Премини към съдържание

Колеги,имам нужда от помощ


Препоръчано мнение

Трядва да иде на свястна диагностика....не е задължително до Пловдив. Проблема не е сложен за откриване, просто трябва да се гледа внимателно. При всички случаи някой датчик на колелата прави проблем. Закача се на диагностичен уред и в движение ще се види кои датчик не отчита правилно скороста, важното в случая е че уреда трябва да е мобилен. Всякакви апаратури от сорта на компютър с инсталиран софтуер и кабелче......няма да свъшат работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понякога точно този симптом, със лекото натискане и веднага да се включи АБС-а става от спукана гривна на някое от колелетата.

И наистина най добре е да се хване на мобилна диагностика. Макар и понякога да се вижда само с един оглед. Другия варянт който

ми идва на идея е толкова много да е шупнала гривната от ръжда, че да лъже датчика. Ама най-добре е диагностика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понякога точно този симптом, със лекото натискане и веднага да се включи АБС-а става от спукана гривна на някое от колелетата.

И наистина най добре е да се хване на мобилна диагностика. Макар и понякога да се вижда само с един оглед. Другия варянт който

ми идва на идея е толкова много да е шупнала гривната от ръжда, че да лъже датчика. Ама най-добре е диагностика.

 

Предните гривни са без ръжда със всички зъби и непрекъснати !!! :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А задните гледахте ли?:icon_n_ermm:

Интересен случай ще е този.:icon_hmm:

 

Не не сме гледали задните, защото те са скрити в шенкела и винаги са като чисто нови ! :icon_thumbup: . По вероятно е някой датчик да се е.ава . Милен е прав трябва диагностика която е мобилна и в колата :drive: тогава ще се разбере ...,не като тия големите сандъци които всеки си накупи ти "БОШ" (стационарни) :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Драмата с колата продължава , днес колегата мина до Ямбол сменихме левия датчик заедно със ( ( шенкела ) нямаше промяна, педала отново бие при лек натиск ,

А релето до модула сменихте ли бре ?

Това "педала бие при лек натиск" ми звучи като "АБС-а сработва без причина"- значи не е от датчици..

Датчиците като не работят, АБС-а изобщо не работи и колата става като със обикновени спирачки...

Трябва да се видят и задните гривни, явно някоя лъже датчика, че колелото е блокирало... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вчера като си тръгнах от Ямбол,като излезнах от града и лампата на АБС-а светна,а релето което е до модула само го погеднахме не сме го сменяли.Исках да попитам и друго четох в тия ръководства тук ,че датчиците на АБС се замерват с омметър и трябва да покаже от 1.0 до 1.5 Кома. Някой запознат ли е с това тестване на датчиците

Редактирано от baianto_83
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да колега, така се мерят и толкова трябва да покажат на уреда. Ако има разлика в съпротивлението, ще има разлика и в индуктивността на датчика и той ще отчита грешни показания. Затова колегите казват, че е хубаво на мобилна диагностика, защото ако датчика не е редовен ще покаже различна скорост от останалите 3 датчика на колата. Нищо че няма скъсан кабел и т.н.

Инак и аз мисля като Марио, защото АБС-а чака сигнал от стоп-машинката и ако някое колело започва да блокирва се намесва АБС-а, а това се случва най-често от неизправни гривни. Другия варянт е датчик с различно съпротивление, от там неправдоподобна индуктивност и от там грешно четене, което мами АБС-а.

Забравих да кажа за меренето на датчиците, разкачва се от куплонга самия датчик и се мери, както се мери съпротивлениес мултицет. Ако имаш тази възможност го направи.

Редактирано от Anatoli
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами той го е написал,като тръгнах и ми светна лампата-значи мери различни скорости на въртене на колелата и от там дава грешка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пише "като си тръгнах от Ямбол,като излезнах от града и лампата на АБС-а светна". Което значи , че известно време е отчитано правдоподобно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така,не работи коректно някои от датчиците,ако не работеше винаги щеше да свети лампата постоянно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги в крайна сметка се оказа счупена гривна(поне за сега)другия четвъртък имам уговорка с Милен от Пловдив да отстраним вече тоя прослувут проблем :icon_dance: :icon_dance: :icon_dance: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги, проблема е отстранен благодарение на колегата Милен от Пловдив.Гривната на предно дясно колело се беше счупила и за новата гривна помогна колегата Алекс от Ямбол.Благодаря им за помоща. :icon_thumbup: :mitsu-smiley: :icon_thumbup: :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...