Премини към съдържание

Консумативи за Мицубиши


Препоръчано мнение

Моля да ми помогнете!

През декември 2005 си купих новия КОЛТ на МИЦУБИШИ. Никой не може да ми каже, дилър и приемчика в сервиза, каква марка е оригиналното масло !!! Предлагат ми смяна с Шел или още един вид, забравих. Съгласен съм, че маслата са заменяеми......но все пак ми се иска да сменям с оригиналното масло....

Мотора е 1.5 D-ID

:help:

post-662-1144319493_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ти нямаш избор, защото колата ти е още в гаранция и тя се обслужва само от там, от където е купена. От кой дилър е, и в кой град си?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic2:

Две точно такива всяка сутрин спират до нас - много са готинки и двете заедно се събират на тротоара на място за една кола :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е купена от Варна, Балкан Стар. Но както писах, никой незнае с какво масло е колата! Те го сменяли с Шел или, мисля, Мобил. Всички масла били заменяеми, нямало страшно. Това беше обяснението! Но не може да кажат с какво масло ИЗЛИЗА от завода!

Така че.........ако някой знае нещо, моля да ми пише!

 

:offtopic2:

Две точно такива всяка сутрин спират до нас - много са готинки и двете заедно се събират на тротоара на място за една кола :icon_blush:

 

ееееееееееее.............чак пък две.......да са С1 ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е купена от Варна, Балкан Стар. Но както писах, никой незнае с какво масло е колата! Те го сменяли с Шел или, мисля, Мобил. Всички масла били заменяеми, нямало страшно. Това беше обяснението! Но не може да кажат с какво масло ИЗЛИЗА от завода!

Така че.........ако някой знае нещо, моля да ми пише!

ееееееееееее.............чак пък две.......да са С1 ?

 

Опитай да се свържеш с БалканСтар София, може би те са по-наясно (дано)

 

БалканСтар

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ееееееееееее.............чак пък две.......да са С1 ?

Ами до колкото ги видях са точно такива черни Colt CZ3, а хвърли и един поглед тук :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Европейските излизат с Castrol

Японските с Nippon Oil Eneos

 

Аз лично не препоръчвам за втора смяна Castrol.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами до колкото ги видях са точно такива черни Colt CZ3, а хвърли и един поглед тук :icon_thumbup:

 

ОК.......обаче това е с 4-рите врати.....

 

Европейските излизат с Castrol

Японските с Nippon Oil Eneos

 

Аз лично не препоръчвам за втора смяна Castrol.

 

Благодаря.......а откъде е тази информация..... :icon_blush:

 

А знаете ли кое масло е "най-доброто" ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Repsol ако е оригинално е много добро, но повечето се оплакват от зелените туби.

Чувам добри отзиви за Motul, но внесено от Prospeed.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не че правя реклама, но и по-рано бях писал, че всичките си коли съм карал и сега карам с Мобил - мисля, че ако му сложиш синтетично или полусинтетично няма да сгрешиш - сегашния Галант го карам с полусинтетика и от смяна до смян не харчи и 100 грама, а колата работи доста добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте колеги, аз притежавам Space star 1.8GDI и в книжката и на капака пише, че трябва да се използва ESSO. незнам дали лепенката е сложена от предишния собственик или от производителя, по-вероятно от производителя, защото и в книжката за потребителя така пише..Колата е внесена от Италия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Лепенките са слагани допълнително, най-вероятно при смяна на маслото. Разбира се ако се препоръчва Esso от самия дилър и са в заимни бизнес отношения, няма лошо, но в България съм купувал "оригинално" ESSO от Пежо и останах напълно разочарован. Произхода на маслото остава неясен :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Repsol ако е оригинално е много добро, но повечето се оплакват от зелените туби.

Чувам добри отзиви за Motul, но внесено от Prospeed.

 

в България няма репсол , който да не е оригинален,пък и Испанците нямат изнесено производство извън Испания....почти всички туби са зелени...има само една разфасовка с черен цвят ,но тя се :icon_bye: препоръчва за лекотоварни...това е само пояснение,а не забележка

Антон Ванчев официален вносител на REPSOL YPF за България

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic2:

Две точно такива всяка сутрин спират до нас - много са готинки и двете заедно се събират на тротоара на място за една кола :icon_blush:

Дрън-дрън :no2:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_angel:

Ще ги снимам - те още спират :icon_bye: Служебни са изглежда.

Ами не е нужно. Просто сметни габаритите и ще видиш, че няма начин, освен ако колата не е някой американски таралясник от 70-те. Галанта със сигурност не е 2 пъти по-голям.

 

Ако не греша - дължина 475 см срещу 382, широчина 173 срещу 169, височина 135 срещу 152 :icon_confused:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешно си ме разбрал - правиш обратното на моето твърдение :D

На тротоара на едно място между две дървета, нормално се събира една кола, но това не значи че е толкова голямо, а просто като влезе една - няма място за втора, а тези успяват и двете да влезат там :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай BAlexandrov, грешката е моя тогава. Съжалявам за недоразумението. :icon_blush: А иначе Смартовете го могат това нещо, но само ония за двама души. Идеалната градска кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...