Премини към съдържание

Въпроси за Еклипс 2.0 92'


Препоръчано мнение

Здравейте, искам да питам някой знае ли, дали ако сложа маховик от Лантра 1.6 на Мицубиши Еклипс 2.0 92" ще е безопасно и дали ще издържи, защото изглежда по слаб? Другия въпрос ми е - като я запаля на газ ми държи много високи обороти, като е студена, но като загрее се оправя, това нормално ли е? Също някой знае ли какъв цвят дюза какво означава и дали са едни и същи, ако е различен цвета и са от едни и същи коли? Втория вентилатор срещу колекторите за какво служи, защото при мен не се е случвало да се върти?

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съединителя - не знам. Докато е студена е нормално да е на високи обороти, особено, ако си махал маркучите за вода към дросела, вакууми и т.н. Втората перка е за климатика. Не помня как беше схемата при 1г и кога се пускат радиаторите на каква скорост...Ако имаш книжка на еклипс - там има една табличка, в която ги пише

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маховика от 1.6 няма да стане според мен. Не е същият като на 2.0.

Втората перка за климатика се включва когато пуснеш климатика съответно. Командват се от едни релета под капака, шофъорската страна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да сменя маховика с претискателя, съединителя и скоростната... Аз и друг път сам карал така, ама ако някой може да каже дали ще издържи маховика, защото изглежда по слаб и лек?

 

 

А за високите обороти - като е студена държи 3 000 оборота :)

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да каже поне съединителя от colt 3 1.6 турбо мотора дали е еднакъв с 1.6 без турбо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя на колт3 1.6 турбо няма нищо общо с колт3 1.6 без турбо(единия феродоф диск е 225мм а другия е 215мм),има и разлика в маховиците.Феродовия диск на лантра 1.6 комби е 225мм,но трябва да видиш дали ще ти пасне маховика-спрямо стартера.

.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя на колт3 1.6 турбо няма нищо общо с колт3 1.6 без турбо(единия феродоф диск е 225мм а другия е 215мм),има и разлика в маховиците.Феродовия диск на лантра 1.6 комби е 225мм,но трябва да видиш дали ще ти пасне маховика-спрямо стартера.

.

 

Аз говоря за Лантра 1.6 92', те нямат комби, а на този мотор съединителя е 215мм, но маховика е слаб. Аз бях карал половин година така, ама не знам дали не е опасно, иначе е по лек, а пък и скоростната е с малко по-къси скорости.

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво му е слабото на маховика,да не е направен от халва или от дървен матерял.

 

Абе, има разлика бая с на еклипса - бая по лек е. Не знам, има хора, където ме плашат, че можело да се скъса...Имало случаи такива :)

Редактирано от somalietsa
Колега, ползвай препинателни знаци!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...