Премини към съдържание

Филтриране на въздуха към купето


Препоръчано мнение

Здравейте!

При моя модел Галант няма филтър на купето, обаче напоследък явно от едни дървета под които стои много боклуци влизат - като пусна вентилатора и почват разни шушулки и доста прах да излиза...

Четох за решение на проблема - да се сложи ситна мрежа отпред при въздуховодите, за да не влизат по-едрите боклуци - някой правил ли е нещо подобно да сподели опит :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Преди два дни и аз се бях замислил върху нещо подобно, защото и при мен влизат мого буклуци по този начин. Но не съм срещал друго решение освен прахосмукачка в купето :) . Ако се сложи някаква мрежичка трябва и да се почиства често, защото ще се запушва. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм разгледал точно как е отпред и затова питам дали някой има опит в това...

Представям си го отпред на дупките на купето да се сложи мрежа и така няма да има как да влезат боклуците, а ще се задържат в отводнителния канал...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А сега се сетих нещо друго... тези модели, които са с климатик би трябвало да имат филтър - при тях къде е филтъра /някаква кутия?/ и може ли да се присади такава на моя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Имат и поленов филтър за климатика в купето за пречистване на въздуха и се намира под жабката. Практически за да се присади трябва да се намери целия кожух заедно с кутията. В общи линии не е необходимо, защото ефекта е нулев.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо смяташ, че ефекта е нулев? Нали през него ще минава влизащия въздух?

В момента влиза много прах и натрошени клечки и листа - нали ще минат през филтъра и няма да ги духа в мен :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Имам в предвид, че кой знае от къде може да намериш тази част и евентуално да се монтира, защото тя има отношение към климатика. Може да се монтира ситна мрежичка за по-големите листа точно преди въздуховодите, които се свалят за секунди, защото са само на щипки. Няколко минути отнема само централната конзола. Там се развива първо топката на скоростния лост и след това големите "звезди на панела над пепелника". След това имаш две "контра щипки" под бутоните за аварийните светлини и нагревателите за задното стъкло и стр.огледала.

Така бързо, евтинко и качествено ще си разрешиш проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отворих днес отпред решетката под стъклото и ми дойде друга идея.

 

Под стъклото решетката се държи на няколко рапидки, преди това се свалят и рамената на чистачките.

Под нея е канал за отичане на водата. В лявата част /дясна на колата/ има една вертикална тръба висока 4-5 см, отгоре с 1 см подвид настрани ръб. Това мисля че е от където влиза въздуха за купето.

Първоначално ми дадоха идея да преработя самата пластмасова решетка с допълнителна метална мрежа /има такава в Практикер с отвори около 1х1.5 мм/, но на практика под нея канала е доста чист, затова взех един здрав къс чорап на жена ми и успях да го нахлузя на тази къса тръба - доста е трудно достижима защото е под ламарината, но става :D Доста здраво се опъва чорапа от самия негов ластик и се захваща от подгънатия ръб, но се презастраховах като го стегнах допълнително с пластмасова скоба.

Така смятам че и праха ще се филтрира в голяма степен :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отворих днес отпред решетката под стъклото и ми дойде друга идея.

 

Под стъклото решетката се държи на няколко рапидки, преди това се свалят и рамената на чистачките.

Под нея е канал за отичане на водата. В лявата част /дясна на колата/ има една вертикална тръба висока 4-5 см, отгоре с 1 см подвид настрани ръб. Това мисля че е от където влиза въздуха за купето.

Първоначално ми дадоха идея да преработя самата пластмасова решетка с допълнителна метална мрежа /има такава в Практикер с отвори около 1х1.5 мм/, но на практика под нея канала е доста чист, затова взех един здрав къс чорап на жена ми и успях да го нахлузя на тази къса тръба - доста е трудно достижима защото е под ламарината, но става :D Доста здраво се опъва чорапа от самия негов ластик и се захваща от подгънатия ръб, но се презастраховах като го стегнах допълнително с пластмасова скоба.

Така смятам че и праха ще се филтрира в голяма степен :good:

 

Явно женските чорапи са неотменен атрибут на автомобилистите. :D

Аз под ваше влияние си отворих филтъра за въздуха (при жабката) за проверка и дори го поднових. След изтупване реших да го поизпера, но памука му нещо изпада, а понеже е събота и Мицубиши са затворени, та купих от Практикер филтърна вата за абсорбери с два слоя - въглен за прочистване и бяла спиране на частици - напъхах го в старата рамка, и стана супер. :D По-добре от оригиналната, с въглен, и само за 2 евро. :D Обаче ми направи впечатление, че самата конструкция на филтъра е малко лоша защото дупката на вентилатора не обхваща филтъра по цялата площ, освен това май голяма част от потока заобикаля филтъра защото намерих листенца върху "хладилника". Май е добре там да се сложи голямо парче вата...

 

Друго интересно за мен е, че Галант е направен за повече от едно разглобяване на пластмасите с надеждни винтови съединения, за разлика от Каризма където скоби падата завинаги, уши се чупят и пластмасови резби се превъртат :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно женските чорапи са неотменен атрибут на автомобилистите. :D

Разбира се :D

Легендите гласят че става и за ремък, става и за филтриране на бензин и т.н. :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отворих днес отпред решетката под стъклото и ми дойде друга идея.

 

Под стъклото решетката се държи на няколко рапидки, преди това се свалят и рамената на чистачките.

Под нея е канал за отичане на водата. В лявата част /дясна на колата/ има една вертикална тръба висока 4-5 см, отгоре с 1 см подвид настрани ръб. Това мисля че е от където влиза въздуха за купето.

Първоначално ми дадоха идея да преработя самата пластмасова решетка с допълнителна метална мрежа /има такава в Практикер с отвори около 1х1.5 мм/, но на практика под нея канала е доста чист, затова взех един здрав къс чорап на жена ми и успях да го нахлузя на тази къса тръба - доста е трудно достижима защото е под ламарината, но става :D Доста здраво се опъва чорапа от самия негов ластик и се захваща от подгънатия ръб, но се презастраховах като го стегнах допълнително с пластмасова скоба.

Така смятам че и праха ще се филтрира в голяма степен :good:

 

Това добре, ама ако те хванат ?!? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Освен ако не започне да се запотява купето, защото може да спре притока на въздуха отвън, който пак е изчисляван. Особено при влажно време или дъжд.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се :D

Легендите гласят че става и за ремък, става и за филтриране на бензин и т.н. :icon_angel:

 

Други легенди гласят, че по-подходящи са чорапогащите на по-красива жена. Така стават тия работи... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Аз така и не можах да открия този поленов филтър. Залягах днес под жабката, свалих една пластмасова кора, но това което се вижда, е само системата за ABS (поне така пишеше), никъде не видях филтър. Как да разбера как изглежда този филтър и къде точно се намира?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Яя каква тема имало...

За информация чорапа беше на два ката май.... и още си е там и си работи безпроблемно :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и неможах да открия тоз поленов филтър. Залягах днес под жабката, свалих една пластмасова кора, но това което се вижда е само ситемата за ABS(поне така пишеше), никаде не видях филтър. Как да разбера как изглежда този филтър и къде точно се намира?

Поленовия филтър на твоята кола се намира зад жабката, но за да стигнеш до там трябва да се свали, свалят се и други неща и се вижда......... на три болта е..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ди Джей моята нямаше филтър към купето.Всички ли са така?

Я...... Митака се включил :icon_clap: Отдавна не те бях засичал............

Ми по принцип всички Галанти ЕАхА имат поленов филтър, при теб не си спомням, но май си имаше..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...