Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Въпроси за Еклипс 2.0 92'


Препоръчано мнение

Здравейте, искам да питам някой знае ли, дали ако сложа маховик от Лантра 1.6 на Мицубиши Еклипс 2.0 92" ще е безопасно и дали ще издържи, защото изглежда по слаб? Другия въпрос ми е - като я запаля на газ ми държи много високи обороти, като е студена, но като загрее се оправя, това нормално ли е? Също някой знае ли какъв цвят дюза какво означава и дали са едни и същи, ако е различен цвета и са от едни и същи коли? Втория вентилатор срещу колекторите за какво служи, защото при мен не се е случвало да се върти?

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съединителя - не знам. Докато е студена е нормално да е на високи обороти, особено, ако си махал маркучите за вода към дросела, вакууми и т.н. Втората перка е за климатика. Не помня как беше схемата при 1г и кога се пускат радиаторите на каква скорост...Ако имаш книжка на еклипс - там има една табличка, в която ги пише

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маховика от 1.6 няма да стане според мен. Не е същият като на 2.0.

Втората перка за климатика се включва когато пуснеш климатика съответно. Командват се от едни релета под капака, шофъорската страна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да сменя маховика с претискателя, съединителя и скоростната... Аз и друг път сам карал така, ама ако някой може да каже дали ще издържи маховика, защото изглежда по слаб и лек?

 

 

А за високите обороти - като е студена държи 3 000 оборота :)

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да каже поне съединителя от colt 3 1.6 турбо мотора дали е еднакъв с 1.6 без турбо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя на колт3 1.6 турбо няма нищо общо с колт3 1.6 без турбо(единия феродоф диск е 225мм а другия е 215мм),има и разлика в маховиците.Феродовия диск на лантра 1.6 комби е 225мм,но трябва да видиш дали ще ти пасне маховика-спрямо стартера.

.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя на колт3 1.6 турбо няма нищо общо с колт3 1.6 без турбо(единия феродоф диск е 225мм а другия е 215мм),има и разлика в маховиците.Феродовия диск на лантра 1.6 комби е 225мм,но трябва да видиш дали ще ти пасне маховика-спрямо стартера.

.

 

Аз говоря за Лантра 1.6 92', те нямат комби, а на този мотор съединителя е 215мм, но маховика е слаб. Аз бях карал половин година така, ама не знам дали не е опасно, иначе е по лек, а пък и скоростната е с малко по-къси скорости.

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво му е слабото на маховика,да не е направен от халва или от дървен матерял.

 

Абе, има разлика бая с на еклипса - бая по лек е. Не знам, има хора, където ме плашат, че можело да се скъса...Имало случаи такива :)

Редактирано от somalietsa
Колега, ползвай препинателни знаци!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...