Премини към съдържание

Ел стъкла


Niki_trrrial

Препоръчано мнение

  • Admin

на мен пък ми се отлепи гуменото уплътнение на едната врата горе в ъгъла, опитах се да го залепя, държа два дни и пак същата работа и сега се чудя с какво да го залепя за вратата, иначе то си е цяло не е скъсано, но просто се е отлепило от желязото на вратата. Ако някой знае как нека ми пише ЛС или го коментира, за да разбера как да си го залепя. :icon_hmm: Благодаря предварително!!!

 

Лепилото, което залепва без проблем отлепващите се уплътнения на Галант Е_5 се казва Henkel Gel. Намира се в България за около 3 лева тубичката, и не се стича при лепене. Намазва се вечерта, като внимателно не се слага по много и се вкарва в лайсната, престоява ноща и няма проблем практически завинаги :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

При мен не се трие, а подскача все едно че водачите са гумени - сваля се на тласъци. Качва се обаче нормално. Не вярвам да е износване, след толкова малко км и години...

 

Мен по този повод ме хвана една мания. На паркинга на работа се влиза и излиза с натискане на копче на една бариера. Та аз за да не си износвам ел. стъклата, отварям вратата и така натискам копчето :D Изчислих, че за 10 години стъклото ще се вдигне и свали 10560 пъти, а това ми се вижда прекалено много :D

 

 

 

Колега, само един инженер може да се сети да направи такава сметка! :icon_doh:

 

Драго ми е! :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз залепих уплътнението с червен силикон, но нещо не хвана както трябва. Благодаря за отговорите - ще пробвам с Хенкел и дано стане. Ще изчистя хубаво метала и щенамажа гумата и метала и ще го натисна колкото може и ще оставя затворена вратата цяла нощ... Дано на другия ден всичко да е наред. Все пак ви благодаря за напътствията!!! :worthy: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, само един инженер може да се сети да направи такава сметка! :icon_doh:

Драго ми е! :drinks:

И най-вече да му е жал за машината :icon_thumbup: :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

имах пробрем със задно дясно стъкло,беше свалено и не се вдигаше(така я купих).Беше се износила ролката на машинката и при движение на горе въжето прескача в съседен канал и единия край на въжето се изважда от ролката.В сервез ме посъветваха да сменя вратата,вместо машинката.Реших проблема като вдигнах стъклото,срязах пъпката на този край на въжето който се вадеше и го закрепих към ламарината на вратата с болт.Вече 1 месец не е пропаднало.(но не се използва вече) :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Вече и задното ляво стъкло ми се развали.Моторчето работи в двете посоки ,но стъклото пропада.И аз използвах летва да го затворя,но ми трябва майстор спешно.Или сервиз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Може и да е заминала машинката.Защото въжетата могат да се скъсат.Баща ми кара и така се счупиха задните стъкла и цяло лято само с предни стъкла работим :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми пропадаха още няколко пъти различни стъкла. Всичките се изредиха вече - ужас! :icon_crying: DJ Tymbi казва че е от ключа, който прави нагар и спира да работи. Положението не съм го решила никак в момента - някак си работят но не е ясно докога и само се надявам да не запецнат в неподходящ момент горките ми прозорчета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...