Премини към съдържание

Ел стъкла


Niki_trrrial

Препоръчано мнение

Искам да ви питам какво да направя, след като моторчето на заден ляв прозорец на нащият Лансер не иска да вдига или сваля стъклото!? Просто отказа, но не е от студа, защото се случи през лятото! В момента съм закрепил положението малко "дърварски"- като свалих кората, вдигнах стъклото собственоръчно и го закрепих с летва отдолу( ако не друго, поне е здраво)! Дали е от тоците, кабелите или е издухало самото моторче? Благодаря предварително! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми на 1 януари сутринта имах подобно преживяване. Пропадна ми задното дясно стъкло. Мотора вие, дърпа напрежение, стъклото не помръдва. Отвориха ми вратата, нищо не се виждаше нередно. Един съсед ми го закрепи, нямах летва, та един кестен се прости с един от по-дебелите си клони B) Спа ми лансерчето на платен паркинг, след което отидох в Рубин. Оказа се, че нещо там дето превключва да накара моторчето да обърне посоката на въртене се е разкачило, демек като натискаш копченцето стъклото все надолу върви, а не обръща да тръгне нагоре. Имам подозрение, че тия дето ми слагаха алармата и централното, те са го разбутали. Или съм изджасала в неподходящата дупка. На мен никакви пари не ми взеха в сервиза. А преди това 2ма машинни инженери се дзвереха да разберат какво е станало и никой от тях не разбра. За тва - идете в сервиз, според мене.

 

А пък ако смяташ че ще се справиш, добрият човек BAlexandrov е дал полезен линк към сервизно ръководство ето я темата

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=1412

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за изчерпателният отговор! :) Сега ще видя далли можем да измислим нещо с един приятел, който се занимава с електрика и ги чатка нещата...ако не се справим, явно ще се ходи на сервиз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

...странно :icon_hmm: аз имам същия модел кола и абсолютно същия проблем със задния ляв прозорец!!!

И аз, както вас съм го закрепил с една летва :icon_doh:

Може ли да се оправи- помогнете ми, моля ви се!!! :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хахахха Какво съвпадение! Даже мислим еднакво- летва rulzzz!!! :D Ми аз да си призная нщо не съм правил, защото нямах много време сега, но като се постопли ще видя какво ще измислим! А иначе много странна работа защо така става?! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

може би е някакъв фабричен дефект а?

 

айде ако решиш проблема преди мене да драснеш некой ред тука, че ме дразни така с един не работещ джам...

аааа и немам кора за багажника, таа вътрешната дето е .. от къде мога да си намеря една... някой да помогне!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Категорично не е габричен дефект, защото би се появил много по-рано! :) Но явно моторчетата на задните врати си имат някакъв проблем и съответно -начин за оправяне. :icon_hmm: Дано само не се налага ново мотроче, защото май не са много ефтини! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съветът ми е да не карате с греди във вратите. Някой прекрасен ден ще ви връхлети изневиделица някоя по-дълбока дупка-борисовка, ще се поразмести дъската и стъклото ще пропадне и ще стане на сол :icon_n_blowup: Или го застопорете стабилно със самия механизъм, или идете да го оправите в сервиз. Моето го оправиха за нула време, може и при вас да е прост проблем. Се ще е по-евтино от платен паркинг, ново стъкло и майстор, който да го сложи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съветът ми е да не карате с греди във вратите. Някой прекрасен ден ще ви връхлети изневиделица някоя по-дълбока дупка-борисовка, ще се поразмести дъската и стъклото ще пропадне и ще стане на сол :icon_n_blowup: Или го застопорете стабилно със самия механизъм, или идете да го оправите в сервиз. Моето го оправиха за нула време, може и при вас да е прост проблем. Се ще е по-евтино от платен паркинг, ново стъкло и майстор, който да го сложи.

 

Защо, да неби и ти да си в същото положение :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

cawo, виж мнение #2 по-нагоре в тая тема :)

 

EvoFen, гредата/летвата/клона го натикваш вътре във вратата, като свалиш преди това и кора и всичко, за да подпира стъклото изотдолу, че да изглежда затворено нормално. Ама всъщност е много нестабилно, защото в една точка го подпираш само и може много лесно да се счупи, ако колата друсне по-силно. Не става тоя номер, честно! Няма какво да го мислиш, един съсед кара, кара така около месец и го счупи накрая.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

cawo, виж мнение #2 по-нагоре в тая тема :)

 

EvoFen, гредата/летвата/клона го натикваш вътре във вратата, като свалиш преди това и кора и всичко, за да подпира стъклото изотдолу, че да изглежда затворено нормално. Ама всъщност е много нестабилно, защото в една точка го подпираш само и може много лесно да се счупи, ако колата друсне по-силно. Не става тоя номер, честно! Няма какво да го мислиш, един съсед кара, кара така около месец и го счупи накрая.

 

а тия мануали дето ги дават тука в тоо форум стават ли за мойта кола?

...да знам има ли смисъл да ги тегля и чета... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

а тия мануали дето ги дават тука в тоо форум стават ли за мойта кола?

