Премини към съдържание

Мitsubishibg.com Във Facebook


Препоръчано мнение

Ако е проблем на някой групата ще бъде изтрита.

Всичко е публично

 

Вярвам, че колегата VeTo е направил тази регистрация с добри намерения. Но не всичко, което се прави с добри намерения е удачно и полезно.

 

Сомалиец, Божо, като сте почнали, обяснете на колегата какви са причините да искаме да бъде изтрита групата, за да не се чуди човекът.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто и ясно - такава група вече имаше и тя не доведе до нищо хубаво, само опетни името Мицубиши. Мястото на истинските фенове е тук в прекрасния ни форум. Групичките са за тези които не уважават клуба и неговата дисциплина и искат да си интригуват. На мен не ми пречи по принцип, защото фейсбук не ползвам и нямам такива намерения. Но ще е лошо ако пак се съберат разни хорица, пишещи неграмотно, говорещи доста мръсни думи и т.н. които да петнят името на тачената от нас марка. Поздрави :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вярвам, че колегата VeTo е направил тази регистрация с добри намерения.

Пътя към Ада е осеян с добри намерения!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с изтрии групата е глупаво. Всеки може да влезне и да създаде хиляди групи за Fan Club Mitsubishi Bulgaria като си сменя по 1-2 буквички всеки път или добавя нещичко. Особено пък като се вижда как такива групи не са желани.. но това не пречи да ги има или да се създават напук. Друг е въпроса, че клуба може да се разграничи от тях..., но пък в групите ако пише че са официални споменава страницата и т.н. --- успех да им търсиш сметка ;) Загубена кауза... всеки да си прави к'вото му е кеф.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, много елементарно от ваша страна да казвате на друг потребител какво да премахне, или изтрие.

Фейсбук е свободно пространство, в него има хиляди хора. Съответно всеки един човек може да създаде група според своите интереси, без значение дали вече има 1-2-5-200групи на същата тематика.

Така че, човека щом иска, да си създаде група, не виждам къде е проблема.

Ако тук може форума да е затворено общество, със своите членове, правила и др. то във фейсбук няма подобни правила.

И вие не може да ограничавате когото и да било да създава група.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,всеки може да прави каквато си иска група във Фейсбук,но не с името, и от името на MITSUBISHI FAN CLUB BULGARIA.

Това е официално регистриран клуб,който има своите защитени права върху име и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, така си е. Дори мога да дам пример - имаше една група във фейсбук съсснимки на красиви места в Бг, кръстена 100-те национални туристически обекта. И БТС, които държат правата над "Бранда" се намесиха и администраторите на групата я преименуваха. То е все едно аз да си направя група Мерцедес и да претендирам да е официална. Няма начин. Като иска колегата да си прави група там - да си я кръсти по друг начин, напр. "Аз съм фен на Мицубиши". Решение за създаване на група на клуба се взема от неговото ръководство, това е....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако тук може форума да е затворено общество, със своите членове, правила и др. то във фейсбук няма подобни правила.

Правила-да,точно в тях е чара на този клуб!Всеки,който е готов да ги спазва е добре дошъл тук! Който не обича правила-да ходи да сади патладжани във Фейсбук!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ти кой си, че да правиш?

 

Тонът, взаимното уважение и отзивчивостта са нещата които дават разликата между нашия форум и останалите. Явно идеята на колегата не се харесва на ядрото на фен клуба, пради което има и такива откоровено груби мнения. Дали всяка инициатива трябва да се координира/разрешава от тях, или всички ние които по някакъв начин сме свързани с марката имаме право да мислим и действаме по свое усмотрение? Въпросът ми е откровено провокативен, но цели да върне толерантността и да запази интереса и активността на членовете в този форум!

С поздарв,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Който желае да се присъедини към групата, за тези който не желаят Променил съм името на групата и описанието на MITSUBISHI FAN CLUB.Ако имате предпожения пишете,Ако Решите ще изтрия групата не искам да създавам напрежение във форума ни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

rosko много ми е чудно кои и как ще ме принуди да изтрия групата си за мерцедес, 100те национални или кавото и да е. Ако искаш измисли нещо да видим дали аз ще я изтрия? Единствения начин ако си решил да правиш мръсно да изчезне групата е да я махне администрацията на ФБ или да ми хакнат акаунта с който е направена групата :) Всичко друго е въпрос на добра воля. Доказване на собственост и права за име на група с ФБ е абсурдно и нереално.

