Премини към съдържание

Двигателно масло за Мицубиши


Препоръчано мнение

След като смених Кастрола с Мицубиши имам чувството,че мотора стана по шумен.Възможно ли е това?

Редактирано от Веско75
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Паджеро спорт 2.5тди.2006г.Кастрол пълна синтетика,Мицубиши полу синтетика.По препоръка в Ратола!

Редактирано от Веско75
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

5-40 кастрол и 10-40 мицубиши.Колата е на 116000км

Редактирано от Веско75
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е така да ми се струва,карам я от скоро и до сега съм сменил 2 пъти маслото.Първият път купих 5-40 от Балкан стар а вторият 10-40 от Ратола.И в двата случая по препоръка на продавачите а следващия път от каде?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

:mitsu-smiley:

Възможно е така да ми се струва,карам я от скоро и до сега съм сменил 2 пъти маслото.Първият път купих 5-40 от Балкан стар а вторият 10-40 от Ратола.И в двата случая по препоръка на продавачите а следващия път от каде?

[/quo

Следващият път си отваряш онлайн каталог на кастрол и си проверяваш какво масло дават, но 10W40 е мисля точното, отиваш до кауфланд и си купуваш мобил1 на прилична цена и си готов. :mitsu-smiley: :icon_thumbup: Аз в момента карам с 5w40 mobil 1, но съм си купил 10w40 пак на мобил за следващата смяна че това ми се струва малко тънко и ми гори по малко.Миналото лято пътувах из европа и ми се наложи да посетя митсубиши сервиз в Австрия, там смених един семеринг и масло в скоростната кутия и масло за двигателя което си носех с мен, и те ми казаха че 10w40 е правилното, нямало смисъл да се карат стари коли с високотехнологично масло 5w40, 5w30, 0w40, освен ако не се изисква от производителя. Питах за климата и казаха че при тях зимата е по студена от при нас и с 10w40 нямат никакви проблеми.Важното маслото да е качествено, а това беше най-хубавия сервиз който съм посещавал някога и мисля че може да им се доверим. :mitsu-smiley:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като те гледам колега с това ГДИ.......10W40 е възможно най-лошото масло за теб, ама въпрос на личен избор......Всеки си знае състоянието на автомобила. Ако е издухан и 15W40 ще ти доиде рядко.

 

Ето в тази темичка съм сложил един файл за маслата за ГДИ

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=697&st=180&gopid=170635entry170635

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като те гледам колега с това ГДИ.......10W40 е възможно най-лошото масло за теб, ама въпрос на личен избор......Всеки си знае състоянието на автомобила. Ако е издухан и 15W40 ще ти доиде рядко.

 

Ето в тази темичка съм сложил един файл за маслата за ГДИ

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=697&st=180&gopid=170635entry170635

 

Милене, човека е с Паджеро Спорт, 2.5TDI...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Адаше е отговорил на колегата с Пинин-а -

Аз в момента карам с 5w40 mobil 1, но съм си купил 10w40 пак на мобил за следващата смяна че това ми се струва малко тънко и ми гори по малко.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като те гледам колега с това ГДИ.......10W40 е възможно най-лошото масло за теб, ама въпрос на личен избор......Всеки си знае състоянието на автомобила. Ако е издухан и 15W40 ще ти доиде рядко.

 

Ето в тази темичка съм сложил един файл за маслата за ГДИ

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=697&st=180&gopid=170635entry170635

 

Здрасти колега, да ти кажа че съм напълно съгасен с теб за издуханите двигатели, за маслото няма да споря, нямам твойят опит, но все пак като казвам 10-40 нямам предвид минерално масло което е както казваш най-неподходящо за гди двигателите, а полусинтетика което масло е със същите характеристики и отговаря на същите изисквания и има същите спецификаций и състав както и 5-40,5-30,0-30, просто 10-40 е различен вискозитет за различен климат или като заменка на 5-30 да кажем за коли над 5 години или над 100 000км. Поне така препорачват австрийците и така пише в каталозите на кастрол. Като го сменя ще кажа дали има някаква разлика за добро или за лошо :mitsu-smiley: , преди карах с кастрол 5-30 А1, и за един ден каране минах около 1000км и колата изпи 1л, беше 30 градуса жега.Смених маслото с мобил 5-40 А3-В3, и минах още 1000км без да долея и капка.След това минах още 3000км с мобила и съм долял около 200мл. За това така реших да опитам с 10-40. :drive: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се доверявайте на каталозите на фирмите за масла, проверявайте какво препоръчва производителя на автомобила и дали има сервиз бюлетини за конкретния автомобил.

Здравейте,да не пускам нова тема за Outlander 2000 16V,какво масло да му сипя,в сервизната книжка не е казано дали е 5 или 10w40?Миро за смяна на масло при вас трябва ли да се запише час или направо да дойда ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

5W40 е по-добрия избор при теб, но може да се ползва и 10W40. Добре е да се обадиш предварително, защото сервизите ни са доста натоварени. Кой от сервизите ни искаш да посетиш, София или Пловдив?

 

Здравей,аз също мислех за 5W40,що се отнася за градовете от Враца ще ми е по-близо София :icon_blush: иначе ще звънна за час.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...