Премини към съдържание

Спейс Вагон данък


kanty

Препоръчано мнение

Здравейте, сдобих се със Спейс Вагон 2400куб.см., 150к.с., GDI, произведен 1999г. преди ок. половин година. Не съм го регистрирал в общината. Знае ли някой колко е данъка, има ли глоба за просрочие и каква е?

Благодаря ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега данъка на колата ти е около 250-260 лв.Моят във Варна е 275 лева но не съм го плащал вече две години защото тука улиците са някакъв кошмар,и парите за данък отват по майстори.Моля колегите от Варна да споделят колко пари за ремонти ще трябва да платят за да си оправят колите и какво ще направят -ще плащат данък или ремонти???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера бях във Варна, също като при нас - кошмар :( Ама данъка се дължи и ако ти се наложи справка за нещо или недай си боже да си го търсят по съдебен ред - иди обяснявай. Кавалска държава сме, да ме извиняват за израза !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега данъка на колата ти е около 250-260 лв.Моят във Варна е 275 лева но не съм го плащал вече две години защото тука улиците са някакъв кошмар,и парите за данък отват по майстори.Моля колегите от Варна да споделят колко пари за ремонти ще трябва да платят за да си оправят колите и какво ще направят -ще плащат данък или ремонти???

 

От данъка отърване няма. Ще ти го търсят с лихвите. Платих 176 лева за 2010 година. А иначе темата ти е интересна. Ако модераторите решат, могат да я преместят в раздела "Извън темата" - "Кой какво е потрошил тази зима" . Във Варна улиците наистина са кошмар. Аз например останах без кора под двигателя и с натрошена задна броня. Засега...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, сдобих се със Спейс Вагон 2400куб.см., 150к.с., GDI, произведен 1999г. преди ок. половин година. Не съм го регистрирал в общината. Знае ли някой колко е данъка, има ли глоба за просрочие и каква е?

Благодаря ви предварително!

Предполагам няма да има голяма разлика в данъците, дължими в София или Варна. За Варна са следните:

1.До 37 kw вкл. - 1лв./1kw

2.Над 37 kw до 55 kw вкл. - 1лв./1kw

3.Над 55 kw до 74 kw вкл. - 1.35 лв./1kw

4.Над 74 kw до 110 kw вкл. - 1.65 лв./1kw

5.Над 110 kw - 1.85 лв./1kw

 

В зависимост от годината на производство данъкът се умножава с коефицентит

Над 14 години - 1

Над 5 до 14 години включително - 1.5

До 5 години включително - 2.8

За 150 к.с.=>110kW, между 10 и 14 год, данъка във Варна ще е 272лв.

А за това че не е регистриран в определен срок в общината има и глоба. Или поне преди няколко години беше така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте колеги че данъка трябва да се плати но ето тук е дилемата-заделил си си парите който трябва да дадеш на държавата но от некачесвените ремонти на улиците си потрошаваш колата,бюджета ти е ограничен,криза е все пак на кого да платиш първо да си оправиш автомобила или данъка?????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами данъка, че като стане повече тогава ще си го поискат със съпътстваните неприятности, които могат да ви причинят... По дефиниция помня че данъка е "Невъзвръщаемо и безвъзмездно (без пряка насрещна облага) плащане, наложено едностранно и по общ ред, елемент на бюджетния приход, който в едно с другите приходи се разпределя за посрещане на обществените потребности." С две думи даваш си парите и те отиват някъде, да покрият "нуждите" на общината, не е задължително да се наливат в кратерите по пътя, както е казано без облага за теб и без да ти дължат обяснение къде са отишли точно твоите пари. Друг е въпроса за винетките и за новите кратери по първокласните пътища след снега, или за снегопочистването и остарелите снегорини които закъсват или се запалват по пътищата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...