Що се отнася до горната група за мен е добре да има повече групи за митсубиши в нета.. какво се обсъжда и пише по групите не е от значение и никой неможе да го контролира това в нета. Важното е да има :)

Това което може да се помоли Вето Лечев е да махне "Уеб сайт: http://mitsubishibg.com/" от групата ... ако на вас ви пречи (на мен не защото нищо не променя) и ако той е съгласен разбирасе :)

П.С. Злобните коментари не отиват на марката и форума .. съобразявайте се.

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

rosko много ми е чудно кои и как ще ме принуди да изтрия групата си за мерцедес, 100те национални или кавото и да е. Ако искаш измисли нещо да видим дали аз ще я изтрия? Единствения начин ако си решил да правиш мръсно да изчезне групата е да я махне администрацията на ФБ или да ми хакнат акаунта с който е направена групата :) Всичко друго е въпрос на добра воля. Доказване на собственост и права за име на група с ФБ е абсурдно и нереално.

Колега, никой не може да накара някой да направи насила каквото и да било в този форум. И никой не се опитва. Според мен, в случая се обсъжда има ли смисъл от едно действие, или не. После всеки сам си решава за себе си дали да продължи един проект, или не.

 

Моите съображения за да съм против такава група във ФБ, или други подобни са следните:

С много труд, упоритост, лично време и средства сайтът и форумът на нашия Клуб преди години започна работа и се развива постоянно. Минахме през доста критични ситуации, сайтът ни беше хакнат няколко пъти, но благодарение на професионалния подход на хората от техническата поддръжка, почти не изгубихме информация. С времето през форума и Клуба минаха най-различни хора. Едни бяха откровено неграмотни, други- безпардонни и себични, трети- откровено злонамерени. Обединяваше ги единствено нежеланието да спазват елементарните правила на Клуба. А те са кратки, прости и един човек с нормално възпитание ги спазва от самосебе си, без дори да му се налага да ги чете, защото просто е добре възпитан. С времето почти всички такива напуснаха форума. Едни със скандал и интриги, други по-тихо, защото видяха, че никой не обръща внимание на простотиите им. Общата позиция на екипа от админи и модератори беше и продължава да бъде, че в Клуба не ни трябват каквито и да е хора, и че няма да нарушаваме принципите си, само и само да имаме повече хора в Клуба и Форума.

С радост обаче искам да кажа, че повечето хора за изключително свестни и стойностни. Това са хората с които можеш да споделиш във форума проблемите си (автомобилни и не само), да получиш съвет, информация и помощ. Това са хората, с които изкарваме чудесно на срещите на Клуба, това са хората, с които засадихме дръвчета на Витоша, това са хората, които събират постоянно средства, дрехи и играчки за Дома за деца в Стара Загора, това са хората, които правим традиционен пикник за тези деца, това са хората част от които всяка година на връх Нова Година посещават децата в Стара Загора с подаръци и лакомства, вместо да празнуват като всички нас с приятели.

 

Защо пиша всичко това. Целта ми е да покажа, че Клубът е общност, съставена от хора с общи интереси (Mitsubishi), които имат еднаква ценностна система, което ни обединява. Срещаме се във форума по няколко пъти на ден, споделяме какво ли не по най-разнообразни теми. Естествено понякога прехвърчат искри- хората сме различни. Та въпросът ми е защо нужно да раздвояваме и разтрояваме цялото това богатство- мненията на толкова много съмишленици (членове у потребители) със създаване на паралелни групи? Лично за мен няма смисъл.

