Премини към съдържание

Влага в багажника


Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

Мисля че притежавам колата с най-влажния багажник. Общо взето три месеца в годината (през лятото когато е сухо и топло) багажника е сух. При първия дъжд през Септември до следващото лято е някаква ужасна влага в багажника. Бях отпушвал пропката която е в най-ниската част на багажника под резервната гума (беше пълна с пясък и парчета ръжда), но след отпушването пак си е влажно и мокро. Доста е изнервящо и нямам идея на какво се дължи. Оставя ли едно кашонче или нещо хартиено на сутринта е подгизнало. Да не говорим за инструменти и ръждясал крик и ключ за гумите. Някой ако е имал подобен проблем или знае на какво може да се дължи ще съм благодарен ако сподели.

 

P.S. Колата е Лансър седан 91 г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Сега ще ти кажа да пробваш нещо ама няма да се смееш, хехе...

В платнено чувалче сипваш 2-3 килограма сол и го оставяш в багажника. Солта трябва да отнеме влагата :)

 

Пробвай и кажи какав е резултата. При мен работеше вав предишната кола, А4-ка :)

 

Поздрави ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж уплътненията на стоповете и там където са болтовете за бронята, да не влиза от там някъде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Сега ще ти кажа да пробваш нещо ама няма да се смееш, хехе...

В платнено чувалче сипваш 2-3 килограма сол и го оставяш в багажника. Солта трябва да отнеме влагата :)

 

Пробвай и кажи какав е резултата. При мен работеше вав предишната кола, А4-ка :)

 

Поздрави ;)

 

Ако смяташ да пробваш това, първо сипи солта в една тава, и я остави няколко часа при 80 - 90 градуса във фурната, като я разбъркваш от време на време. Щот сега я продават толкоз влажна, че нищо няма да поеме.

И другия вариант - вкарваш някой /може жената или тъщата/ в багажника с една батерия. А ти отвън пръскаш с маркуча - става и на автомивка. Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уплътненията на капака са добре. Събота ще се разровя в багажника (дават го добро времето) и ще пиша какво съм открил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мартине здравей,

Почти на 95% съм сигурен че проблема ти е от стоповете :) Един приятел от Сливен я беше удрял и после не му я изправиха добре и точно оттам забелязал че се стича в багажника - тъпо но факт. Със силикон по улеите на стоповете се реши проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Добро решение на въпроса ти е да вкараш в багажника някой приятел с фенерче и да започнеш да обливаш с маркуч.

Но ако уплътненията ти са добре, търси причината около стоповете.

Преди време ми бяха счупили левия стоп и след смяната в багажника започна да се събира влага. Даже на дъното при резервната гума постоянно имаше 2-3 литра вода. Решението - свалих стопа и омазах отвора обилно със силикон. Оттогава няма никаква влага.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми явно са ми сваляли бронята по някаква причина и липсваше уплътнението на един болт и се навлажняваше багажника при силен дъжд, така че трябва да се провери абсолютно всичко. Сваляш каквото е там из багажника и ако не ти е проблем почисваш с разредител и омазваш хубаво със силикон от където мислиш, че може да влезне вода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,бях пропуснал да уточня че влагата е предимно в дясната част на багажника. Вчера свалих и силиконизирах задния стоп, после махнах една пластмасова кора под капачката на резервоара. Там зейна фабричен отвор с диаметър около 20 стотинки (на първата снимка е запушен с твърдата част от тубата силикон). Махнах същата кора от дясно и стана ясно че този отвор е за болт за бронята на колата. Някой го е забравил да го сложи. Под лявата кора се натъкнах на някаква много странна кутийка. Прилича ми на нещо като филтър ама кой слага филтри в калника? Някой има ли идея за какво служи тази кутийка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някакви кабели това нещо. Някои коли имат устройство за прекъсване на бензина при катастрофа, може и да е филтър. Виж в серизното упътване: http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubishi/ ;

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тази кутийка са клапите за налягането в купето на колата. При мен понеже в момента нямам задна броня. От ляво малко след задната гумата под бронята се намират клапите за наляганто в купето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...