Премини към съдържание

Инфо за джанти за Colt V 97г


tufo

Препоръчано мнение

Търся си джанти за колта 1,3 CLIMA и по-точно джанти "14 5,5J или 6J като гледам из нета трябва да са с ЕТ 35, но се интересувам ЕТ 30 или ЕТ 38 ще станат ли? Чета че това е централния отвор, но не разбирам много. Някой, който знае повече, моля да обясни.

Редактирано от tufo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно е отчитането "CLIMA" :) Та параметрите на джантите за твоя колт са централен отвор 56 мм, междуболтово разстояние 4х100 и офсет 35. Колата ти заводско е на 175/70 13", затова ако слагаш 14" размера на гумите трябва да ти е 185/60 14" за да се запази диаметъра 1:1 със заводския. Аз съм с 15" 4х100 ет 35 7j с гуми 195/50 това е следващия размер, но не ти го препоръчвам. 14" е най-добре ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търся си джанти за колта 1,3 CLIMA и по-точно джанти "14 5,5J или 6J като гледам из нета трябва да са с ЕТ 35, но се интересувам ЕТ 30 или ЕТ 38 ще станат ли? Чета че това е централния отвор, но не разбирам много. Някой, който знае повече, моля да обясни.

 

Фабричните джанти на Колта са с ЕТ 46 т.е. доста прибрани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя фабрично си е с 6J, ЕТ35 15-ки с гуми 195/50. Централния отвор не го знам колко е, но е малък. По принцип с ЕТ-то мисля че само при Пежо имаше сериозен проблем с поставяне на джанти с различно ЕТ от оригиналното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм решен да си взема за моя Колт 15" 195/55 ..... за 14" не си заслужава,който и каквото да ти говори! Утре ще разглеждам из Варна за джанти и може да се прибера с пълен багажник :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фалко не е хубаво да изказваш такива крайни мнения. Ако човека търси визия, комфорт и по-дълъг живот на ходовата част и трансмисията определено 14" е неговия размер. 15-ките влошават значително возията. Размера пък на който ти си се спрял е не подходящ за колт. А специално 1.3 мотора ще стане тромав с такива гуми...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до това мнение, защото карах 16" 215/40 и съм много доволен от возията стабилноста и разхода ми си остана същия! ...... и моя двигател е 1.3 и не се тормозеше.Нямаше да хваля 15" ако не бях карал 16" и то много по различка по размер и ширина.Извода от мен е че разликата между 14" и 15" е минимална. :victory:

http://media.snimka.bg/4072/014398744.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разлика във возията има и тя е доста осезаема. И няма как да е иначе, след като от 15" нагоре профила става малък и налягането на гумата се повишава. За стабилността, то е ясно! Пък че не става тромава...я замери с хронометър след 100 км/ч как се развърта с малкия цолаж и с големия... Повечето колеги много добре знаят предимствата на малкия цолаж с голям балон и на големия цолаж с малък балон... Но не е хубаво да подвеждаш така човека, ако не е запознат. Колта е малка и лека кола и с ниско-профилни гуми си става лагерна количка, а не всеки иска това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оппп... писах какво е моето мнение и УВИ днес, както и казах си купих 15" джанта 195/50

Колега успех с търсенето :good:

Редактирано от Falko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Супер си е човека (Falko), щом го радват такива джанти и гуми. Аз търся комфорт и по-голяма стабилност от ''13, но не за сметка на возията и пъргавината. 185-60-14 мисля, че са най-подходящия летен размер за мен и вече съм с тях. Много съм доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Аз съм с 15" 4х100 ет 35 7j с гуми 195/50 това е следващия размер, но не ти го препоръчвам

 

 

 

Здравейте колеги

 

Може ли някой да каже мнение, аз също съм на 15 ски през лятото на Колта 195/50/15 4x100 с централен отвор 56 мм и ЕТ35, обаче имам малък проблем. При натоварена кола и при по голяма скорост в по-острите завои страничната част на задните гуми(борда) ми опират в ръба на калниците. Решил съм да си купувам нови 4 лятни гуми, но трябва да реша проблема, че иначе ако сложа новите гуми ще ги съсипя за норматив, а пък не ми се слиза на 14-ски. Някой имал ли е подобен проблем? Другия вариант си мисля е да си намеря джанти с по малък офсет от тия моите да видим как ще положението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако си със 195/50 15 и ти опират, ми се струва че окачването е клекнало вече...я направи една снимка отзад, като не е натоварена колата да видим разстоянието от гумата до калника, или си мушни пръстите и кажи колко навираш...Аз от 5 години карам с този размер, ето сега се връщам от път дори с 4 човека и багаж и никога не са ми опирали!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят Колт го взех с 14-ки джанти и гуми с размер 185/60/14 и летните и зимните.На джантите има надпис fondmetal.Дали са оригинални?

post-14448-008599300 1332685204_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли сега като се замисля може сега да няма проблем, само че покрай коледа смених задните амортисьори че имаше люфт в стеблото и тропаше ама не личеше да е заминал, тия на колата бяха маслени, аз сложих газови и сега е по-твърда отзад, само че в момента още съм с 13ски и с зимни гуми. Тия дни ще пробвам да сложа 15 ските и да се разходя нагоре към Железница с старите гуми да видим дали пак ще опира като ляга по завоите и ще пиша, щото много интересно ми стана че всички карате колтовете с 15ски и нямате проблеми, ама да видим кво ще стане и ще пиша пак :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай и сподели... Някой хора са карали и с над 200мм гуми 16" и не са имали проблем :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да потвърдя че и аз карам с 15" 7J ET35 с гуми 195/15/15 и никога не съм имал проблем с опиране където и да е. Само дето вози твърдичко при 2.5 атмосфери, ама като се поспаднат на 2.2-2.3 става по-ок. Е, трябва да се внимава много по дупките да не си го изядат джантите, ама то не става хем така хем иначе... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето прилагам снимка на колата преди да още да сменя задните амортисьори и в този си вариант, опирах по завойте, да се надяваме че сега с новото окачване няма да имам проблем.

post-13106-091829300 1332790540_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

7J 13 ET20 излизат стабилно от калниците! :icon_rock: Скоро ще го мисля да пораздуя калниците!

http://img233.imageshack.us/img233/4508/20032011.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей тази джанта е много яка , що не метнеш още някой снимка на Колтчето да оплакнем окото :icon_thumbup:

 

иначе аз съм с 15" 7J ET36 и се е случвало да остърже отзад,минавайки през големи неравности със висока скорост и сме се натоварили 4 трупа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей тази джанта е много яка , що не метнеш още някой снимка на Колтчето да оплакнем окото :icon_thumbup:

 

иначе аз съм с 15" 7J ET36 и се е случвало да остърже отзад,минавайки през големи неравности със висока скорост и сме се натоварили 4 трупа.

 

Сори за спама, но не можах да се сдържа!

http://img813.imageshack.us/img813/1852/08032011003.jpg

http://img857.imageshack.us/img857/2228/dsc01650.jpg

http://i51.tinypic.com/28sah74.jpg

 

Oпасявам се, че и моят ще стане толкова нисък с новите гуми, а жалкото е че не живеем в държава с хубави пътища!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...