Премини към съдържание

Проблеми със скоростната кутия


angelvarna

Препоръчано мнение

Здравейте!От скоро и аз имам проблема с задната скорост и вече се задълбочи доста.Разбрах че gdi-то са с японски кутии,а другите с рендета,но моята е MSX и незнам с каква е?!?Дали проблема с задната е същия като на ренде-кутията,а именно втулки или да очаквам нещо по-кофти от това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

но моята е MSX и незнам с каква е?!

И твоята е ренде (от тези Френските :)) май ..:icon_hmm:

 

 

П.П. За всеки случай, дай № на рамата да я проверим, ама не очаквай чудеса ..:D

Редактирано от mario64
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих при майстор оказа се някаква щанга от скоростната кутия до двигателя.В магазините не могат да намерят точно коя и колко струва номерът на рамата ми не излизал никаде!А ето го самия номер:XMCSNDA2AVF035496 .Ако някой ми каже френска ли е кутията и щангата съвместима ли е с на другите модели,ще съм му много благодарен! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих при майстор оказа се някаква щанга от скоростната кутия до двигателя.

Щанга от скоростите до двигателя няма :icon_thumbup: (сменяй майстора ) ..

Щангата е от скоростният лост до скоростната кутия, но проблема не е в самата щанга, а в прословутите пластмасови втулки на избирача на скоростите ..

А номерът ти е объркан, за това не излиза никъде ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми излиза, MSX(sedan, DOHC) 97г..... кутията е JB3-252 и с щанга. Сменяй втулките.....

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислех втулки,но щангата била изгнила цялата и майстора някакси я е натъкмил да издържи известно време и сега имам само 1ва,2ра и задна!Трябва да я купя тази щанга,но незнам дали ще сполуча с намирането и......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислех втулки,но щангата била изгнила цялата и майстора някакси я е натъкмил да издържи известно време и сега имам само 1ва,2ра и задна!Трябва да я купя тази щанга,но незнам дали ще сполуча с намирането и......

В понеделник ще идвам до Г.Оряховица на зъболекар.Записах ти VIN-а,и ще проверя при моя познат (който имам благодарение на бате Марин) на авточастите дали може да го намери.13.00 ч. ще съм в кабинета на д-р Семир Ангелов,той се намира до църквата на пътя за Д.Оряховица,на следващия ъгъл.Ако ти е удобно ела там,хем да се видим,хем да си поприказваме.Номерът на който може да ме намериш е 087 969 10 09-Георги.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислех втулки,но щангата била изгнила цялата и майстора някакси я е натъкмил да издържи известно време и сега имам само 1ва,2ра и задна!Трябва да я купя тази щанга,но незнам дали ще сполуча с намирането и......

Не виждам никаква пречка за намирането на тази щанга, още повече че е една леко извита тръба и с малко фантазия и инструменти, може да се изработи (по шаблон от старата) ....:)

Отделно има доста обяви като ТАЗИ , просто иска малко ровене из нета ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава тема, само не разбрах - ако искам да закупя тези втулки (понеже имам същия проблем с първа, втора и поянкога трета скорост) към кой от София трябва да се обърна?

Ако може да постнете тел номер или Л.С. Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравиейте колеги и Колежки от скоро имам Карисма 1.8 ГДИ,обаче имам и аз малук или не чак до там малук проблем със скоростите-като включа на втора се чува един звук-все едно не съм натиснал саеденителя,и ако се самоизключжа сама,има и някакав странен шум като от стършел..... незнам от какво е не съм карал до сега такъж ажтомобил но ето,че и аз се сдобих,и съм много доволен от нея,но някои работи трябва да се посменят,4е преди6ният им собственик я е дал за слуйебна и.... някои да кайе каде в София могат да се намерят части втора ръка,като фар-ляв и мигач,десен стоп,дясно огледало,кората на багажника .... благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

здравейте колеги,имам проблем с втулките на лоста та въпроса ми е прочетох нещо за поточно производство има ли още и къде да се обадя,мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ти е двигателя колега....Или пък номера на рамата си дай, че виждаш ли какво става. Тези втулки ги търсят всички,даже и хора дето ги нямат в тяхните коли (имам предвид двата предни поста с ГДИ-тата :icon_blush: )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ти е двигателя колега....Или пък номера на рамата си дай, че виждаш ли какво става. Тези втулки ги търсят всички,даже и хора дето ги нямат в тяхните коли (имам предвид двата предни поста с ГДИ-тата :icon_blush: )

Милене и на мен нещо трудно ми влиза първа. С ГДИ съм, даже скоро бях при теб ;) До сега го отдавх на загряването на автомобила и съответно на маслото, защото като я покарам малко скоростите започват да влизат мазно, мазно, ама сега като се зачетох в темата и се зачудих.... дали е за бокса?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ти е двигателя колега....Или пък номера на рамата си дай, че виждаш ли какво става. Тези втулки ги търсят всички,даже и хора дето ги нямат в тяхните коли (имам предвид двата предни поста с ГДИ-тата :icon_blush: )

Здравей,мотора ми е 1.6 16v номера на рамата е XMCLNDA1ATF007930,проблема е с 1,5 и задна някой път въобще не иска да се включи особено зимно време когато има много сняг.Дано да решим проблема :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...