Премини към съдържание

Неработещ круиз


Препоръчано мнение

Ок, аз в тази област съм лаик. Прочел съм нещо, съвет от някой о съм го приложил. Ако той е сбъркал - значи и аз съм. Дотук с WD40-то.

 

Нещо по проблема?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Ок, аз в тази област съм лаик. Прочел съм нещо, съвет от някой о съм го приложил. Ако той е сбъркал - значи и аз съм. Дотук с WD40-то.

 

Нещо по проблема?

 

Лампите на таблото активират ли се ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На таблото не светва. Като натисна бутона за пускането на круиза свети, но само бутона. При натискане на лоста за запаметяване на скорост обаче не се случва нищо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:( никой ли не се сеща от какво може да е?

 

Все по-близо си до намирането на проблема. Твоята кола е със старото табло, а не оптитронно, нали? При това табло, още при натискането на кръглото бутонче, горе вляво (по спомен) трябва да светне оранжева лампа CRUISE MAIN , а чак след активирването на системата светва и друга лампа в зелено.

 

Щом при теб не светва нито една от лампите на таблото, значи нещо куца откъм захранването и/или управляващия блок. Започни с оглед на всички предпазители.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Таблото ми е сменяно с оптитронно. Свети само лампичката на самия бутон, а при активиране - зелен надпис CRUISE на таблото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно при оптитронното табло CRUISE свети с натискането на бутончето на самото лостче, пък вече като бутнеш лостчето надолу се активира круиза. Лампичката с надписа си свети докато не цъкнеш пак бутончето (откъдето си го включил).

 

Например натискам бутончето, светва CRUISE и си карам. Карам от Павликени за Варна примерно. На магистралата се сещам че имам круиз контрол, вдигам 140 и бутам лостчето надолу. Круизът си свети (в зелено) през целия път. Активира се и поддържа 140 без да му пука от нищо и си свети. Влизам във Варна и давайки си сметка, че магистралата вече е свършила, натискам спирачката. Круиз контролът се деактивира. Лампата си свети. Минавам 5-6 светофара, правя едно кръгово и се сещам да изключа лампата от бутончето.

 

Вакуумът може да се измери. Ако го има - вероятно някъде е сцепено маркуче. Ако го няма, може би вътре в устройството вероятно има мембрана...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Писах, писах и се затри... Айде наново.

 

Та при мен е по-различно, тъй като Галанта е стар, а му е слагано допълнително оптитронното табло. В моята ситуация имам бутон отстрани на волана, а не на самия лост - ЦЪК. Като натисна бутона се включва круиза и светва самия бутон в оранжево. С натискане на лоста надолу и задаване на скорост вече се светва зелено CRUISE на таблото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Писах, писах и се затри... Айде наново.

 

Та при мен е по-различно, тъй като Галанта е стар, а му е слагано допълнително оптитронното табло. В моята ситуация имам бутон отстрани на волана, а не на самия лост - ЦЪК. Като натисна бутона се включва круиза и светва самия бутон в оранжево. С натискане на лоста надолу и задаване на скорост вече се светва зелено CRUISE на таблото.

 

Щом е така, предното ми мнение не струва. Пак се връщаме в изходна позиция. Ще трябва да се работи на принципа проба-грешка.

Първото нещо , което бих направил аз в този случай е >Откачи буксата на бутончето на съединителя и пробвай да активираш системата при над 40км/ч. Ако пак не става, тогава си върни буксата където беше. Ако имаш уредче можеш направо да замериш дали добре сработват тези бутончета.

Сещам се, че двете кабелчета, който отиват към педала на съединителя трябва да НЕ правят контакт за да работи круиза. Мисля че на спирачния педал беше на обратно, трябва да контактуват, за да работи системата.

 

Другото, което можеш да провериш е буксата на самото лостче. Има малка букса зад еърбега на волана и друга букса по кормилния прът надолу. Тези букса е много малко вероятно да се откачат, но за всеки случай можеш да провериш. Другото е да видиш състоянието на самата вакумна помпа, която се намира при отворен преден капак, най-горе , най-вляво, до моторчето за чистачките. В нея влиза една букса с 4 кабелчета, а излиза едно черно маркуче, което отива до дроселовата клапа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Според мен е някоя букса. Имаш ли картинка къде са тези букси около волана? Опитах се да намеря в инструкциите цялото устройство на круиза, но не успях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мери дали имаш 12 волта на буксата на компресорчето (компресор,защото работи с въздух,помпа защото работи с течности !) при натиснато копче за включване. И след това вече трябва да гледаш дали има управление на същото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Развитие по темата... Най-накрая намерих време да отида в Балкан стар (ебаси баровеца дето съм станал), тъй като никъде другаде не можаха да намерят болното място. Оказа се, че управлението на круиз контрола, намиращо се някъде зад радиото, си е заминало като Пламен Орешарски през задния вход. Та сега търся такова управление и се надявам всичко да си дойде на мястото. Само не знам дали има значение дали е от автомат или ръчка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Развитие по темата... Най-накрая намерих време да отида в Балкан стар (ебаси баровеца дето съм станал), тъй като никъде другаде не можаха да намерят болното място. Оказа се, че управлението на круиз контрола, намиращо се някъде зад радиото, си е заминало като Пламен Орешарски през задния вход. Та сега търся такова управление и се надявам всичко да си дойде на мястото. Само не знам дали има значение дали е от автомат или ръчка.

