Премини към съдържание

Колата гасне!


Препоръчано мнение

Здравейте,от вчера нямам никакъв празен ход. :icon_crying: Като пусна крака от газта директно загасва.На светофар като спра и леко отпусна газта закрепва оборотите,но като се опитам да тръгна нормално и загасва.Направо е ужас...Дайте някакъв съвет!Спирането е ужас,защото трябва едновременно да натискам спирачка и газ...По принцип вчера ходих на майстор да ми смени спирачната течност,но не виждам връзка...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аман от тези празни обороти ,и на мен ми писна ,може би е от компютъра при мен ,щото диагностикат аказва че моторчето за празен ход работело ... докато е студена работи добре ,като загрее и започват да падат оборотите ,пак се нормализират ,а понякога си изгасва. Не знам ако се заобиколи моторчето ,нали имало някакъв начин дали ще се стабилизират оборотите ,ако проблема е от компютъра ... Губи се кефа да излезеш и да си караш колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора, щом моторчето ви работи, проблема е само един, и се нарича FIAV(Fast Idle Air Valve). Намира се под дросела, влизат 2 маркуча от охладителната течност там.

 

Аз съм изкормил всичко там и имам един такъв налице. Мога да помогна на един от вас, ако държите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора, щом моторчето ви работи, проблема е само един, и се нарича FIAV(Fast Idle Air Valve). Намира се под дросела, влизат 2 маркуча от охладителната течност там.

 

Аз съм изкормил всичко там и имам един такъв налице. Мога да помогна на един от вас, ако държите.

Не е само от него, дори в повечето случаи не е той ,а ЕКУ-то.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казваш,спирачна течност си сменял..... :icon_hmm: ....аз правя евентуално следната аналогия.Серво на спирачките-колектори-двигател-обороти.Или с две думи казано,спукана мембрана на сервото.

 

Ако си обезвъздушавл с педалал яко.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Казваш,спирачна течност си сменял..... :icon_hmm: ....аз правя евентуално следната аналогия.Серво на спирачките-колектори-двигател-обороти.Или с две думи казано,спукана мембрана на сервото.

 

Ако си обезвъздушавл с педалал яко.......

Къде се намира тази мембрана и как изглежда?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мембраната се намира вътре в сервото, което повярвай ми не искаш да знаеш как се сваля. Голяма мъка е.

Ако искаш да разбереш дали е от него извади маркуча и го запуши с нещо. Ако се оправят оборотите, значи е спукано.

Говоря за маркуча, който влиза в онова "кръглото нещо", на което е сложена спирачната помпа, наречено серво-усилвател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема наистина се оказа в сервото.Обаче това остава на заден план...Колата днеска умря тотално-съединителя издаде багажа,така че трябва първо Марто да го смени и тогава ще го мислиме за сервото...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде,вече съм с нов съединител благодарение на marto_yordanov. :drinks: :icon_thumbup: Колата не гасне,работи си на 6. :rulez: Понякога много обича да се бъзика с мен...Кола с характер е! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде,вече съм с нов съединител благодарение на marto_yordanov. :drinks: :icon_thumbup: Колата не гасне,работи си на 6. :rulez: Понякога много обича да се бъзика с мен...Кола с характер е! :D

Какво общо има съединителя с празния ход на мотора и той да не гасне?

Какъв съединител сложихте ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо има съединителя с празния ход на мотора и той да не гасне?

Какъв съединител сложихте ?

Нищо общо няма.За това казах,че е кола с характер.Валео е съединителя. :)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо общо няма.За това казах,че е кола с характер.Валео е съединителя. :)

Не е лош избор, но сега би трябвало да усещаш разлики в твърдостта на натиск и второто е - малко по горе да отделя........а това за твоя автомобил не е много добре..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ем да с-ля при него няма как да не се усети мекота !!! Неговият беше да го натискаш с 2-та крака :icon_thumbup: !!! Иначе като свалих кутията лагера му беше счупен и половината беше влезнал при феродото , но не беше счупил диафрагмата , а я беше огънал !!! Страшна гледка :icon_rock: !!! Но с-ля стана много добре !!! Даже мисля че му го нагласих да отделя долу или някъде към средата ...... но не съм сигурен !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Редактирано от marto_yordanov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...