 

Изписах толкова много думи не за да принуждавам който и да е да си закрие групата, а за да аргументирам личната си позиция.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тихомир се аргументира много добре и същевременно изрази не само своето мнение, тъй като съм убеден, че то съвпада с това на много хора тук. Във този клуб има не само колегиалност, има и приятелство! Иначе както казах и аз, на мен не ми пречи който каквито си иска групи да прави, аз дори не посещавам ФБ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, точно администрацията на ФБ го поиска - или да има админ от БТС, защото е тяхна "марка". То е все едно и също някой да се казва Иван и да си кръсти групата Руслан Кънев. Още повече, че има официална група на клуба във ФБ.

Колега, това с хакването е преоритет на едни други хора, ние никой не хакваме, но и си търсим правата, когато се наложи. Има достатъчно грамотни хора сред нас, за да се справим, вярвай ми.

И последно - може да си кръстиш групата - "Ах, как харесвам Мицубиши", но не и да вкарваш в нея фен клуб България. Клубът е официално регистриран и просто забравяш, ако групата не е администрирана от ръководството - по милион причини. Може някой да реши да си прави реклама, да пуска сайтове, с подронващо авторитета на клуба съдържание, с което да опетни името на Клуба и Марката. А клубът е признат за единствен в България (има защо) от ММС.

Тъй че - фантазирай си колкото искаш. А и всяко търпение има начало, но и край!

 

Що се отнася до подобни групи - не казвам, че не ползвам ФБ - вече си има такава там. Никога не съм я посещавал и нямам намерение, защото сме си създали прекрасно място. Който иска да бъде част от клуба и форума - добре дошъл. Другите - да не се закачат с нас!

 

 

П.П. Тишо, :worthy: :worthy: :worthy:

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също смятам, че подобни изрази като "абе ти кой си" и т.н. от сорта са меко казано смешни и грозни. Можеше по съвсем друг начин да се обясни на човека, че няма лошо да си създаде група във ФБ , но не и под това име точно.

Това че някой не влиза във ФБ от тук присъстващите, не означава, че хиляди други хора не го правя. И ако те не знаят за съществуването на този сайт, могат там да научат за него, да станат фенове на марката, да споделят и т.н.

Не може да си в Интернет, да си създал форум, сайт и т.н. и да претендираш за това, кой да посещава форума и кой да създава фен клубове в други социални мрежи.

Не могат да се поставят подобни ограничения и едва ли не да се задължават хората харесващи марката да влизат само и единствено тук, защото това бил официалният сайт.

Утре някой друг може да си създаде сайт на марката, да си направи форум и да си покани приятелите там. Може и да не е официално признат, но никой няма да има право да накара въпросният човек да премахне сайта.

Редактирано от Mirama
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми пак няма да се съглася с теб, Мира.

Ако беше видяла какви ги бяха скопосали във ФБ едни другари, че и под наше име - това си беше тотално плюене в нашите очи. Ако случайно беше попаднала там - никога нямаше да потърсиш нашият форум. Няма да продължавам.

 

Прочетете още няколко пъти мнението на Тишо. Ние сме хора, които се уважаме (и себе си и помежду си). Има колеги, които са създали този форум - със собствени средства и чист ентусиазъм; участваме в различни начинания - според възможностите си, и никога не сме се проваляли.

 

В този ред на мисли - не само, че можеш, ами и трябва (част от цитат) да си в Интернет, да си създал форум, сайт и т.н. и да претендираш за това, кой да посещава форума и кой да създава фен клубове в други социални мрежи.

Защото клубът е един. Такъв, какъвто е. На някой ни харесва, на други - не. Който иска да си създава клуб, форум - да го направи, да си го кръсти и да си създава каквото и където си иска!!!!

 

Мира, да си направя ли страница във ФБ с името на твоето НПО и да се напълни с глупави, нецензурни и просташки изказвания????? Ти как ще се чувстваш тогава, когато си положила много труд и си се постарала името ти да е уважавано?

За това става въпрос.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Пак повтарям поста си.

Имаме група във фейсбук под името Fan Club Mitsubishi Bulgaria.

Защо трябва да се отварят нови групи, когато имаме функционираща?

Освен това вече забелязвам, че има още сформирани групи на марката от България.

Всъщност напълно споделям казаното от Тишо.

Но всеки е свободен да прави каквото си иска.

Само не използвайте името на клуба.

Смятам темата за изчерпана.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...