Премини към съдържание

Проблем с халогени


makcc

Препоръчано мнение

Здравейте,

Имам следния проблем. От както купих колата халогените са ми светели един или два пъти. От тогава не искат и двата. Имам бутон за халогените и бутон за задната светлина за мъгла. Когато работеха светваше на таблото лампа че работят, сега нищо не свети (нито на таблото нито самите халогени). Утре мисля да се заема с тях. Някой ако има идеи от къде да започна. На предишната ми кола която не беше Митсубиши се знаеше къде е проблема и бързо го реших. Но сега незнам как да започна търсенето (от бушона ли, от крушките ли, от реле ли, от букса някъде под бронята ли.) незнам. Ще бъда благодарен на съвети и идеи преди да съм разглобил колата :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, почни от най-лесното - бушони, букси, оглед на захранващите кабели, ключето...

То като се замисля, друго няма и какво да провериш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Смених крушките, проверих бушоните, проверих релетата, само ключето на таблото не съм проверил и така и не светват халогените. А като купих колата светеха първия път като ги включих. Също така на таблото по средата до предното стъкло имам някакъв датчик за светлина. Някой да има представа за какво е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този датчик е за климатроника. Как се проверява дали работи - докато е слънчево и пада пряка слънчева отгоре го закриваш с ръка и пускаш на AUTO изчакваш малко и си махаш ръката. Вентилатора трябва да се усили сам. Виж като ги включваш дали ти цъкат релетата. Провери и предпазителите под таблото, ако вече не е направено. Отделно би трябвало да не могат да се включват без включен габарит, така че захранването на управляващата верига идва от там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смятам, че точно от бутона на таблото трябваше да започнеш

Това значи ли че трябва да разглобя цялото табло?

 

А от каде разбира че габаритите работят. Възможно ли е като съм сменял крушките на габаритите да съм прецакъл нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли че трябва да разглобя цялото табло?

 

А от каде разбира че габаритите работят. Възможно ли е като съм сменял крушките на габаритите да съм прецакъл нещо.

Я си отвори предния капак и си смени бушона на халогените и не се занимавай с глупости. Ако са здрави бушоните, пиши тук, да ти опишем как се сваля копчето, но проблемът надали е в него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човекът ти е казал, че за да светят халогените и фаровете за мъгла, трябва да са пуснати поне габаритите. А иначе вадищ само бутона за халогените и го проверяваш с пробна лампа или мултицет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да се проверят предпазителите, включително и под таблото (всичките), дали светят габаритите. Би трябвало да работи поне едното - халогените или светлината за мъгла. Варианта е да не отива ток до бутоните и релетата или бутоните да са сериозно повредени, за да не работят и двата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да се проверят предпазителите, включително и под таблото (всичките), дали светят габаритите. Би трябвало да работи поне едното - халогените или светлината за мъгла. Варианта е да не отива ток до бутоните и релетата или бутоните да са сериозно повредени, за да не работят и двата.

 

Всичките предпазители проверих, както смених и релето за халогените. Освен халогените и задната светлина за мъгла не работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А провери ли дали ходи ток до релето преди да го смениш. Явно там е проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=16167&st=0&p=170379&fromsearch=1&&do=findComment&comment=170379

Колега виж тази тема. Имах подобен проблем преди време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Най на края реших проблема. След основно разучаване на схемите и проверка на всички релета и предпазители, проблема се оказа много тъп. Просто газаджиите като са ми слагали газовата са си сложили бутночето за превключване, изключили са бутончето за халогените и не са го включили.

За пореден път се убеждавам че след всяко ходене на МАЙСТОР, не се знае какви изненади ще подготвят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...