Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте !

Колеги някои може ли да ми помогне да си калибрирам алтиметъра ?

Много би ми помогналало ако ми дадете данни с надморска височина някъде из София !

Благодаря ви предварително !

Редактирано от Mitsubishi
Цветен шрифт
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Колеги някои може ли да ми помогне да си калибрирам алтиметъра ?

Много би ми помогналало ако ми дадете данни с надморска височина някъде из София !

Благодаря ви предварително !

Колега, показанията на алтиметъра са ориентировъчни, това не е професионален уред. На моето Паджеро (2001) алтиметъра няма нужда от калибриране, калибрира се само компаса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, показанията на алтиметъра са ориентировъчни, това не е професионален уред. На моето Паджеро (2001) алтиметъра няма нужда от калибриране, калибрира се само компаса.

 

Е да тук си прав , точна дума не е калибриране а по скоро сверяване !

При мен има възможност да се сверява . Паджерото е 1997 .

Редактирано от Mitsubishi
Цветен шрифт
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да тук си прав , точна дума не е калибриране а по скоро сверяване !

При мен има възможност да се сверява . Паджерото е 1997 .

Не мисля, че има възможност да се сверява. Фабрично е сверен дотолкова, че да показва приблизителни стойности, все пак стъпката му не е 1, а 50 метра.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че има възможност да се сверява. Фабрично е сверен дотолкова, че да показва приблизителни стойности, все пак стъпката му не е 1, а 50 метра.

 

При мен може да се настрои . И за това питам дали някой знае надморската височина някъде из София !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом стъпката е 50 метра виж на някоя карта, или на някой GPS приемник какво показва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен може да се настрои . И за това питам дали някой знае надморската височина някъде из София !
Намери една топографска карта и така.

Цък

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

алтиметъра мисля че е за атмосферно налягане. защото джипката седи на едно и също място а стрелката му се мърда в зависимост от времето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

алтиметъра мисля че е за атмосферно налягане. защото джипката седи на едно и също място а стрелката му се мърда в зависимост от времето.

За надморска височина е. Предполагам, че се сменя, защото въздействие му оказват въздушните фронтове, но като цяло не може да се очаква да е кой знае колко точен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За надморска височина е. Предполагам, че се сменя, защото въздействие му оказват въздушните фронтове, но като цяло не може да се очаква да е кой знае колко точен.

Абе точен си е, поне на моята джипка.....сравнено с друга такава.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе точен си е, поне на моята джипка.....сравнено с друга такава.....

Не казвам, че не е точен. По-скоро недоумявам как стойностите на алтиметърът ( т.е. на надморската височина ) могат да се променят при спрял джип ( по,по-горния пост ).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам, че не е точен. По-скоро недоумявам как стойностите на алтиметърът ( т.е. на надморската височина ) могат да се променят при спрял джип ( по,по-горния пост ).

Да така е , разбрах те.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали е за надморско ниво точно, но ако имате ДЖИПИЕС , ще видите че (не на всички модели "джипиес" го има надморското равнище) при промяна на 100м. стрелката не мърда а при промяна на времето или при по голямо надморско ниво ,кадето вече се променя и АТМОСФЕРНОТО НАЛЯГАНЕ. Ако несте се замисляли се замислете. А ето какво намерих в укипедия зада ви оборя и да помогна:

 

Надморска височина може да се определи на базата на измерване на атмосферното налягане. Колкото по-голяма надморска височина, по-ниско налягане. Когато барометър се доставя с нелинеен калибриране, така че да показват височина на инструмента се нарича барометричен висотомер или барометричен алтиметър. На налягането на висотомера е висотомера в повечето самолети и парашутисти китката монтирани версии за подобни цели. Туристи и алпинисти използват китката монтирани или ръчни висотомери, в допълнение към други навигационни инструменти като карта, магнитен компас, или GPS приемник.

 

Калибриране на висотомер следва уравнението

 

http://translate.google.bg/translate?hl=bg&langpair=en%7Cbg&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Altimeter&ei=w5QWUerLDoiZtAaLlIGoAg

 

където с е константа, T е абсолютната температура, P е налягането на височина Z, и п о е налягането на морското равнище. Постоянно в зависи от ускоряването на тежестта и моларната маса на въздуха. Въпреки това, трябва да се знае, че този тип алтиметър разчита на "плътност надморска височина" и неговите показания могат да варират от стотици метри поради внезапна промяна в налягането на въздуха, като от студен фронт, без никаква действителна промяна в надморската височина. [ 2]

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...