...да знам има ли смисъл да ги тегля и чета... :icon_hmm:

И аз имам проблем със стъклото на водача /шофьора/.Като взема да го вдигам нагоре

/то е електрическо/ заяжда накриво и не може да се вдига догоре.Може ли това чудо да се оправи и как.Другите стъкла са в ред.Имате ли подобни проблеми и как ги решавате.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Винаги ли заяжда или някой път се вдига без проблеми? Аз имам подобен проблем, но моето не е електрическо. Зимата не ми е трябвало да го свалям, но сега при първата свободна събота ще го отворя да видя за какво иде реч. Би трябвало стъклото да ляга в някаква лайсна, която да го вдига нагоре и тя да се е поизкривила. Като го погледна ще пиша, макар че може при теб да е друго. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същото е, просто ние имаме моторчета, а ти май си с някаква зъбчатка. И ти по-лесно би си отстранил проблема. Иначе най-вероятно наистина стъклото е излязло от тези "шейни" по които се движи. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем със стъклото на водача /шофьора/.Като взема да го вдигам нагоре

/то е електрическо/ заяжда накриво и не може да се вдига догоре.Може ли това чудо да се оправи и как.Другите стъкла са в ред.Имате ли подобни проблеми и как ги решавате.

...проблема е ледния: когато вдигаш стъклото нагоре, то се плъзга по водачи, тия водачи са уплътнени от вътрешната страна с гумено уплътнение (то се вижда по вътрешната страна на вратата, там дето минава стъклото) ... та в долния ляв ъгъл (погледнато отвън) гуменото уплътнение се стеснява (явно фабрияен дефект) и затова, когато вдигаш "джама" той се криви на една страна (и аз имам същия проблем), този проблем се проявява, когато времето е по-влажно (или след, като си измиеш колата )и гуменото уплътнение се намокря, така то има по-голямо сцепление със стъклото и затова се получава този проблем.

 

Решение: аз мойто уплътнение го намазах, там дето е дефектирало със грес и сега нямам никакви проблеми с него, независимо дали е мокра гумата или не! Надявам се да съм ви помогнал!!! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...проблема е ледния: когато вдигаш стъклото нагоре, то се плъзга по водачи, тия водачи са уплътнени от вътрешната страна с гумено уплътнение (то се вижда по вътрешната страна на вратата, там дето минава стъклото) ... та в долния ляв ъгъл (погледнато отвън) гуменото уплътнение се стеснява (явно фабрияен дефект) и затова, когато вдигаш "джама" той се криви на една страна (и аз имам същия проблем), този проблем се проявява, когато времето е по-влажно (или след, като си измиеш колата )и гуменото уплътнение се намокря, така то има по-голямо сцепление със стъклото и затова се получава този проблем.

 

Решение: аз мойто уплътнение го намазах, там дето е дефектирало със грес и сега нямам никакви проблеми с него, независимо дали е мокра гумата или не! Надявам се да съм ви помогнал!!! :good:

Благодаря Ви много колеги за информацията която ми дадохте намазах предната част на водача на стъклото и сега всичко е ОК.Дано и занапред да работи така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Ама и ти бързо работиш - кога попита, кога вече е готово :icon_thumbup: . :mitsu-smiley:

Колко му е да смъкна прозореца и да го намажа с грес става за 5 мин.Така ,че благодаря още веднъж за съвета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко му е да смъкна прозореца и да го намажа с грес става за 5 мин.Така ,че благодаря още веднъж за съвета.

 

 

Подобен проблем имат и Галантите. При влажно време стъклото вибрира при сваляне... Малко е недомислено. Аз го намазах със силиконова смазка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

на мен пък ми се отлепи гуменото уплътнение на едната врата горе в ъгъла, опитах се да го залепя, държа два дни и пак същата работа и сега се чудя с какво да го залепя за вратата, иначе то си е цяло не е скъсано, но просто се е отлепило от желязото на вратата. Ако някой знае как нека ми пише ЛС или го коментира, за да разбера как да си го залепя. :icon_hmm: Благодаря предварително!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подобен проблем имат и Галантите. При влажно време стъклото вибрира при сваляне... Малко е недомислено. Аз го намазах със силиконова смазка...

 

Ааа това е само на V6 Галантите -нашите нямата тъкъв проблем :good: Сега сериозно . четох за подобни проблеми и при други марки автомобили - износват се самите водачи и стъклото тръгва малко по-накриво което предизвиква по-силно триене - ако не помогне смазка се сменят самите водачи.

 

 

на мен пък ми се отлепи гуменото уплътнение на едната врата горе в ъгъла, опитах се да го залепя, държа два дни и пак същата работа и сега се чудя с какво да го залепя за вратата, иначе то си е цяло не е скъсано, но просто се е отлепило от желязото на вратата. Ако някой знае как нека ми пише ЛС или го коментира, за да разбера как да си го залепя. :icon_hmm: Благодаря предварително!!!

Е това вече си е проблем на нашите Галанти :icon_blush: Аз го залепих на едната задна врата с Hencel - хелметексово някакво и май още държи, защото не ми е направило впечатление от тогава, но на другата сега видях се е отлепило ще проверя на първата дали още е залепено />6 месеца минаха/ и ако да - пак със същото, ако не - черен силикон за стъкло имам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ааа това е само на V6 Галантите -нашите нямата тъкъв проблем :good: Сега сериозно . четох за подобни проблеми и при други марки автомобили - износват се самите водачи и стъклото тръгва малко по-накриво което предизвиква по-силно триене - ако не помогне смазка се сменят самите водачи.

 

При мен не се трие, а подскача все едно че водачите са гумени - сваля се на тласъци. Качва се обаче нормално. Не вярвам да е износване, след толкова малко км и години...

 

Мен по този повод ме хвана една мания. На паркинга на работа се влиза и излиза с натискане на копче на една бариера. Та аз за да не си износвам ел. стъклата, отварям вратата и така натискам копчето :D Изчислих, че за 10 години стъклото ще се вдигне и свали 10560 пъти, а това ми се вижда прекалено много :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...