Премини към съдържание

Тракащи клапани на 1.8 ГДИ


kotio

Препоръчано мнение

Здравейте, карам Спейс стар 1.8 ГДИ и ми тракат клапаните, смених бензина от 95 на 95 Ви поуър на шел и се подобри, сега ми предстои и смяна на масло. посъветвайте ме какво масло да и сложа и ще помогне ли на тракането на клапаните. колата е 99 година и за 10000 км ми е изгорила масло от средата на сондата до миминума е вече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, карам Спейс стар 1.8 ГДИ и ми тракат клапаните, смених бензина от 95 на 95 Ви поуър на шел и се подобри, сега ми предстои и смяна на масло. посъветвайте ме какво масло да и сложа и ще помогне ли на тракането на клапаните. колата е 99 година и за 10000 км ми е изгорила масло от средата на сондата до миминума е вече.

 

Поразрови се из раздел "Каризма", много има писано за GDI двигателите, че и за маслото им. А най-горе на страницата има и търсачка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тракат най-вероятно повдигачите :)

Ако се разтропат клапаните то сериозна работа.

Не съм доволен от горивата на Шел, имат много добавки който не се харесват много на GDI - то.

Но и идва ли с смяната на горивото ще допринесе за утихването на повдигачите вероятно повишаването на температурите си е указало влияние.

Смени маслото.

0W40 или 5W30

В момента с какво масло си?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоя двигател са го правили за по-рядко масло, както казаха 5W30 или 0W30. Оригиланлите масла са по 22.95 с отстъпката, аз се минах по 27лв/л и то не за :mitsu-smiley: масло. С 5W30 e изключително по-добре, желателно е да се направи по-сериозна промивка. Проблема при теб е че имаш проблем и гори масло, с 5W30 ще гори повече - решението е да се сменят гумичките на клапаните и повредените повдигачи, ама това хич не е евтина манипулация. Може да си имал (или нямал)късмет и маслото което е сипано в момента да е боклук и за това да го гори и трака. Също така с бензина от някои бензиностанции, от които няма да заредя повече трака като дизел. Зареждал съм няколко пъти от шел и не съм забелязал проблем с горивото.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тракат най-вероятно повдигачите :)

Ако се разтропат клапаните то сериозна работа.

Не съм доволен от горивата на Шел, имат много добавки който не се харесват много на GDI - то.

Но и идва ли с смяната на горивото ще допринесе за утихването на повдигачите вероятно повишаването на температурите си е указало влияние.

Смени маслото.

0W40 или 5W30

В момента с какво масло си?

в момента съм с 10W40 полусинтетика ама явно не съм уцелил кво да му налея, щот с оригиналното мсло което беше в нея и я докарах от германия нито гореше нито тракаше ама то и бензините са им други там:-(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че не е база за сравнение, но предния път смених масло на Аутлендъра и сложих полусинтетика 10W40, наложи ми се да долея остатъка от бутилката към изминати около 4000км. Не беше много, но се наложи. Сложих 5W30 пълна синтетика и след близо 2000км не е мръднало и мм. Понякога всичко опира до качеството на маслото, не толкова до двигателя. Слагай спокойно пълна синтетика! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че не е база за сравнение, но предния път смених масло на Аутлендъра и сложих полусинтетика 10W40, наложи ми се да долея остатъка от бутилката към изминати около 4000км. Не беше много, но се наложи. Сложих 5W30 пълна синтетика и след близо 2000км не е мръднало и мм. Понякога всичко опира до качеството на маслото, не толкова до двигателя. Слагай спокойно пълна синтетика! :)

 

благодаря много за съветите, а каква марка масло да си купя , вие какво ползвате поне да знам че като марка е добро пък вече квото стане

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

благодаря много за съветите, а каква марка масло да си купя , вие какво ползвате поне да знам че като марка е добро пък вече квото стане

 

5W30 или 0W30 - това е маслото за твоя автомобил.

 

Миро ти го е написал, свържи се с него, той ще ти предложи оригинално масло на Мицубиши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

благодаря много за съветите, а каква марка масло да си купя

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=15711&view=&hl=&fromsearch=1 Цените с отстъпката са много добри, маслото е OEM, уж трябва да е по-добро от другите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...

Моля да се запознаете с работата на двигателя ми.1.8ГДИ.Маслото е 5/30 митсубиши даймонд еволюшан

минати са 3200км.Двигателя не е студен видео

Тези гърмежи са от едни нагли деца с капсов пистолет,моля да се игнорират. :rolleyes:

post-7176-014999400 1284980565_thumb.jpg

Редактирано от Живко и Галя
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчаната смяна на 15 000 км не е ли малко множко? :icon_hmm:

Аз лично не останах доволна от единствения път когато ползвах това масло, съжалявам. Защо не ползвате услугите на Милен от Пловдив, ако се направи един път както трябва GDI ви при него, после само каране и пълна скука откъм ремонти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчаната смяна на 15 000 км не е ли малко множко? :icon_hmm:

Аз лично не останах доволна от единствения път когато ползвах това масло, съжалявам. Защо не ползвате услугите на Милен от Пловдив, ако се направи един път както трябва GDI ви при него, после само каране и пълна скука откъм ремонти.

След като прочетох какво пишат разбиращите реших че това трябва да е маслото.Мирослав ми каза че това е точното масло,мисля да го сменя на 7000/7500км.защото предното масло е било мобил 10/40.Ти с какво масло си и как може да ми помогне Милен с диагностика ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах GDI но доколкото си спомням не тракаше мисля така като дизел. Ако имате време уговорете се и отидете до Пловдив за профилактика при МИЛЕН и едновременно с това една разходка щеси направите.Изхарчете 100лв за гориво отколкото непоправими решения на варненските майстори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че нещо не разбирам,пращате ме за диагностика при Милен или ме пращате при него да отстрани проблема/смяна на повдигачи или там каквото и да е/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че нещо не разбирам,пращате ме за диагностика при Милен или ме пращате при него да отстрани проблема/смяна на повдигачи или там каквото и да е/

 

Първо едното, после ако е нужно и второто.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...