Хич ги няма тези от Балканстар, ама хич.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сподели защо, докато не съм го купил :) Естествено няма да платя 574лв, колкото ми искат те, но кажи ако можеш да помогнеш с нещо :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сподели защо, докато не съм го купил :) Естествено няма да платя 574лв, колкото ми искат те, но кажи ако можеш да помогнеш с нещо :)

 

Доколкото помня, но отдавна не съм пипал, няма отделно управление на круиз контрола изобщо. Има различни основни ЕКУ-та за коли със, респ. без круиз контрол. И те се намират зад радиото, в дъното на централната конзола. В БС изглежда те съветват да си смениш управляващия блок, т.е ЕКУ, което е мега странно. Дори да има проблем в това ЕКУ, то във форума има хора, които могат да ремонтират хардуера- раздути кондензатори най-често, проблем със схемите... Но, честно казано, не ми се вярва да е изпаткало ЕКУ-то и единственият му проблем да е неработене на круиз. Иди на истински майстор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами part. no. MR285860 е точно някакъв "Control Unit, Speed" и ми обясниха, че не е вързан към другия комп. Преди малко се чухме с Алекс - смятам, че за цената, която ми каза няма смисъл да търся отново някой, който да пожелае да си играе с него. Във Варна ходих на 4-5 места, кой от кой по-добър уж, но никъде не успяха да направят нищо освен да изчистят някаква грешка, но круиза така и не тръгна. Надявам се в събота да се похваля вече с работещ такъв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това управление много ме съмнява да е изгоряло,по-вероятно имаш друг проблем. Галанта ти е преди фейс лифта,значи ти трябва управлението с по-голямата букса,18 пина на горния ред по средата 2 ги няма,след фейс лифта е 16 пинова,без празни места.

Редактирано от stevensgr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще стане ясно в събота... Поне е някаква надежда. Където и да ходих - чистят грешки, пак не работи и вдигат рамене. Днес 5 часа я гледаха и мериха. Всичко друго работело.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще стане ясно в събота... Поне е някаква надежда. Където и да ходих - чистят грешки, пак не работи и вдигат рамене. Днес 5 часа я гледаха и мериха. Всичко друго работело.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 

В събота,най-вероятно и аз ще съм на Варна,ако искаш може да те посетим с един колега и да видим какво може да се направи .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок. Ако аз не съм забегнал нанякъде ще е добре да се видим. Звънни на 0882205265 да се разберем.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Ето на това се казва съпричастност, добронамереност и колегиалност :icon_clap:

При преглеждане на кодовете за грешки не съм срещал нищо за круиз контрола. Може би съм пропуснал. Моят круиз не работеше и като се видях с Милен (от Плевен) и му показах колата, вдигнахме капака и веднага забеляза едно висящо маркуче, забучи го на място и навръщане установих че правилно съм работил с круиза, но просто той не е могъл да сработи заради този вакуум. Някой премери ли му вакуумите изобщо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако не са копчетата на педалите,ще е компресорчето или някой от маркучите по него. Дано да греша и да се оправи като смениш управлението зад централната конзола,но ме съмнява.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Ето на това се казва съпричастност, добронамереност и колегиалност :icon_clap:

При преглеждане на кодовете за грешки не съм срещал нищо за круиз контрола. Може би съм пропуснал. Моят круиз не работеше и като се видях с Милен (от Плевен) и му показах колата, вдигнахме капака и веднага забеляза едно висящо маркуче, забучи го на място и навръщане установих че правилно съм работил с круиза, но просто той не е могъл да сработи заради този вакуум. Някой премери ли му вакуумите изобщо?

 

При мен това маркуче си е на мястото. Всички букси, бутони и каквото там има в двигателния отсек и на съединителя и спирачката са си свързани. Дано наистина да е от управлението, че вече ми писна, а края на януари излизам в отпуск и не мисля да си моря крачето на магистралата :) Вакуума доколкото знам никой не го е мерил, пък може и да са ама да не знам. Не се ангажирам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...