Премини към съдържание

Кънтене на колата в определени обороти


Препоръчано мнение

здравейте колеги, искам да споделя един проблем по колата, който се появи съвсем скоро.

Бях при един майстор за смяна на вътрешен маншон на полуоска, след доста чукане и блъскане успя да я извади и да смени маншона, всичко ок. Тръгвам и установявам нещо което не бях усетил досега. 1-ва, 2-ра след 3500 до към 3700 се усеща едно яко му4ене от колата, сякаш има дупка в аспуха, после над тези обороти си се чува пак нормалния тон на мотора. Това го прави на всяка скорост горе доло в този интервал на оборотите.

Ходих да видят аспуха, смениха ми мека връзка, но проблема не се оправи.....

благодаря предварително ако някои може да помогне!

Редактирано от CynepMEH
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги, искам да споделя един проблем по колата, който се появи съвсем скоро.

Бях при един майстор за смяна на вътрешен маншон на полуоска, след доста чукане и блъскане успя да я извади и да смени маншона, всичко ок. Тръгвам и установявам нещо което не бях усетил досега. 1-ва, 2-ра след 3500 до към 3700 се усеща едно яко му4ене от колата, сякаш има дупка в аспуха, после над тези обороти си се чува пак нормалния тон на мотора. Това го прави на всяка скорост горе доло в този интервал на оборотите.

Ходих да видят аспуха, смениха ми мека връзка, но проблема не се оправи.....

благодаря предварително ако някои може да помогне!

 

На място при тези обороти прави ли го същото?

Редактирано от Eagle TSi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На място при тези обороти прави ли го същото?

Не на място си е нормално, значи колата е Спейс Стар, аз май обурках раздела, но карай..

Значи днес като я покарах имам чувство че идва от предното дясно колело, там където сменяха маншона. Възможно ли е да е от лагер или нещо друго, преди ремонта го нямаше този шум.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами блъска там незнам да изкара маншона, не ставаше и после го вади от вътре на полуоската?

ши ги таковам в майсторите и тях , отидах са една дроболия, сега съм дал над 100 кинта и се оказа че колата е по зле от преди:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...