Премини към съдържание

Вибрация в мотора


Препоръчано мнение

Привет на всички.Имам проблем с вибрация в мотора точно на 3000 оборота,колата е 1992ГТИ.Скоро му правих ремонт на мотора,мислех си че ще се оправи но уви.При разглобването на мотора се оказа ,че ремъка на балансиращия вал не е бил зацепен правилно.Аз си помислих че проблема е решен с вибрацията , но като си взех колата от маистора се оказа че вибрацията още съществува.Когато автомобила е в движение пак на 3000оборота я има вибрацията, но и едно бучене като на запушен въздушен филтар,но при по висока скорост, над 60.Някои ако знае нещо по въпроса,ще съм много благодарен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!

 

Този (твоят) Галант го гледах още преди година и половина с цел купуване. Намираше се в Красна поляна...Та тези вибрации ги имаще още тогава, дори ставаше непоносимо шумно в купето като настъпих по-яко газта. Освен това теглеше силно на една страна ...Тогава с продавача ходихме при Пламен (Ди Джея) и след комп.диагностика и разговор с Пламен аз категорично се отказах от точно този Галант. Не зная кога си го купил и какво си правил по него, но съдейки по собствените си впечатления за тази кола те съветвам да го закараш пак при Пламен. Но нека той да го покара и ще ти каже какъв е проблема!

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, забелязах че при подаване на газ, когато изкачвам височина Галанта ми започва да вибрира отпред и това става при скорости от 70 до 90 на и като мине тази скорост спира да го прави. На равно го няма този проблем. Воланът не вибрира и в двата случая. Дайте идея от какво може да е...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е съединител или каре :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, забелязах че при подаване на газ, когато изкачвам височина Галанта ми започва да вибрира отпред и това става при скорости от 70 до 90 на и като мине тази скорост спира да го прави. На равно го няма този проблем. Воланът не вибрира и в двата случая. Дайте идея от какво може да е...

Вътрешно каре...............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вътрешно каре...............

 

:icon_thumbup: :icon_thumbup:

 

Само имай на предвид, че 8 и 16 клапановите двигатели са с различни вътрешни карета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много е вероятно, проблема да е отново в зацепването на ремъка, на балансиращ вал.

Човекът които прави ремонта на мотора ,каза че балансиращия ремък не бил зацепен правилно.Сега след ремонта с зацепен ремък ''уж'' правилно пак ги има вибрацията и бученето след 3 000 оборота.Възможно ли е да е запушено гърне или пък нещо по скоростите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човекът които прави ремонта на мотора ,каза че балансиращия ремък не бил зацепен правилно.Сега след ремонта с зацепен ремък ''уж'' правилно пак ги има вибрацията и бученето след 3 000 оборота.Възможно ли е да е запушено гърне или пък нещо по скоростите.

Колега, ако ремъка на балансиращия вал не е зацепен както трябва, се получават вибрации точно на 3000 оборота. Смени майстора и сподели за резултата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човекът които прави ремонта на мотора ,каза че балансиращия ремък не бил зацепен правилно.Сега след ремонта с зацепен ремък ''уж'' правилно пак ги има вибрацията и бученето след 3 000 оборота.Възможно ли е да е запушено гърне или пък нещо по скоростите.

Колега, по описанието ти разбирам, че колата се държи по същия начин както и когато аз съм я карал. Слави (Mitsubishi) ти каза решението, аз също те съветвам(отново) да отидеш на истински майстор! От София си - Пламен (Dj Tymbi) е правилния вариант.

Успех!

 

п.п Ако искаш повече от моите впечатления за колата ти - пиши ми на лични!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...