Премини към съдържание

Тракане отзад


Препоръчано мнение

Колеги,

Някой може ли да каже дали е имал подобен проблем - на малки неравности по пътя се чува едно тропане отзад все едно че са разпиляни инструменти.Вдихахме колата , лагери окачване нищо не трака на първо четене.Колата е спейс стар 2001г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж от задната врата, има едни гумички дето се развиват навън. Този шум постоянно ли го има??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само на малки неравности по пътя - на гладък участък няма никакъв проблем.Странно е че е все едно че си разсипал инструменти в багажника.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само на малки неравности по пътя - на гладък участък няма никакъв проблем.Странно е че е все едно че си разсипал инструменти в багажника.

:icon_box: в момента имам същия проблем, но при мен се чува само когато отварям багажника и задната врата се вдига. По време на движение няма шум :D , отворя ли обаче вратата, се чува нещо като звук от изпуснати инструменти. Не ми е останало време тези дни, но видях, че на пластмасата под зания прозорец има само два болта, които се намират на дръжката за затваряне от вътрешната страна, и сега ще видя в ръководството дали има информация как се сваля кората. 100% има паднал някакъв болт или нещо подобно :plane: То при тия "перфектни" пътища :icon_censored: :icon_censored:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са ти паднали гайките от стария номер вътре - ама те не са под кората а чак под ламарината.И мойте са там - опитах се да ги извадя но трябва магнит с дълго рамо.Иначе кората се маха само с две болтчета от дръжката и другото е щипки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са ти паднали гайките от стария номер вътре - ама те не са под кората а чак под ламарината.И мойте са там - опитах се да ги извадя но трябва магнит с дълго рамо.Иначе кората се маха само с две болтчета от дръжката и другото е щипки.

Мдам, не се сетих за старите гайки....тая неделя ще се пробвам да ги извадя :good:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, при мен също се чува едно тракане/притропване/ отзад в дясната страна.Това е само при потегляне, после не се чува.Не е от задната биалетка, изглежда нещо изпада в резонанс само при потегляне, не мога да разбера какво е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз долу горе започнах да схващам - тропат спирачните автомати.Има тема за това.Ще видя как да ги оправям мойте.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Колеги,

Някой може ли да каже дали е имал подобен проблем - на малки неравности по пътя се чува едно тропане отзад все едно че са разпиляни инструменти.Вдихахме колата , лагери окачване нищо не трака на първо четене.Колата е спейс стар 2001г.

Интересно, при мен е точно същото, само че по скоро като скърцане и тракане, по окачването всичко е наред поне на първи поглед, забелязах, че го прави и при по рязко завиване надясно след като изправя, все едно нещо се търкаля вътре, на мен даже ми звучеше като да е от резервоара или ауспуха, но при поглед на рампа отдолу всичко изглежда ок. Звука е някъде отзад от дясно, като разклатя цялата кола настрани там пак има прискърцване, но отделно чувам и плискането на дизела в резервоара сякаш. Възможно ли е след зимата да е останало нещо в резервоара... като твърди частици, колкото и безумно да звучи?

Колега моля те, сподели ако откриеш нещо и коя е точно темата със спирачките?

Редактирано от itzoa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От нета:

 

"Момчета от Пловдивско купуват нов руски лекотоварен автомобил ГАЗель, за да развозват домати и краставици от оранжерията си. Добре, ама още през първите няколко дни експлоатация установяват, че нещо в каросерията чука - метал върху метал. Неколкократно изпразват всичко отзад, включително се вадят резервни гуми инструменти, проверява се за нещо забравено по ъглите и под черджетата - НИЩО - щом автомобилът потегли и се друсне някъде, почукването започва! Накрая един ден им писва, намират няколко часа свободно време, тиха полянка и един чифт медицински слушалки и докато двама от тях леко разклащат на ръка, то третия лази със слушалките по пода на товарното отделение, за да локализира почукването. След 30-40 минути местоположението на източника на звука е определено с точност до около 15 сантиметра и се оказва ВЪТРЕ в централната, поддържаща каросерията греда (забл.: тая греда представлява профил с приблизително квадратно сечение, образуват от заварката на два други П-образни профила, със страна около 15см). Маркират мястото, връщат се в гаража, вадят ъглошлайф и изрязват едно парче от гредата, колкото да надзърнат вътре. Когато парчето пада, точно насреща му се оказва една гайка - М24 - закрепена на края на къса (към 10-12см) верижка, а другия край на верижката пък е прикапан с лека заварка, къде средата на горната стена на съставната греда. На верижката виси и пластмасов маркер, от тия, дето се слагат по ел-инсталациите и се надписват с неизмиваем туш. На този също има надпис. Прочитат го: "Молодец! Нашел!"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ммм и на мен ми се получаваше този звук в задния десен край и накрая се оказа че е крика и ключа за джантите.... понаместих ги и изчезна тропането.... напоследък имах проблем с някакво скърцане отпред и се оказа механизма за капака.... колегата ми даде едно спрейче (за смазване и премахване на ръжди синьо флаконче) пръснах го малко и се спря с скрърцикането

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера вече толкова се разскърца, че вече лесно открихме причината на канала - една скъсана при болта планка, държаща се между торсионната щанга и тампона - дано съм запомнил добре, понеже с термините при автомобилите съм малко скаран. Планката е нещо като Г-образна и се е скъсала така, че няма как да се завари. При всяко друсване покрай закрепващия болт отгоре се е оформила цепка която се отваря и затваря като уста и триенето метал в метал предизвиква меко казано зловещи звуци.

Молбата ми е някой ако разбира точно за кое говоря, ако може да ми каже под какво име и къде да го търся това нещо, дали ново или втора употреба...

Доколкото разбрах не е фатално ако се скъса напълно, но дискомфорта е много голям.

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...