Премини към съдържание

налягане на масло на Старион


Препоръчано мнение

Абе искам да питам какво се случва с моя Старион

не бях го карал около 2 седмици,паля го и гледам уреда за налягане на маслто е на мах

позагря и падна много малко

на какво може да се дължи това?Обикновенно си седи на средата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

малко по подробно да обясниш колега,че не съм запознат с подобен проблем и как се отстранява

Наистина за първи път чувам за такова нещо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам, че 100% е това, но все пак провери го преди да отваряш мотора.

 

Oil coking е процес при който маслото се запича в каналчетата на турбото и около оста по-специално, в следствие на лошо охлаждане. Ако е такъв проблема мисля, че трябва да се разглоби турбината и да се почисти. Обикновено турбините при такъв случай се разбиват заради липсата на смазване, но твоята може да е все още здрава.

 

И все пак провери всички елементи на маслената система, които са достъпни за някакво запушване или нещо от сорта...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

работи около 10 мин на място и чаках да се случи нещо,не сам я карал

и я изгасих и тарся проблема:)

Мерси за подробния отговор,може да се е запекло не сам го карал може над 3 седмици

ще погледна когато имам време:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е в това проблема. Аз съм карал моя Еклипс със свалена турбина, което на практика е същото. И налягането на маслото почти не се промени. Работата е там че турбината при нас се захранва с масло от главата, а там налягането не е толкова голямо чак че да го усети уреда ти за маслото, който от своя страна би трябвало да се намира долу при филтъра, близо до маслената помпа.

 

Но разбира се най-добре да тръгнеш да проверяваш от турбината, за всеки случай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така, днес се допитах до силен капацитет и ми каза, че специално за този мотор този проблем идва от клапан за налягането на самата помпа, забил е и не отпуска.

Чакам мнения?

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...клапан за налягането на самата помпа забил е и не отпуска чакам мнения?

Ами погледни го този клапан и ако можеш го почисти и възстанови, ако ли пък не - потърси нов. ;)

 

а между другото с 4G63 ли си? Има логика това, което казва, но не го знам този клапан какъв е...

 

С 4G54 е. ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

така днес се допитах до силен лапацитет и ми каза че специално за този мотор този проблем идва от клапан за налягането на самата помпа забил е и не отпуска

чакам мнения?

Колега,този клапан е на самата помпа и представлява една съчма и една пружина ,която бута съчмата......ако този клапан не сработи или е клеасал, тогава няма да имаш доста голямо налягане и лампата би трябвало да ти светне....... :) За това, аз си го меря със спец манометър през отвора на датчика за налягането........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,този клапан е на самата помпа и представлява една съчма и една пружина ,която бута съчмата......ако този клапан не сработи или е клеасал, тогава няма да имаш доста голямо налягане и лампата би трябвало да ти светне....... :) За това, аз си го меря със спец манометър през отвора на датчика за налягането........

Този специален манометър при него го има на таблото...:D

И човека не се оплаква от липса на налягане, а от обратното..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този специален манометър при него го има на таблото...:D

И човека не се оплаква от липса на налягане, а от обратното..:)

Ами да го премери бре..........нали за тва толкова обяснявам .......... :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

така днес се допитах до силен лапацитет и ми каза че специално за този мотор този проблем идва от клапан за налягането на самата помпа забил е и не отпуска

чакам мнения?

 

На този капацитет му кажи че не е много капацитет :) Точно както обясниха колегите ако този клапан не работи, няма да имаш налягане. Може и уреда ти да е прецакан. Най-добре както каза DJ-я примери си налягането на мястото на датчика или намери някой който да ти го премери. И вече оттам тръгвай...

За да ти прави налягане, следва да има нещо запушено. Не съм запознат с твоя мотор, дали има пръскалки под буталата? Запушването или премахването им също води до леко покачване на налягането...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да го премери бре..........нали за тва толкова обяснявам .......... :P

Ами той го е премерил..:P Писал е "уреда седи на мах", а когато волумето е на мах, :lol: налягането е към 6 бара..

Което говори че причината не е в клапана, а в запушване някъде по системата..

 

 

Запушването или премахването им също води до леко покачване на налягането...

Колега, за запушване съм съгласен, ама за премахване :) кой ще си играе да му премахне пръскалките, докато колегата е "съствал града":D

А и премахването на пръскалките не знам колко ще доведе до покачване на налягането, но до задиране на буталата със сигурност води..:)

Аз първо бих сменил масленият филтър, защото там има най голяма вероятност за запушване..Имал съм случай, когато скъсано гумено уплътнение от филтъра, беше заседнало в нипела на който се навива филтъра (това от "качествени" филтри ) и докато го уловим, буталото на 4-ти цилиндър беше станало от цилиндрично - на квадратно ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маи ще е наи добре да направя както каза DJ да почна от уреда

апък после да тарся запушване.

ако не е датчика как да търся къде е точно запушването?

И някакси съм склонен да слушам и капацитета щот има от 10 години работилница за ребилдване на мотори,трябва да има някакво понятие и даже беше доста убедителен и светкавичен с диагнозата :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...