точно до гуменото уплътнение на багажника, навиваш единия, развиваш малко другия и проверяваш как е при движение, общо взето на мен ми бяха нужни поне 7-8 "проби" да направя, но резултата е много голям ..

 

Когато тези винтове не обират добре луфта между багажника и капака и при най-малката неравност чуваш много здраво тракане.

Благодаря за съвета!

Точно от това се оказа. В момента нямам тракания. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...