Премини към съдържание

Винетки


Препоръчано мнение

Е с твоята желЕзна логика,никой не трябва да си купува винетка,така ли,не казвам,че пътищата ни са цвете,ама все да мислим да я караме ганьовската,няма да се оправи тая държава скоро,в смисъл грешното мислене на българина.

 

Мисленето ни е правилно (поне мойто),трябва да плащаме за пътища.....ама тях ги няма,следователно.....няма да плащаме (поне аз) докато не ги поправят с парите които ни 'вземат'.

Пък ти щом си сигурен че като си купиш винетка 'дьржавата' ще се оправи и ще караме по Аутобани.....купи си няколко.

Редактирано от mmaanekena
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Мисленето ни е правилно (поне мойто),трябва да плащаме за пътища.....ама тях ги няма,следователно.....няма да плащаме (поне аз) докато не ги поправят с парите които ни 'вземат'.

Пък ти щом си сигурен че като си купиш винетка 'дьржавата' ще се оправи и ще караме по Аутобани.....купи си няколко.

 

Все едно да изчистиш боклуците пред блока,които ги прави съседа ти,колкото и да го правиш,той пак няма да се научи,че не е правилно така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги като коментирате темата за винетките,само да вметна че тя се изисква за пътища от републиканскта пътна мрежа.В населено място нямат право да ви съставят акт ако сте без винетка.Надявам се сте съгласни с мен. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тогава изникв авъпросът ако си с регистрация В ХХХХ КН в София и нямаш винетка, акт могат ли да ти пишат?

 

ПС. Из имам отговор, но питах защото спорих с приятел преди време и той ме убеждаваше, че може да ти пишат, докато аз не мисля така.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително колата ти да е пристигнала на ход,нали ? Така,че няма как да ти напишат,виж ако излизаш извън града....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Данчо,в 'Белите страни' дали имат такива пьтища като този,за които да им искат винетки.И ако си като мене да го 'трамбоваш' всяка седмица (там имам вила) дали ще си купиш 'доброволно' винетка..... :icon_hmm:

 

http://novanews.bg/news/view/2013/11/11/61763/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2-%D1%81%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5/

 

 

Така че..... 'тези' санкции да се прилагат там кьдето има 'нормални' пьтища.

Да но ние Българите все искаме каруцата пред коня...първо държавата после ние а пък държавата сме ние нали?Аз мисля че първо няколко години ще си взимаме винетки с лоши пътища и после ще получим или не това което желаем.

п.п И с теб съм съгласен но трябва да променим това мислене.

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тогава изникв авъпросът ако си с регистрация В ХХХХ КН в София и нямаш винетка, акт могат ли да ти пишат?

 

ПС. Из имам отговор, но питах защото спорих с приятел преди време и той ме убеждаваше, че може да ти пишат, докато аз не мисля така.

И ако съм дошъл със седмична винетка :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да но ние Българите все искаме каруцата пред коня...първо държавата после ние а пък държавата сме ние нали?Аз мисля че първо няколко години ще си взимаме винетки с лоши пътища и после ще получим или не това което желаем.

п.п И с теб съм съгласен но трябва да променим това мислене.

Най лошото е, че и вас младите са ви зарибили с идеята, че след няколко години плащане и каране по лоши пътища, нещата ще се оправят ..:)

Аз вече 30 години плащам, сега винетки, по рано пътни данъци и промяна никаква не виждам, все си потъват едни пари в джобовете на определени хора и все се обещава светло бъдеще, а все си караме по разбити пътища .. :yes3:

Нещата няма да се оправят, докато не спрем масово да си купуваме винетки, но в България това няма как да се случи ..:)

Утре ако приемат закон, че трябва да се избесят всички Българи, съм сигурен, че поне половината ще си носят сами въженцата ..:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най лошото е, че и вас младите са ви зарибили с идеята, че след няколко години плащане и каране по лоши пътища, нещата ще се оправят ..:)

Аз вече 30 години плащам, сега винетки, ....

Нещата няма да се оправят, докато не спрем масово да си купуваме винетки, но в България това няма как да се случи ..:)

 

 

Новобранец! Аз от 34 г. плащам :)

Колкото до неплащането, моята теза е по-различна: законите трябва да се спазват. Както от нас, така и от публичната администрация. Но ако въпросната администрация не си изпълнява задълженията, трябва да й скъсваме г_за от дела.

Онзи ден четох в Daily Mail статия за един чернокож набор (щяха да напиша дядо:)), който беше намерил една дупка на пътя градчето си в UK, беше се хакнал в нея с колата и за нула време беше осъдил кметството за 500 паунда. Беше се снимал със съдебното решение пред дупката. Ама никаква дупка ви казвам не повече от 10 cm дълбока, около 40 cm в диаметър. Тук такива не ги броим за дупки а за неравности :).

 

Но переспективата остатъкът от живота ми да премине в съдебни битки, като се има предвид скоростта на съдебната система ме възспира :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С оглед на траповете, квадратните канали, които често липсват, наличието на дупки с поставени от нас дръвчета в тях и други от този род, правителството трябва да намали данъците на всички offroad возила и да насърчава закупуването им. Neverland!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С оглед на траповете, квадратните канали, които често липсват, наличието на дупки с поставени от нас дръвчета в тях и други от този род, правителството трябва да намали данъците на всички offroad возила и да насърчава закупуването им. Neverland!

Това мнение беше яко :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...