Премини към съдържание

Помощ развалиха ми климатроника


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Колата е CARISMA бензин 1800 куб. GDI 125 коня 1997 г.

Така, не ми работи климатроника, има фреон фул и се оказва нещо по ел. част.Отидох на майстор,и сега когато колата е на място няма охлаждане, а когато е в движение климатроника охлажда по един и същи начин независимо какви градуси задаваш. Прекарал нова жица към перката и явно е изолирал температурния датчик. На място се чува едно постоянно тракане, и колата губи мощност,пълна трагедия. Къде може да се намери схема на такъв модел климатроник.

Дайте съвет какво да правя.

Поздрави,

Редактирано от tmintov
Правопис!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега! Освен за ел. схемите, напиши малко по-подробно, имало ли е фреон, или си допълвал системата? Има една подробност, когато се подновява хладилният агент, се долива и специално масло в системата. Това масло служи за безпроблемна работа на копресора. Когато по някаква причина, се загуби маслото и хладилният агент /фреона е със определена марка/, и някой "майстор" допълни системата само с фреон, компресора започва да трака.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След всякакви проверки се оказа,че липсва 90 гр.или милилитра фреон. Това го засекаха като източиха газта съхраниха я и сложиха точно колкото трябва. Такава техника има само в фирмения сервиз Балкан стар. Всичко е ok благодаря за съветите. Желая на всички успех.

Редактирано от vlado 1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E колега, не се оставяй да те качат на черешата. Такава техника има не само в Балкан Стар ами и при всеки що годе уважаващ се майстор на авто климатици. Ако искаш ще ти покажа и ръчно изработена такава..

И 90 гр. липса на фреон не е кой знае какво, почти не се усеща или въобще даже :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E колега, не се оставяй да те качат на черешата. Такава техника има не само в Балкан Стар ами и при всеки що годе уважаващ се майстор на авто климатици. Ако искаш ще ти покажа и ръчно изработена такава..

И 90 гр. липса на фреон не е кой знае какво, почти не се усеща или въобще даже :)

 

Така е, ако липсва не е проблем, само дето по слабо охлажда климатика. Моята я заредиха със 100 гр. повече единият път и тогава започна да чатка компресора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е, ако липсва не е проблем, само дето по слабо охлажда климатика. Моята я заредиха със 100 гр. повече единият път и тогава започна да чатка компресора.

 

И моята беше със 190 гр повече , и без да знам съм карал година така .

Сега ми го дозираха със горе споменатата техника и май е добре , няма излишни шумове в компресора .... за сега :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...