Премини към съдържание

Помощ - вода в багажника


s_mitko

Препоръчано мнение

Колеги , имам следният проблем в багажниците и на двата галант / 89г.-седан и 91г.-хетчбек/ след всеки дъжд почна да ми се събира вода на мястото на резервната гума . Интересно , че и двата са от около 8-9 години в семейството и до сега не са имали подобни проблеми , гумените уплътнения на багажниците не са с нарушена цялост . Сега слизам долу да ги подсушавам , ако някой има идеи или е имал подобен проблем ще помоля да сподели .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Болтовете с които е хваната бронята гледа ли ги? Ако някои влизат в купето може там да не е уплътнено. Също така където се събират ламарините на отделните части под бронята, може да има пролуки, ако пак тече и е проверено всичко останало. Подсушаваш хубаво и почваш да обливаш колата обилно с вода и гледаш внимателно от къде ще прокапе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз имах същия проблем. Оказа се, че водата влиза някъде около плафона със стоп/мигач. Той има четири шпилки и се захваща към купето с 4 гайки. Отстраних проблема със силикон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На старият ми Колт влизаше вода по същият начин. Както е писал колегата с поливане установих че от стоповете се пълни багажника. Проблема се реши със силикон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На старият ми Колт влизаше вода по същият начин. Както е писал колегата с поливане установих че от стоповете се пълни багажника. Проблема се реши със силикон.

Благодаря за отговорите на всички , след поливане с вода и аз стигнах до същия извод/и най-вече след като забелязах , че десният стоп има влага отвътре/ . Днеска всичко се запечата със силикон , пък при следващия дъжд ще видим , но предполагам , че вече няма да има проблеми :icon_thumbup:

Редактирано от s_mitko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...