Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Един познат-непознат знак..


Препоръчано мнение

Колеги, от година го виждам този знак по пътищата на БГ, и все споря с жена ми, че (както си призна и БГАлександров)...става въпрос за дупки. Но дупките на тези участъци ги махнаха........а знака остана. Минахме на тема "тунел", но не е...

Накрая реших да "преслушам" нета. В повечето сайтове последния предупредителен знак стигаше до номер 39, докато не го открих накрая

А40

Внимание! Участък с концентрация на пътнотранспортни произшествия

 

 

В този сайт

http://www.paragraf22.com/pravo/naredbi/n-...481/47481p.html

 

...споделете Вашите фантазии по темата....особено въображението на колежките :mitsu-smiley: без подсъзнателен елемент разбира се

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз все пак си мисля че става въпрос за дупки, а официалното име са го измислили за благозвучие - както "Оператор на биологична единица" :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този знак А40 значи в буквалния смисъл Внимание - дупки по пътното платно, но тъй като ще ни се смеят хората(дори и румънците) на запад затова са го "кръстили"....... Внимание! Участък с концентрация на пътнотранспортни произшествия...... :D даме то си е наистина така -участъка си е усеян целия с дупки и има опасност от ПТП-та......а всъщност ние шофиорите си знаем че има дупки и си намаляваме скоростта за да си пазим джантите..... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това знакче намеси ли се ...то значи,че буквално има опастност от "загуба на колела" , не само на кривини по джантите хаха :D

Тук сме титуляри в това отношение едва ли някой някога ще ни стигне :icon_drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има го и по Италия и навсякъде из европата. Аз повече го тълкувах, като внимание- опасен участък. Мисля че по този начин са се застраховали полицаите- като минеш през някоя дупка и си счупиш колата да ти напишат акта с кеф и да ти посочат знака! Обикновено след такъв инцидент ти казват- карал си с несъобразена с пътния релеф скорост. Сега като го има този знак не е нужно да ти дават допълнителни обяснения. Своево рода така се защитават правно- това е моето мнение!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е стига знака си е много точен ... има го и в отсечки, които са с много добра настилка и за жалост с много надгробни паметници покрай пътя :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Моето мнение съвпада с това на Хавата. До месец Май миналата година ми се налагаше често да пътувам до морето и съм го виждал този знак, само че не беше в триъгълник а в голям правоъгълник и под голямата черна точка много ясно пишеше нещо от рода на "Внимание, участък с повишена концентрация на пътноптранспортни произшествия". И наистина предимно на места, където никога не бих си представил, че може да стане ПТП. Например този знак (правоъгълния) го имаше в участъка между Стара и Нова Загора - идеално прав път с хубава настилка. Явно са му сненили формата с триъгълна. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Моето мнение съвпада с това на Хавата. До месец Май миналата година ми се налагаше често да пътувам до морето и съм го виждал този знак, само че не беше в триъгълник а в голям правоъгълник и под голямата черна точка много ясно пишеше нещо от рода на "Внимание, участък с повишена концентрация на пътноптранспортни произшествия". И наистина предимно на места, където никога не бих си представил, че може да стане ПТП. Например този знак (правоъгълния) го имаше в участъка между Стара и Нова Загора - идеално прав път с хубава настилка. Явно са му сненили формата с триъгълна. :mitsu-smiley:

Ако е заради дупките, трябва да го сложат почти навсякъде. Ако искате женско въображение, на мен ми изглежда като тунел към другото измерение. Затова, когато видя този знак, намалявам скоростта.

Съветвам ви и вие да правите същото. Местата, на които го слагат, обикновенно са хубави, прави участъци и всички карат, като на състезание.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...