Премини към съдържание

Колеги помагайте с климатика


Препоръчано мнение

Здравейте Колеги ,вчера използвах хубавото време да проверя климатика дали работи, като смятах че ще е необходимо да се допълни с фреон ,но уви слагаме маркучите към системата и налягане 6 бара ,вентилаторите работят обаче компресора не включва.Ток до компресора има ,датчика го премерихме работи ,явно проблема е компресора ,да имате идеи какво може да е и читав сервиз :icon_crying: ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Завъртяхте ли го принудително за да видите дали ще вдигне налягане? В смисъл какво означава че до компресора идва ток - той все пак се върти от ремък а се зачепва с електромуфа. Да не би тя да ви прави номера?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Завъртяхте ли го принудително за да видите дали ще вдигне налягане? В смисъл какво означава че до компресора идва ток - той все пак се върти от ремък а се зачепва с електромуфа. Да не би тя да ви прави номера?

 

Не го въртяхме принудително,ремъка си върти шайбата елекромуфата явно незачепва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не го въртяхме принудително,ремъка си върти шайбата елекромуфата явно незачепва.

еми намерете кабелите и ги проверете.какви са тия майстори дето не го проверяват.между другото 35 процента от компресорите в света са на мицубиши

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал още компресор на Митсубиши (моя е Дайкин) но както и да е. Колегата може да си провери и майсторите като ги смени с други ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много често проблема е точно в този ел.магнитен съединител. Разгледайте внимателно, вижда се дали компресора върти или не, след като идва ток към муфата трябва да върти, но проверете внимателно дали идва ток, към ел.съединителя.

 

Нямахме много време,пък и бях отишъл за допълване с фреон а то какво излезе ....Ще сменям майстора да имате някой впредвид ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По миналото лято ходих при едни младежи в Горна Баня. Издишаше от някъде и фреона изчезваше за няколко дена. Като падне налягането и не включва компресора. Сменяха запояваха и сега е ОК.

 

Ей това е адреса:

В Горна баня, ул. "Никола Петков" № 96. Станислав Москов (Стенли) тел. 956 90 96; моб. 0888 892305.

 

Да ви питам нещо друго ... след известно ползване всеки климатик добива една специфична гадна миризма. Какви са вашите рецепти да се справите с нея ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нямахме много време,пък и бях отишъл за допълване с фреон а то какво излезе ....Ще сменям майстора да имате някой впредвид ?

Аз имам един невроятен майстор за климатици, но ти е далече, намира се в гр. Стралджа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е закакво му е много печен маистор....Трябва му някой дето може да мери с мултицет. Щом до компресора отива ток значи или някъде се губи масата, или е изгоряла намотката на магнитния съединител........Елементарно е да се премери, или пък с един кабел да и се подаде12в. Ако не включва и е изгоряла се сменя. Смяната също е лесна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един невроятен майстор за климатици, но ти е далече, намира се в гр. Стралджа

 

Определено е далече :icon_blush: .До района на София ме устройва.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имайте впредвид че при външна температура под 17 градуса компресора няма да зацепи ! ще трябва да се зацепи принудително . Или да изчакате по топло време !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имайте впредвид че при външна температура под 17 градуса компресора няма да зацепи ! ще трябва да се зацепи принудително . Или да изчакате по топло време !!!

 

Колега,иска ми се да е така :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един невроятен майстор за климатици, но ти е далече, намира се в гр. Стралджа

 

Почивните дни съм Стралджа моля те да ми дадеш тел на майстора да хвърли едно око на климатика.

 

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имайте впредвид че при външна температура под 17 градуса компресора няма да зацепи ! ще трябва да се зацепи принудително . Или да изчакате по топло време !!!

Айде бе, сигурен ли си :icon_dance:

Редактирано от milenjs
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес проверих моя климатик, при температура на колата от 13 гр,(толкова е в гаража), климатикът си духаше студено и се включи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...