Премини към съдържание

Check Engine след ремонт на двигател


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Наскоро ми се наложи да направя основен ремонт на двигател и днес забелязах евдна странна промяна. По рано при даване на контакт "Check Engine" изгасваще след няколко секунди, докато сега свети докато запаля двигателя и едва след това изгасва.

Въпросът ми е - нормално ли е това (според мен не) и какво трябва да направя за да придобие нормалното си поведение (зануляване, някакви специални настройки или...)

 

Благодаря предварително за отговорите.

 

Между другото, нека колегите с Аутлендъри 1 генерация хвърлят по едно око на охлафителната течност. Оказа се че загубата на течност е често срещано (поне така пишеше из другите форуми) и за съжаление това индикира в най-добрия случай скъсана гарнитура, а в най-лошия (като при мен) - основен ремонт на двигател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти ме разби, адаш :) Мислех, че само за Субару е типично това...

Да не са ти сложили модул за гасене на check engine след запалване :) Откачи някой датчик да видиш :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още малко инфо по моя случай: оказва се, че "Check enginе" изгасва след около 30 секунди. Преди малко занулих компютъра и почна да гасне след около 20 секунди. Защо ми се струва че все още е доста?

Моля колеги с Аутлендъри 1 генерация да погледнат как е при тях и да споделят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много го мислиш това... то ако има проблем ще има и други признаци или няма да изгасва изобщо. Ако изгасва като запалиш - карай си и не го мисли - грижи с колите има достатъчно, че да си създаваме още...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...